زهرا شجاعی: با رییس‌جمهورِ خانم، موفق‌تر بودیم
۱۰۳۶۸۱۴
۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
۱۳۶۰
یک فعال حوزه زنان اظهار کرد: زنان می‌توانند مدیریت زنانه را بهتر انجام دهند اما این بدین معنا نیست تنها زنان قادر به انجام این کار هستند چراکه مدیریت زنانه به عنوان یک سبک در دنیا به ثبت رسیده است.

ایسنا: یک فعال حوزه زنان اظهار کرد: زنان می‌توانند مدیریت زنانه را بهتر انجام دهند اما این بدین معنا نیست تنها زنان قادر به انجام این کار هستند چراکه مدیریت زنانه به عنوان یک سبک در دنیا به ثبت رسیده است.

دکتر زهرا شجاعی در نشست زنان و کرونا که به صورت پخش زنده از شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش می‌شد، اظهار کرد: کرونا بر اقتصاد ملی و جهانی تاثیرات زیادی گذاشته است و از این طریق انسان به ناتوانی و ضعف خود در مواجهه با این ویروس کوچک پی برد و در واقع انگاره‌ی اقتدار انسان شکست خورد.

وی در ادامه اشاره‌ای به کتاب "پیشگو"ی سیلویا براون، کرد و افزود: در این کتاب به مصرف زیاد ماسک و دستکش در سال ۲۰۲۰ اشاره و عنوان می‌شود که بیماری شبیه به بیماری ذات‌الریه تمام جهان را درگیر می‌کند و تا ۱۰ سال ادامه دارد.

زهرا شجاعی: با رییس‌جمهورِ خانم، موفق‌تر بودیم

به گفته‌ی این فعال حوزه زنان، بانوان همانند سایر اعضای جامعه هم در معرض اثرات منفی کووید_19 و هم در معرض اثرات مثبت این بیماری قرار دارند و تنها به صرف جنسیت نمی‌توان گفت که زنان در برابر کرونا مقام‌تر هستند یا مردان؛ هرچند در برخی تحقیقات تایید نشده مقاومت خانم‌ها در برابر کرونا بیشتر از مردان عنوان شده است.

شجاعی به گزارش‌های شکاف جنسیتی اشاره کرد و گفت: در این گزارش‌ها آمده است، زنان باید بیش از ۲۵۰ سال صبر کنند تا دستمزدی برابر مردان داشته باشند، اما چرا چنین تصوری از رهبری زنان در جهان موجود است؟

وی افزود: زیرا عده‌ای معتقدند عوامل بیولوژیک و عدم توانایی زنان در مدیریت، مانع از رهبری آنها می‌شود، عده‌ای دیگر بر این باورند که میل خود زنان این‌گونه است که در حوزه مدیریت شرکت نمی‌کنند و اما عده‌ای دیگر بر این باورند که موانع فرهنگی و اجتماعی و فرهنگ مردسالارانه، برخی سیاست‌های حاکمیت و... این وضعیت را ایجاد کرده است.

این فعال حوزه زنان با اشاره به مقاله نشریه بیرقان به ارایه آماری پرداخت و گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده اطلاعاتی به دست آمده است مبنی بر این‌که کشورهایی که در دوران کرونا دارای رهبری زنان بوده‌اند موفق‌تر عمل کرده‌اند به‌گونه‌ای که آمار مبتلایان در آنها ۱۹ درصد و همین آمار در کشورهایی که دارای رهبر مردانه هستند ۲۶ درصد است.

وی تصریح کرد: رهبران زن با به‌کارگیری سیاست‌های متنوع و متفاوت، اتخاذ تصمیم‌های دشوار و شجاعانه مثل بستن مرزها و قرنطینه، همراه کردن افکار عمومی با سخنان شفاف، عمومی کردن تست کرونا و... در مدیریت موفق بوده‌اند.

وی افزود: البته عوامل دیگری مانند اقتصاد پیشرفته، بالا بودن شاخص توسعه اجتماعی، بالا بودن اعتماد مردم به حکومت در کشورهای دارای رهبران زن یکسان بوده است.

شجاعی معتقد است: مطابق با پیش‌بینی سیاستمداران، مدیریت آینده جهان پس از کرونا متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود به‌گونه‌ای که شاهد خرد شدن سازمان‌های بزرگ، تمرکززدایی و از بین رفتن سیستم‌های سلسله مراتبی و... خواهد شد. بنابراین رهبران آینده جهان باید دارای ویژگی‌های نظیر خلاقیت، انعطاف‌پذیری، همکاری، مدیریت زمان و متقاعدسازی باشند که به نظر می‌رسد تمامی این ویژگی‌ها را می‌توان در زنان مشاهده کرد.

شجاعی با بیان این‌که اگر تعداد زنانی که قائل به مدیریت زنانه باشند در کابینه دولت افزایش یابد، قطعا مفید خواهد بود، گفت: اگر رییس جمهور خانم بود قطعا در مهار کرونا موفق‌تر بودیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:40
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1399/06/24
اره والله جرات و صداقتشونم بیشتر بود
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1399/06/24
زن و مرد فرقی نمیکنه....رییس جمهور هیچکاره است
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1399/06/24
مدیریت درایت و کیاست و تقوا میخواد مرد یا زن نداره. ملکه سبا زیرک و دلسوز کشور بود سلیمان هم با تدبیر. آنچه برای مردم کشور شون صلاح بود رو بدون خود خواهی انجام می دادند
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1399/06/24
قطعا با نظر شما موافقم،چوب این وضعیتم کسایی میخورن که رعایت میکنند و از خونه بیرون نمیان
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1399/06/24
با این عکسی که از آقای رییس جمهور تو شبکه های مجازی گذاشته اند واقعا رییس جمهور مرد خطرناکه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/06/24
بله اگر خیار چنبر هم رییس جمهور بود موفق تر از الان بودیم قطعا...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
لایک
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1399/06/24
والا یک کوآلا هم ریس جمهور بود وضع ما بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1399/06/24
چون زنان اینقدر مثل اینا دروغ.........
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1399/06/24
رییس جمهور هیچکاره ،زن و مرد ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج