«نور درمانی» چیست؟
۱۰۸۰۱۲۱
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
۱۱۴۱
اگر بخواهیم بگوییم نور درمانی چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که وقتی فصل تغییر می‌کند و روز کوتاه می‌شود، برخی از ما همچنین از افراد نوعی از افسردگی به نام اختلال عاطفی فصلی و افسردگی ناشی از عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را تجربه می‌کنند.

انتخاب: اگر بخواهیم بگوییم نور درمانی چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که وقتی فصل تغییر می‌کند و روز کوتاه می‌شود، برخی از ما همچنین از افراد نوعی از افسردگی به نام اختلال عاطفی فصلی و افسردگی ناشی از عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را تجربه می‌کنند. دانشمندان دریافته اند که ۳۰ دقیقه در روز نشستن در مقابل لامپ مخصوص طراحی شده برای اختلال که نور سفید را ساطع می‌کند، می‌تواند کمک کند. در حقیقت، این روش درمانی می‌تواند به اندازه دارو‌های ضد افسردگی مثر باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که نوردرمانی حتی‌ی تواند به بیمارانی که افسردگی آن‌ها غیر فصلی است کمک کند. خورشید انواع مختلفی از نور را ساطع می‌کند، که برخی از آن‌ها از دیگران مفید ترند. کوتاهترین طول موج ماوراء بنفش و طولانی‌ترین آن‌ها مادون قرمز است.

تحقیقات در مورد نور درمانی بیش از یک قرن است که در حال انجام است. در اوایل دهه ۱۹۰۰، نوردرمانی برای همه چیز از درمان سل گرفته تا تولید مجدد مو توصیه می‌شد. اما پس از کشف آنتی بیوتیک‌ها و ظهور صنعت داروسازی، محبوبیت کمتری پیدا کرد. با این حال، در دهه گذشته، با افزایش آزمایش‌های دلگرم کننده، نور درمانی مجددا محبوب شده است.

«نور درمانی» چیست؟

در بسیاری از کلینیک‌ها و بیمارستان ها. به طور خاص چراغ قرمز در حال بررسی است که می‌تواند علائم مشکلات جدی بهداشتی مانند پارکینسون، آلزایمر و تونل کارپ را کاهش دهد. خاصیت درمانی خاص نور قرمز با توانایی آن در فعال کردن میتوکندری، ساختار‌های سلولی که در مبارزه با این شرایط نقش دارند، ارتباط دارد. همانطور که جانیس ایلز، استاد علوم پزشکی پزشکی در دانشگاه ویسکانسین-میلواکی، آن را توصیف می‌کند، نور می‌تواند سلول‌ها را بیدار کرده و آن‌ها را وادار به انجام کار خود کند.

نور درمانی در برنامه‌های معمول روزمره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. نور قرمز و نزدیک به مادون قرمز قادر است به سلول‌های زیر پوست برسد تا بهبود کبودی و زخم را تسریع کند. نور آبی، که می‌تواند دقیقاً به زیر اپیدرم برسد، معمولاً توسط متخصصین پوست تجویز می‌شود (برای از بین بردن باکتری‌های ایجاد کننده آکنه در پوست).

یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ از دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که ممکن است نور سبز به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای بیماران مبتلا به میگرن مکرر عمل کند. پس از ۱۰ هفته قرار گرفتن در معرض خودکار نور سبز برای یک تا دو ساعت در روز، بیماران گزارش کردند که به طور متوسط ۶۰ درصد کاهش درد دارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج