وزیر کشور: رسانه‌ها از مردم بخواهند همراهی کنند
۱۰۱۰۷۸۰
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
۴۳۰۹ 
رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه "رسانه‌ها در بیان مشکلات و مسائل واقعیت‌ها را بگویند و شرایط کشور را به درستی تحلیل کنند"، تصریح کرد: رسانه‌ها باید منصفانه و در عین حال مسئولانه، دلایل مسائل را به صورت اساسی مطرح کنند و از مردم بخواهند که همراهی و همکاری داشته باشند تا بتوانیم از این مقطع نیز عبور کنیم.

ایسنا: عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر دوشنبه (۹ تیر) در حاشیه پنجاه و دومین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه مهمترین موضوع مورد بررسی این جلسه بحث افزایش قیمت‌ها و گرانی‌ها در حوزه کالاها و مسکن بود، گفت: همه دستگاه‌های مربوطه دعوت شده بودند و دلایل هرکدام از افزایش قیمت‌ها توضیح داده شد. بحث ارز و افزایش قیمت ارز، کاهش واردات در برخی از موارد، همچنین موضوع تبلیغات در مواردی و استفاده نامناسب از ابزار رسانه‌ای و موارد متعدد دیگر به عنوان عوامل تاثیرگذار در قیمت‌ها مطرح و بررسی شد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه به استناد توضیحات ارائه شده در ستاد از سوی مسئولان ذیربط، در بحث کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم، عنوان کرد: ثبت سفارش ها، واردات و تامین کالاهای اساسی برابر نیاز کشور و حتی بیش از آن است.

وزیر کشور: رسانه‌ها از مردم بخواهند همراهی کنند

وی در خصوص وضعیت گندم گفت: براساس گزارش‌های ارائه شده، امسال خرید گندم نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است و پیش‌بینی می شود که تا آخر فصل خرید، مشکلی در این حوزه نداشته باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در این جلسه، یکی از دلایل افزایش قیمت ها، احتمال ضعف نظارت اعلام شد، افزود: مقرر شد که نظارت بر توزیع کالاهای اساسی از سطح کلان تا سطوح خرد باشد، یعنی به جای اینکه تنها نظارت در بازار و خیابان باشد که البته حتما باید این کار انجام شود، باید تمام زنجیره تولید کالا و عرضه آن مورد نظارت جدی قرار گیرد؛ براین اساس مقرر شد تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای رصد کامل این زنجیره تلاش کنند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به اینکه در پنجاه و دومین جلسه این ستاد، سیاست هایی در حوزه رسانه ای تعیین شد، تصریح کرد: رسانه ها باید منصفانه و در عین حال مسئولانه، دلایل مسائل را به صورت اساسی مطرح کنند و از مردم بخواهند که همراهی و همکاری داشته باشند تا بتوانیم از این مقطع نیز عبور کنیم.

وزیر کشورهمچنین با بیان اینکه در این جلسه ستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت مسکن ارائه کرد، افزود: در این گزارش درخصوص دلایل افزایش قیمت اجاره بها و مسکن توضیحاتی ارائه و برنامه هایی در جهت حمایت برای مستأجران و همچنین از نظر ساخت برای تولید انبوه مسکن به وسیله بخش خصوصی اعلام کردند که امیدواریم همه اینها منجر به خیر مردم شود.

در پنجاه و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور وزیر کشور ضمن مروز شرایط کشور در ابعاد مختلف، گفت: توجه توأمان به معیشت، سلامت، آزادی های قانونی و امنیت مردم اولویت فعالیت های کشور در سال جاری است.

علاوه بر بررسی وضعیت کالاهای اساسی و میزان واردات و صادرات کشور در سه ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته، گزارشی از تولید و فروش خودرو نیز ارائه شد که نشان دهنده رشد مطلوب تولید و تحویل خودرو در چهار ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1399/04/09
یک از یک ......تر،..........تر،...........تر هستید....جای خالی رو به سلیقه ی خودتون پر کنید....اگه بنویسم منتشر نمیشه
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1399/04/09
مرد م دولت رو قبول ندارند و اعتمادی بهش ندارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
هیچ کدومتون را قبول ندارند
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1399/04/09
اقای وزیر علت گرانی هر چی باشد بی عرصکی مسولان یا تحریم یا هر علت فعلا یک‌مشکا است مشکل بعدی چسبیدن قیمتهاست با توجه به کاهش شدید قدرت خرید کارمندان باز نشسته ها کارگران بعد از تحریم چطور دولت می خواهد قیمتی را که‌مبنای پرداختها در یک کارخانه قرار گرفته پایین بیاورد و چون نمیتواند باید حقوقها را صد در صد افزایش دهد ندانم‌کاری و بیسوادی در اداره امور کار را به اینجا میرساند چند سال دیگه باید صبر کنیم
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1399/04/09
مردم از رسانه ها بخواهند که شما ها کنار بريد چی از جون مردم میخواهید
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1399/04/09
کشور داری کار شماها نیست چرا قبول نمیکنید مردم را به روز سیاه نشاندید دستبردار هم نیستید :
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج