یک سال زندان و ۷۴ضربه شلاق برای ۴۲کارگر آذرآب
۱۰۰۹۰۲۰
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
۷۵۳۶
نایب رییس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اراک از صدور حکم یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای ۴۲ نفر از کارگران این شرکت خبر داد.

ایسنا: نایب رییس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اراک از صدور حکم یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای ۴۲ نفر از کارگران این شرکت خبر داد.

جواد صابری با اشاره به اینکه با صدور حکم شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری قلب کارگران شرکت آذرآب جریحه دار شده است، بیان کرد: پس از اعتراض صنفی کارگران شرکت و بستن ریل راه آهن که منجر به ورود نیروهای انتظامی و امنیتی شد، کارگران به سمت کارخانه راهی شدند، اما درون کارخانه ۴۲ نفر از کارگران را بازداشت کردند.

وی با بیان اینکه برای این تعداد از کارگران پرونده با اتهاماتی چون اخلال در نظم عمومی و اغتشاش و ... تشکیل شد، افزود: در جریان دادگاه ها با مسئولان ارشد استان مستمر جلسه داشتیم و قول دادند که با رافت اسلامی با کارگران برخورد شوند اما در شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری حکمی مبنی بر یک سال حبس با ۵ سال تعلیق و ۷۴ ضربه شلاق صادر شد و علاوه بر این حکم دادند که این ۴۲ نفر باید خدمات شهری، نظافت محدوده ریل راه آهن و معابر را انجام دهند.

صابری با بیان اینکه در بین این کارگران فرزند شهید، فرمانده پایگاه بسیج، مدافعان حرم و ... حضور دارند، گفت: این حکم بسیار برای کارگران سنگین تمام شده است این اعتراضات صرفا صنفی بود و بارها تکرار کردیم و روند پرونده ها را به سمع و نظر مسئولان استان و مسئولان قضایی استان رساندیم و قول حل شدن این مسئله را داده اند اما نگران هستیم.

وی تصریح کرد: برای ۱۶ نفر از این ۴۲ نفر نیز در دادگاه انقلاب پرونده تشکیل شده است و نگرانی پرسنل را دو چندان کرده است، آذرآب در حال حاضر شرایط نسبتا خوبی دارد و با وجود اینکه هنوز حقوق اردیبهشت ماه و خردادماه را دریافت نکرده ایم اما با این وجود سعی در آرام نگه داشتن جو کارخانه بوده است، اما این حکم نمکی بر زخم شده است.

نایب رییس شورای کار شرکت آذرآب با اشاره به اینکه ما هیچ گاه با اعتراضات خیابانی و بستن ریل موافق نبودیم، گفت: کارگران در شرایطی دست به اعتراض صنفی زدند که اعضای هیات مدیره استعفا داده بودند و تنها قلعه بانی و گودرزی مانده بودند، نماینده بانک کشاورزی از کارخانه رفت، شرکت مدیرعامل، قائم مقام، معاون مدیریت منابع انسانی نداشت و بی ثباتی در شرکت حاکم بود و کارگران تنها اعتراض صنفی داشتند و لازم است با رافت اسلامی با کارگران برخورد شود.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی با وجود اینکه کارگران دو ماه حقوق دریافت نکرده اند در تلاش هستیم که نجددا تنشی وارد شرکت نشود و در این شرایط شورا به شدت تحت فشار است، اما چنین حکمی قطعا تنش آفرین خواهد بود.

صابری با بیان اینکه در حال حاضر وکیل کارخانه وکیل پرونده کارگران است، گفت: قطعا به این احکام اعتراض خواهیم کرد ولی لازم است که برای صدور یک حکم حتما همه جوانب سنجیده شود.

نایب رییس شورای کار آذراب با اشاره به صحبت های اخیر رییس قوه قضاییه گفت: اخیرا حجت الاسلام رییسی تاکید کرده است که به کارگران کمک شود، همه مسئولان قول کمک داده اند و امیدواریم که این حکم با رافت اسلامی همراه باشد و خواستاریم که حتما در شورای تامین استان موضوع مطرح و بررسی شود و اجازه دامن دار شدن تنش در شرکت داده نشود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:58
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1399/04/04
واقعا که ادم باید چی بگه بدبخت کارگرا
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1399/04/04
ما ایرانی ها چقدر بدبختیم
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1399/04/04
البته آن هایی که باعث شدند تا کارگران اعتصاب کنند باید مجازات شوند کارگر پولش به موقع و تمام وکمال باید پرداخت شود
تا مجبور به اعتصاب نشود
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1399/04/04
چرا کسانی که اعتراض داشتند از راه قانونی وارد نشدند چرا جاده و ریل را بستند وقتی قانونی است فرق نمی کند چه کار گر چه کارمند چه بیکار کسانی که باعث ایجاد نا امنی در داخل کشور شوند باید طبق قانون بر خورد شود
پاسخ ها
شهریار
Canada
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
شما مطمئنی در ایران زندگی میکنی؟ یا شکمت خیلی سیره؟
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1399/04/04
مردم در آستانه ی انفجار هستن،امیدوارم مسئولین از خواب غفلت بیدار بشن وگرنه خیلی داره دیر میشه
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1399/04/04
متاسفانه همیشه کارگر زحمت زیاد رو میکشه و همیشه هم نسبت به کارگر کوتاهی میشه
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1399/04/04
بعد برای سیاهپوست امریکایی دل میسوزانند
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1399/04/04
حقوق کارگر را قبل از اینکه عرقش خشک شود باید داد
پاسخ ها
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
اخه یه کارگر سی روز کارمیکنه بلکه چندماه حقوق نمیگیره بااین خرج گرون مستاجرم باشه دیگه واویلا جلوی زن وبچه اش خجالت بکشه این کجای قانون وعرف وشرح اینطوری با کارگر برخورد کنند
Canada
20:28 - 1399/04/04
کاش با فساد آقا زاده ها هم جدی برخورد میشد
United States
20:43 - 1399/04/04
سربازی که حقوقش رو گرفته
کارگری که حقوقش رو نگرفته
خدایا خودت ظهور کن
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1399/04/04
چرا حق کارگر پرداخت نشود که اعتراض کنند معلومه موقع اعتراص انسان احساساتی میشود حال با ثابت شدن خطا کارفرما ازادی کارگران خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1399/04/04
کارگری که محتاج نون شب زن و بچه اش هست باید زندانی بشه و کتک بخوره عوضش کل لواسان و کیش و تهران و ..... مال کسانی میشه که بویی از انسانیت و... نبرده اند
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1399/04/05
دادکاهی که مسئولش طبری و منصوری و امثالهم باشند جز ضعیف کشی چه انتظاری دارید ..الابرکت ا...
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1399/04/10
توجه داشته باشید
همین شرکت آدر آب سال1383....بیشترین سود ارزی کشور بدست اورده بود و اولبن شرکت در کسب سود ارزی برای کشور عزیزمون ایران بود
ولی متاسفانه بی لیاقتی مدیران خدا نشناس
این پیامدهارو داره و تا هستن....همینه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج