آخرین وضعیت واکسن ایرانی کرونا
۱۰۳۶۹۲۶
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
۱۸۱۴
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن ایرانی کرونا و چالش‌های تهیه واکسن، گفت: شرکت‌های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست‌های حیوانی را انجام داده‌اند و در مرحله ورود به فاز انسانی هستند. لکن استفاده از واکسن و پروتکل هدف آن باید در کمیته واکسیناسیون ملی مورد تایید قرار گیرد. استفاده از واکسن به هر حال چالش‌هایی را دارد که از جمله آن این است که اگر ویروس خودبه‌خود ضعیف شود، ما دیگر نیازی به واکسن نداریم.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن ایرانی کرونا و چالش‌های تهیه واکسن، گفت: شرکت‌های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست‌های حیوانی را انجام داده‌اند و در مرحله‌ ورود به فاز انسانی هستند. لکن استفاده از واکسن و پروتکل هدف آن باید در کمیته واکسیناسیون ملی مورد تایید قرار گیرد. استفاده از واکسن به هر حال چالش‌هایی را دارد که از جمله آن این است که اگر ویروس خودبه‌خود ضعیف شود، ما دیگر نیازی به واکسن نداریم.

دکتر حسین وطن‌پور درباره اقدامات انجام شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌ی تولید واکسن گفت: در حوزه‌ی تولید واکسن نیز اقداماتی انجام شده است. ما در حال حاضر به قدر کافی به دانش فنی تولید واکسن دسترسی داریم، اما با توجه به این که استفاده از واکسن چالش‌هایی دارد و هنوز واکسن‌ها به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است، ما هم فعلا منتظر گزارش‌های علمی تهیه و مصرف واکسن هستیم.

وی در ادامه درباره مراحل تهیه واکسن بیان کرد: تولید واکسن مراحل مختلفی دارد. واکسن یک محلول تزریقی است که باید در خصوص ایمنی، ترکیب مواد، ویژگی‌های ظاهری و کارایی آن به اطمینان کامل رسید. بعد از ساخت واکسن تست‌های حیوانی آن آغاز می‌شود و عوارض و تاثیرات آن به خوبی مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از آن، در انسان تست می‌شود و اثر آن بر روی گروه‌های مختلف بررسی می‌شود. بیش از یک سال طول می‌کشد تا یک واکسن همه‌ی فرآیندهای مذکور را طی کند.

مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: اکنون جنبه‌های اقتصادی تولید واکسن کرونا تقویت شده و باید مراقب باشیم ایجاد فضاهای اقتصادی در مسیر علمی تولید واکسن یا دارو خللی وارد نکند.

وطن‌پور درباره وضعیت فعلی واکسن ایرانی کرونا بیان کرد: شرکت‌های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست‌های حیوانی را انجام داده‌اند و در مرحله‌ی ورود به فاز انسانی هستند. لکن استفاده از واکسن و پروتکل هدف آن باید در کمیته واکسیناسیون ملی مورد تایید قرار گیرد. استفاده از واکسن به هر حال چالش‌هایی را دارد که از جمله آن این است که اگر ویروس خودبه‌خود ضعیف شود، ما دیگر نیازی به واکسن نداریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره‌ی وضعیت فعلی استفاده از سلول درمانی برای مقابله با کرونا، گفت: چند شرکت در زمینه سلول درمانی نیز مشغول به فعالیت هستند که مجوز کارآزمایی بالینی سلول درمانی در دستگاه تنفس را نیز اخذ کرده‌ایم. علاوه بر آن، در زمینه‌ی پلاسما هم شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول فعالیت هستند.

وی در پایان اظهار کرد: برخی از گیاهان دارویی می‌توانند در درمان التهاب‌های دستگاه تنفس موثر باشند و چندین شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلامت در حال حاضر مشغول تحقیق و پژوهش در این زمینه هستند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1399/06/25
شما دو سال دیگه بسازینش حالا مثل بقیه از کشواری دیگه بخرین همه دارن میمیرن بسه دیگه روانی شدیم همش حرف حرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بقیه کشورا که واکسن ساختن به مردم خودشون هنوز نزدن بیان اول به ما بفروشن چه خوش خیال
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1399/06/25
ول کنید بابا این همه جوک گفتید بسه ما را به خیر این دولت امیدی نیست
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1399/06/25
واکسن‌شما‌بدرد‌عمه‌تان‌میخوره‌دانشمندان‌قلابی‌‌اول‌روی‌خانواده‌های‌خودتان‌امتحان‌کنید‌‌
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/06/25
ای بابا وقتی همه مردن بعدتازه اگرواما نداشته باشه وهمه کشورهادرستش کردن شماهم درست میکنیدالبته ازروی واکسن کشورهایدیگه.بابابخدا مردیم چقدر استرس چقدر بدبختی خودمون رو بگیریم یابچه هامون رو؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1399/06/25
چقدر علاف کردین واسه ی واکسن ساختن مگه این مرض غیر قابل دارو و درمانه لامسسب!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1399/06/25
این مرحله ورود هنوز ۳ ماه که تمومی نداره
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/06/25
وقتی تونستیم کبریت بسازیم داروم می‌سازیم
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/06/25
شما واکسن آنفولانزا را بعد چهل ودو سال بسازید ،واکسن کرونا پیش کشتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج