اطلاعات DNA قاضی منصوری در راه ایران
۱۰۱۰۵۸۴
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
۳۶۱۷
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا از ارسال پروفایل DNA قاضی منصوری در آینده نزدیک توسط پلیس بین الملل رومانی به کشورمان خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس بین‌الملل ناجا از ارسال پروفایل DNA قاضی منصوری در آینده نزدیک توسط پلیس بین الملل رومانی به کشورمان خبر داد.

 جسد «غلامرضا منصوری» ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه سی‌ام خرداد، در لابی هتل دوک در بخارست رومانی پیدا شد؛ براساس آنچه «رسانه‌های رومانی» با استناد به نتایج اولیه کالبدشکافی، گزارش داده‌اند «مرگ او در اثر جراحات برخورد با سطحی سخت، رخ داده است».

منصوری متهم ردیف نهم پرونده مرتبط با اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه بود؛ به گفته رسول قهرمانی نماینده دادستان، منصوری «یک ماه بعد از دستگیری طبری، تلفن خود را در ایران گذاشت و از ایران خارج شد.»

سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی در خصوص اینکه چرا منصوری در رومانی در بازداشت نماند، اینگونه توضیح داده بود: «زمانی که برای یک متهم اعلان قرمز صادر شود، دادگاه کشوری که متهم در آن حضور دارد، بر اساس مستندات کشور درخواست‌کننده اعلان قرمز، برای محاکمه وی زمانی را تعیین می‌کند، نوبت دادگاه آقای غلامرضا منصوری نیز در تاریخ ۲۲ تیر تعیین شده بود، متهمی که برایش اعلان قرمز صادر شده، تحت نظر پلیس و قوه قضائیه آن کشور قرار خواهد داشت. همچنین متهم یا باید بازداشت شود و به زندان برود یا اینکه تحت‌الحفظ و ممنوع‌الخروج باشد، درباره آقای منصوری با توجه به شرایط کرونایی، حکم قاضی رومانی مبنی بر بازداشت وی در زندان نبود و برای ما نیز در نامه‌ای اعلام کردند که تا تاریخ برگزاری دادگاه، زیرنظر پلیس و قوه‌قضاییه خواهد بود و ممنوع‌الخروج است.»

این مقام انتظامی همچنین از مکاتبات پلیس در خصوص مرگ منصوری سخن گفت و افزود: «با توجه به تحت‌نظر بودن متهم، پلیس رومانی باید توضیح دهد که چه اتفاقی برای منصوری روی داده که منجر به مرگ وی شده است، منتظریم تا شرح ماوقع برای ما ارسال شود تا با هماهنگی قوه‌قضاییه سایر اقدامات را انجام دهیم.»

اما امروز و به فاصله حدود دو هفته‌ای از مرگ منصوری، سردار «هادی شیرزاد» رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، در گفت و گویی در مورد ابهامات و آخرین اخبار پرونده منصوری توضیحاتی را ارائه کرد.

سردار شیرزاد در پاسخ به این سوال که پلیس ایران دقیقاً چه زمانی متوجه مرگ منصوری شد؟ گفت: بعد از این اتفاق، نامه‌ای از پلیس بین الملل بخارست به پلیس بین الملل تهران ارسال شد، در این نامه توضیحاتی در مورد مرگ منصوری داده و همچنین عنوان شده بود که این فرد خودکشی کرده و جنازه آن به واحد جنایی بخارست منتقل شده است، در این نامه هویت فرد فوت شده، غلامرضا منصوری عنوان شده بود.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، افزود: بعد از این اتفاق خبر به بازپرس پرونده مرتبط با منصوری منتقل شد، در مورد این حادثه قوه قضائیه سوالاتی داشت، مجموعه سوالات دستگاه قضا، به پلیس اینترپل ارسال و از پلیس بین الملل بخارست درخواست شد که اطلاعات تکمیلی را به پلیس بین الملل تهران ارسال کند.

سردار شیرزاد با بیان اینکه یکی از درخواست‌های ایران از پلیس رومانی، اعزام یک تیم کارشناسی برای بررسی میدانی صحنه حادثه بود، اظهار کرد: پلیس رومانی خواهان پیگیری این درخواست از مسیر دیپلماتیک شد و به همین خاطر، از طریق قوه قضائیه درخواستی از مسیر دیپلماتیک برای کشور رومانی ارسال شد.

وی در خصوص نحوه ارتباط و تعامل با پلیس بین الملل رومانی برای پیگیری این پرونده، عنوان کرد: پلیس‌های بین الملل از طریق یک سامانه داخلی به نام «هر روز هفته و ۲۴ ساعته» دائماً باهم در ارتباطند، در این سامانه اخبار و درخواست‌ها رد و بدل می‌شود و در خصوص مجرمین تبادل نظر می‌شود، پلیس اینترپل بخارست هم یکی از این پلیس‌ها است که ارتباط دائمی با پلیس اینترپل تهران دارد.

این مقام انتظامی در خصوص عملکرد پلیس بین الملل بخارست در این حادثه، عنوان کرد: پلیس رومانی در این ماجرا سعی کرد، آنچه که در توان داشته در اختیار پلیس بگذارد اما گاهی به خاطر نیاز به مجوز مراجع قضائی و دادستانی رومانی محدودیت‌هایی به وجود آمده و آنها اعلام کردند از مسیر دادستانی و دستگاه قضائی رومانی برای برخی هماهنگی‌ها و ارسال مستندات باید عبور شود. اما با وجود این محدودیت‌ها، مستندات متعددی را برای ایران ارسال کردند و علاوه بر این پیگیر هستند که درخواست‌های متعدد ما، هرچه زودتر به نتیجه برسد.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در خصوص برخی ابهامات و مطالب مطرح شده در خصوص زنده بودن منصوری، گفت: بعد از اعلام رسمی خبر این حادثه، بلافاصله از اینترپل بخارست در خصوص هویت فرد فوت شده و نحوه حادثه سوال شد و آنها در مستنداتی که اخیراً مطرح کردند توضیح داده‌اند که فرد فوت شده، بر اساس مستندات و مدارکی که به همراه داشته تعیین هویت شده و مرگ این فرد را پلیس رومانی به نام غلامرضا منصوری تأیید و برای ما ارسال کرده است.

وی البته این نکته را هم افزود: برای تعیین قطعی هویت فرد فوت شده، حتماً به مستندات دیگری از جمله «دی ان ای» نیاز است و درخواست پروفایل دی ان ای ارسال شده و پلیس اینترپل رومانی هم اعلام کرده که پروفایل دی ان ای در دست آماده سازی است و به زودی به ایران ارسال می‌شود.

این مقام انتظامی درخواست دیگر ایران را اعلام شرح کامل ماوقع، عنوان کرد و افزود: حضور تیم کارشناسی جنایی در محل حادثه، میدان عمل و مواضعی که مستندات این اتفاق در آنجا نگه داری می‌شود درخواست اصلی ایران بوده و همچنان پیگیر به نتیجه رسیدن این درخواست هستیم.

سردار شیرزاد در خصوص مطالب مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها در خصوص عامل و یا عوامل مرگ منصوری نیز، عنوان کرد: تاکنون هیچ مستندی از سوی پلیس رومانی در خصوص عامل یا عوامل مرگ منصوری به ایران ارسال نشده و پلیس رومانی قول داده در روزهای آینده اطلاعات بیشتری را در اختیار پلیس بین الملل تهران قرار دهد.

این مقام انتظامی همچنین عنوان کرد که تنها مرگ غلامرضا منصوری و هویت جنازه توسط پلیس رومانی اعلام رسمی شده و مستند دیگری در خصوص عامل و یا عوامل این مرگ ارسال نشده است.

سردار شیرزاد در ادامه مجدداً تاکید کرد علیرغم مدارک ارائه شده توسط پلیس بین الملل رومانی، ایران پیگیر دریافت مدارک تعیین هویت قطعی است.

وی در خصوص خبرهای مطرح شده در خصوص حضور یک ایرانی، لحظاتی قبل از مرگ منصوری در هتل محل اقامت او، با تکذیب این دست از اخبار، تاکید کرد: هیچ پیام رسمی از سوی اینترپل در خصوص این موضوع ارسال نشده است و بحث‌های مطرح شده در رسانه با توجه به اینکه پیامی از سوی پلیس بخارست ارسال نشده مورد تأیید نیست.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در خاتمه در مورد دیگر متهمان فراری، اظهار کرد: وقتی قاضی یک پرونده تصمیم به پیگیری و تحت پیگرد قرار دادن افرادی در خارج از کشور می‌گیرد، قوه قضائیه طی حکمی مشخصات فرد را به همراه جرایم ارتکابی به پلیس اعلام می‌کند و پلیس با اقدامات فنی اعلان قرمز درخواست شده از مرجع قضائی را به تأیید اینترپل جهانی می‌رساند و اعلان قرمز صادر می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت استرداد متهمان فراری گفت: تمام مواردی که از سوی قوه قضائیه به پلیس ارسال شده یا اعلان قرمز صادر شده یا در روند صدور اعلان قرمز قرار گرفته است

به گفته سردار شیرزاد، پلیس بین‌الملل ناجا در مورد پرونده‌های اقتصادی سرعت بیشتری را برای اخذ اعلان قرمز از طریق اینترپل جهانی به خرج می‌دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:19
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/04/09
جسدشو بگیرید!
نمونه DNA زنده شو هم می تونن بفرستن! از کجا می خواهید تشخیص بدبد نمونه مربوط به فرد زنده است یا مرده؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
باید جسد شو بگیرند وگرنه از موی سر هم میشود دی آن ای بگیرند .فقط جسدش .البته اگر جسدی وجود داشته باشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
این آقا از روستای ماست
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/04/09
بابا این اقا زنده هست نکنید مسخرمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
یعنی پلیس اینتر پل رو متهم میکنی به دروغ گویی؟
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1399/04/09
چرا عکس با لباس روحانیتش رو قرار نمیدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چونکه کار خلاف کرده درشان روحانیون نیست
بدون نام
France
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اینا مگه شانم دارن
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/04/09
خودتون هم میدونین زنده است ‌.دست از بازی بردارید
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
واقعا ها
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/04/09
عزیزمن فکرکردن بابچه طرف هستن معلومه زنده است واونم که بعنوان جسدنشون دادن یه قالیچه لوله شده است.
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1399/04/09
بقران دروغ میگویند،منصوری رو قایم کردن....!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1399/04/09
خدا میدونه پشت پرده چه خبره فقط ما عمری اینور پرده نشسته ایم و از خیلی چیزا خبر نداریم خدایا خود را به دست تو سپردیم یا خیرالحافظین.
Singapore
11:55 - 1399/04/09
مگر منصوری در هواپیما سقوط پرت شده بابا بعضی افراد از یه ساختمان چهار طبقه پرت میشن حتی دست پاهاشان نمیشگنه
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خخخ
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1399/04/09
چرا ی هیت ایرانی نمیره این بابارو شناسائی کنه
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1399/04/09
خدا لعنتش کنه منصوری جنایت کار
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/04/09
یه سگ ببرن که شناسایی کنه
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1399/04/09
کاین آقا از روستای ماست
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/04/09
چرا جسد را تحویل نم گیرن خانواده متوفا که هستند. موقع دفن تشخیص هویت میشه. چرا دنبالداستانهتید؟ مگر اینکه داستانی باشه. ایشون باید در ایران دفن بشه.
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/04/09
DNA???
مگه تو چرخ گوشت افتاده که نشه تشخیص داد؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/04/09
لاشه رو چرا درخواست نمیکنید.
تا چسد به ایران نیاید و اینجا شناسایی نشود. ملت. مرگ او را باور نکنید.
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1399/04/09
فقط جسد منصوری نشانه عمل به حقیقت مابقی معلومه
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1399/04/10
جعبه سیاهش روبیارن اینجاببینندچطورشده
مامرگش روباورنمیکنیم زنده است وحرفهای زیادی واسه گفتن داره که احتمالاباشرط گذاری گفتن فعلابمیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج