قالیباف: آماده همکاری‌ پارلمانی با روسیه هستیم
۱۰۲۲۱۶۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
۸۷۳
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجلس یازدهم به ابتکار کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه شتاب بیشتری خواهد بخشید، تاکید کرد: مجلس آمادگی دارد همکاری‌های پارلمانی گسترده‌ای با روسیه داشته باشد.

ایرنا: رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجلس یازدهم به ابتکار کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه شتاب بیشتری خواهد بخشید، تاکید کرد: مجلس آمادگی دارد همکاری‌های پارلمانی گسترده‌ای با روسیه داشته باشد.

محمدباقر قالیباف روز شنبه در دیدار لئونید اسلوتسکی رییس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه با اشاره به توافقات راهبردی دو کشور و نقطه عطف خواندن دیدار مهم ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با مقام معظم رهبری در تهران بر لزوم افزایش سطوح همکاری‌های همه جانبه دو کشور از جمله همکاری اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو کشور ایران و روسیه تاکید کرد و گفت: مجلس یازدهم آمادگی دارد همکاری‌های پارلمانی گسترده‌ای با روسیه داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی سطح همکاری‌های سیاسی ایران و روسیه را مناسب دانست و گفت: دو کشور فرصت‌های مشترکی پیش رو دارند که می‌توان از آنها به نفع ملت‌ها بهره برد.

قالیباف: آماده همکاری‌ پارلمانی با روسیه هستیم

وی ضمن تاکید بر لزوم تحقق کامل همکاری‌های راهبردی بین دو کشور، اظهار کرد: انتظار می‌رود دو کشور به همه ابعاد روابط از جمله فرصت‌های اقتصادی و تجاری مشترک توجه بیشتری داشته باشند.

قالیباف روند همکاری ایران و روسیه در کمک به مبارزه با تروریسم در سوریه خوب ارزیابی کرد و افزود: بر این اساس با الگوگیری از همکاری‌های امنیتی، می‌توان همکاری‌های مشترک در سایر زمینه را تقویت کرد.

رییس قوه مقننه با اشاره به اینکه مجلس یازدهم شورای اسلامی آمادگی دارد همکاری‌های پارلمانی گسترده‌ای با روسیه داشته باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم همتایان روس نیز با عزم جدی نسبت به پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور کمک شایانی کنند و دو طرف برای دستیابی به این مهم نیازمند فراهم کردن برخی زیرساخت‌ها هستیم.

تاکید بر افزایش سطح همکاری‌های تهران - مسکو در حوزه دریای خزر

همچنین در این دیدار لئونید اسلوتسکی ضمن تبریک انتخاب قالیباف به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی، از شروع به کار دوره جدید مجلس شورای اسلامی در ایران ابراز خرسندی کرد.

رییس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه با اشاره به اینکه حضورش در ایران همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا بیانگر اهمیت روابط فی مابین ایران و روسیه است، گفت: با همکاری کمیته‌های تخصصی پارلمانی دو کشور می‌توانیم اجلاس‌ مشترک در زمینه‌های سیاسی، انرژی و اقتصادی برگزار کنیم؛ در واقع مجالس دو کشور می‌توانند به تدوین پروژه‌های ملی و همکاری‌های راهبردی فی مابین کمک شایانی کنند.

اسلوتسکی با تاکید بر افزایش سطح همکاری‌های دو کشور در حوزه دریای خزر، افزود: همکاری مشترک با ایران، مورد تاکید جدی رییس جمهوری روسیه است.

رییس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه از قالیباف برای سفر به روسیه دعوت به عمل آورد.

لئونید اسلوتسکی تابلوی سیاه قلم منقش به تصویر رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین نمونه‌ای از تجهیزات پزشکی از جمله کیت‌های تشخیص کرونا را به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:19
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1399/05/14
...پس آماده همکاری با پارلمان .. چین. چی میشه.؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج