نماینده مشهد: دست ما بود وزرا را عزل می‌کردیم
۱۰۳۷۰۰۶
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
۱۱۴۳
نایب رئیس مجلس با اشاره به علت هجمه‌های فراوان صورت‌گرفته علیه مجلس، گفت: برخی نگران هستند که مجلس اگر در افکار عمومی موفق جلوه کند آثار خود را در انتخابات ۱۴۰۰ نشان دهد.

خبرگزاری آنا: نایب رئیس مجلس با اشاره به علت هجمه‌های فراوان صورت‌گرفته علیه مجلس، گفت: برخی نگران هستند که مجلس اگر در افکار عمومی موفق جلوه کند آثار خود را در انتخابات ۱۴۰۰ نشان دهد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه مجلس با دولت مماشات نمی‌کند، گفت: اسم رفتار مجلس با دولت در شرایط فعلی، درک زمان و مکان بوده زیرا مماشات یعنی چشم‌پوشی از مشکلات که مجلس چنین کاری نمی‌کند.

وی با اشاره به وضعیت کشور و محدودیت‌های موجود، افزود: اگر مجلس بخواهد وزیری را استیضاح کند چاره کار نیست، زیرا هر وزیری رفته وزیر بهتری نیامده و اتفاق مثبتی رخ نداده، از این رو نمی‌توانیم بگوییم با رفتن یک وزیر معجزه‌ای رخ می‌دهد.

نایب‌رئیس مجلس ادامه داد: اگر بخواهیم در خط مطالبه‌گری حقیقی حرکت کنیم، باید تقریباً روزانه یک وزیر را عزل کنیم اما با توجه به اینکه نهایت تا مرداد ماه سال آینده دولت فعلی روی کار است این کار را نمی‌کنیم.

مجلس کار قرارگاهی و نقطه‌زنی انجام می‌دهد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سؤال که آیا مجلس نباید نظارت خود را بر عملکرد دولت بیشتر کند، گفت: مجلس اکنون کار قرارگاهی و نقطه‌زنی انجام می‌دهد و نظارت کافی در دستور کار است اما به جای اینکه به اشخاص بپردازیم به موضوعات مورد چالش مانند بورس، ارز و غیره می‌پردازیم.

وی با بیان اینکه قوه مقننه در بررسی مشکلات کشور، بسیاری از مدیران دولتی را نیز بسیج می‌کند، اضافه کرد: مجلس با این کار به دنبال اصلاح سیاست‌گذاری‌های اشتباه است.

قاضی‌زاده‌هاشمی با تاکید بر اینکه روش کار مجلس بیشتر ایجابی بوده تا سلبی، اضافه کرد: به دنبال رفع مشکلات مردم با تعامل هستیم.

نظم بازار سرمایه برهم خورده است

وی در بخش دیگر اظهارات خود در پاسخ به چرایی وضعیت فعلی بازار خودرو، گفت: اینکه هنوز خودرویی از کارخانه خارج نشده اما در بازار، قیمت‌گذاری می‌شود، به دلیل برهم خوردن نظم در بازار سرمایه است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه اقتصاد بازار یک ظروف مرتبط است، افزود: مدلی که مجلس در پیش گرفته مدل عمل ایجابی و موضوع شناسی است، از این رو به تفکیک، مشکلات رصد و بررسی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت احتمال دارد باز هم رئیس جمهور حضور نیابد، گفت: در این باره علم غیب ندارم، رئیس جمهور می‌تواند شرکت کند و مجلس نیز صلاحیت وزیر پیشنهادی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

اعتماد یا عدم اعتماد به وزیر صمت ربطی به حضور رئیس‌جمهور ندارد

نایب رئیس مجلس ادامه داد: اعتماد یا عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت ربطی به حضور یا عدم حضور رئیس جمهور ندارد، ما با فردی که به مجلس معرفی شده کار داریم و تلاش می‌کنیم به فرد مناسب برای وزارت رای اعتماد بدهیم.

قاضی‌زاده‌هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا هجمه‌های بسیاری علیه مجلس یازدهم وجود دارد، گفت: مجلس کارکرد سیاسی داشته و به علت اینکه دست برخی از افراد از مجلس خالی مانده و افزون بر این، ریاست قوه مقننه و نمایندگان مورد عنایت رهبری هستند، وجود این نوع هجمه‌ها دور از ذهن نیست.

برخی از چهره انقلابی مجلس هراس دارند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دلایل زیادی برای مخالفت با این مجلس وجود دارد، افزود: برخی نگران هستند که چنانچه این نهاد تقنینی در افکار عمومی موفق جلوه کند -همانطور که قوه‌قضائیه این چنین است- و آثار سیاسی آن در انتخابات مجلس خود را نشان داد، این مجلس در افکار عمومی موفق جلوه کند و آثار خود را در انتخابات ۱۴۰۰ نشان دهد.

وی ادامه داد: بنابراین باید چهره مجلس را تخریب کنند تا مبادا این نمود کرده و گل کند و در نتیجه، آن اثر سیاسی را داشته باشد.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه نمی‌خواهم بگویم به مجلس انتقادی وارد نیست، گفت: خیلی کارهای بهتری می‌توانستیم انجام دهیم، چه بسا بهتر می‌توانستیم عمل کنیم اما عمده دلایل تخریب مجلس مورد عنایت بودن از سوی رهبری است.

مجلس تمام توان خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گرفته است

وی افزود: اینکه بگوییم مجلس انقلابی روی کار آمده اما باز هم موفق نیست واقعا بی انصافی است، زیرا تمام توان خود را به کار گرفته و اگر مراجعه‌ای به هر کدام از نمایندگان داشته باشید با انبوهی از پرونده‌های در دست بررسی مواجه خواهید شد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه از اجزای عملکرد کمیسیون‌ها و نمایندگان مطلع هستم و جدیت فوق‌العاده‌ نمایندگان در پیگیری امور مردم را شاهدم، گفت: نمایندگان عالمانه، پر انرژی و با به‌کارگیری ظرفیت‌های اجرایی و علمی کشور کار را جلو می‌برند.

عملکرد مجلس قوی‌تر خواهد شد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط ویژه کشور مشکلات زیاد است اما قوه مقننه شروع خوبی داشته، افزود: هر چه جلوتر برویم مجلس انسجام بیشتری پیدا خواهد کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ نفر از نمایندگان دور قبل به این دوره منتقل شده‌اند، گفت: عمده نمایندگان با وجود اینکه کارشناس و خبره‌اند اما چهره‌های جدیدی هستند، از این رو طبیعتاً تبدیل شدن به یک تیم، زمان‌بر است اما به طور حتم از این به بعد عملکرد مجلس هم قوی‌تر خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:62
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/06/25
افرین دمت گرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
مثلا حالا خودت وزیر شی خیلی بلدی ؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خوبه اما باید از خودت شروع کنی
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/06/25
و دست ما شما رو
پاسخ ها
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
شما که از اول مجلس کارتان تخریب کینه و حسادت بود هر روز دنبال امضا جمع کردن امضا بودید تا وزیران را استیضاح کنید حالا می گویید نمی خواستیم استضاح کنیم شما نماینده انقلابی که روز شعار می دادید برای حل مشکلات مردم چقدر وعده دادید چه پس به قول هایتان وفا نکردید و عمل نکردید
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/06/25
پس دست کیه ، اینو دیگه من گردن نمی گیرم
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1399/06/25
ماشالله اسفند دود کن برای خودت اثار و برکات کارهای بی وقفه شما بر سفره های مردم کاملا مشهود است خسته نباشید دلاور
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1399/06/25
پس. اقرار. کردید که در راس. امورید. خخخ
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/06/25
دارید روز به روز کشور را به لب پرتگاه نزدیک تر می کنید این خط و این نشان فقط ببینید تماشاه کنید
United Arab Emirates
11:55 - 1399/06/25
همه تون از دم سر وته یک کرباسین.
هیچکدامتان بفکر ملت نیستین .همه تون اهداف خودتون هستین .
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1399/06/25
شما دقیقا وظیفت چیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
مفت خوری
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/06/25
اول رییس جمهور رو عزل کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خدارا شکر که شما کاری نیستید از اول هم نبودید
نماینده ۲۰ درصدی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
با عزل وزیرا ویا ریئس جمهور مملکت درست نمیشه
بلکه هرج و مرج میشه بهتر راهکار تغیر سیاست های داخلی وخارجی است تعامل با کشور ها چرا مل در تحریم هستیم تمام دنیا با ما قهر هستند .جزچند کشور افریقایی کا رفاقت ودوستی با اونها هیچ دردی از مملکت دوا نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/06/25
نماینده های مشهد همه افغانی هستند با خورشت قیمه نماینده شدن و همه سپاهی هستند
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/06/25
و ما دست شمارو خیلی شهامت داری
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/06/25
اگه دست ما بودگردن شما رو میزدیم
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/06/25
همینقدر که دست شماست برای انتقام پدر کشی کافیست
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/06/25
برو شهر خودت را ببین آمار فساد و جرم جنایت در صدر شهر های جهان است بلطف امثال شما تندروی ها
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/06/25
وزیری رفته بهترش نیامده علت ساختار غلط در انتخاب وزیر است وزیر کار نکرد مماشات ندارد اینکه کاری نمی کنیم چون کسی بیاید بهتر نمی آید حرف منطقی نیست .سوال هم نکنید و اصلا به مجلس و کمیسیون چرا می کشید
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1399/06/25
وزیر پس چکاره است رئیس جمهور همه کار را که بلد نیست وزیر هم خوب نباشد کشور چگونه اداره می شود
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1399/06/25
اول اینکه تو همین کمتر از چهار ماهی که شماها تشریف آوردین همه چیز چند برابر شده پس آخر شماها هم دیدنیه و دوم اینکه نه وزیر شماها هم از نمایندگان قبلی بدتر هستید همتون بدید بد بد بد
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1399/06/25
برو تو مشهد دختر ۱۴ ساله بارداره که بچه اش را بفروشد اقای قاضی القضات فقط حرف پوچ ومفت میزنید
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1399/06/25
مجلس خاموش وپژمرده وفرتوت !!!
سکوت بی معنی !!! یه عده بزدل وترسو گرد هم آمده اند تا ثابت کنند در راس امور ند!! پس ا ۱۰۰ روز چه گلی به سر ملت زده اید! ! هرکدامتان ۲۰۰میلیون گرفتید! و...
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1399/06/25
شماها هم که تو زرد از آب در اومدین
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1399/06/25
شما خیلی عرضه داری پاشو برو مشکلات شهر خودت مشهد رو جمع کن، این شهر مقدس چرا باید به یک شهر پر از فساد و فحشا و قتل تبدیل بشه، اخبار را میخونیم دیگه، چه کار فرهنگی کردید اونجا؟ فقط چند ساله که نشستی بر صندلی مجلس و فقط به دولت و وزیر و بقیه بد و بیراه میگی
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1399/06/25
هم بالاتون دیدیم هم پایینتون
Sweden
17:09 - 1399/06/25
حق دارید شعار بدید چون هرچه بیشتر شعار بدین بیشتر حقوق میگیرین....مثلا الان چند ماه از دوران نمایندگی شماها میگذره چه کار مثبتی کردید که وزرا نکردن
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1399/06/26
دست منم بود در مجلس را تخته میکردم بااین بچه مدرسه ای هائی که به جای چیز یاد گرفتن در آرزوهای دور و دراز سیر میکنن
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1399/06/26
تو نماینده محله خودتم هم نیستی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج