ذوالنوری: وعده روحانی و ظریف، خلاف قانون است
۱۰۹۲۹۱۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
۴۲۰۶
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وعده‌های ظریف و روحانی برای بازگشت به برجام پشتوانه قانونی ندارد و خلاف قانون است.

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وعده‌های ظریف و روحانی برای بازگشت به برجام پشتوانه قانونی ندارد و خلاف قانون است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پروتکل الحاقی را ما براساس برجام، داوطلبانه اجرا کردیم.

وی افزود: پروتکل الحاقی به دو شکل اجرا می‌شود، یکی اینکه دولت‌ها در مجالس خود آن را تصویب می‌کنند و برای اجرای آن الزام برای خود ایجاد می‌کنند. دوم اینکه دولتی بدون اینکه پروتکل را رسما به گردن خود بیندازد و بپذیرد و الزام و اجبار برای خود ایجاد کند، داوطلبانه می‌پذیرد که پروتکل را اجرا کند.

ذوالنور: آمریکا چاره‌ای جز بازگشت به برجام ندارد

ذوالنوری در ادامه عنوان کرد: ما طبق برجام گفتیم پروتکل را داوطلبانه اجرا می‌کنیم، اما اجرای پروتکل هم عین هر یک از تعهدات ما یا تعهدات کشورهای ما از آن پنج کشور است یعنی 4+ 1.

وی در همین راستا بیان کرد:‌ زمانی که آمریکا از 5+1 به کلی بیرون رفته و هیچ یک از تعهدات خود را انجام نداده، اروپا متعهد شد 11 تعهد را با خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت 97 انجام دهد و نبود وجود آمریکا در برجام را جبران کنند که به هیچ‌کدام از آنها عمل نکردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: تنها طرفی که به تعهدات خود عمل کرده جمهوری اسلامی بوده است، بنابراین وقتی طرف مقابل هیچ‌گونه اقدامی نکرده، دلیلی ندارد که ما به اجرای تعهداتمان ادامه دهیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بنابراین ما اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم و هر زمانی که طرف مقابلمان به تعهدات خود برگشت و سر عقل آمد و نهایتا ما اقدامات آن را راستی‌آزمایی کردیم که به وظیفه خود عمل کرده است، ما هم راه بازگشت را ـ طبق آن چیزی که در قانون راهبردی پیش‌بینی شده ـ طی می‌کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و تأمین منافع ملت، اگر آمریکا به برجام بازگردد و تکالیف خود را انجام دهد و یا طرف‌های دیگر 4+1 به وظایف خود عمل کردند، دولت باید گزارش عملکرد آنها را به مجلس ارائه کند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز بررسی و راستی‌آزمایی می‌کند، اگر چنانچه گزارش دولت درست بود و طرف‌های مقابل وظیفه خود را انجام داده بودند، مجلس تصمیم می‌گیرد که دولت تعهدات هسته‌ای کاهش یافته و یا تعهدات برجامی کاهش داده شده به موجب این قانون را کنار بگذارد و مجدداً به تعهدات برجامی برگردد یا برنگردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشور، اظهار داشت: بنابراین اگر آقای ظریف یا آقای رئیس‌جمهور وعده‌هایی می‌دهند که اگر طرف مقابل امروز برگردد ما فردا برمی‌گردیم، چنین وعده‌هایی پشتوانه قانونی ندارد و خلاف قانون است.

وی تأکید کرد: طرف مقابل باید برگردد، دولت به مجلس گزارش دهد، مجلس راستی‌آزمایی کند و اگر تشخیص داد،‌ اجرای مجدد تعهدات را به دولت می‌دهد.

ذوالنوری در همین رابطه خاطرنشان کرد: بعضی‌ها اظهار نگرانی می‌کنند از افزایش قیمت ارز و سایر موارد که این اظهارنظر القایی و بیجا است برای اینکه تحریم دیگری باقی نمانده که بخواهند اعمال کنند، بلکه ما از قله تحریم‌ها عبور کرده‌ایم و اکنون به لطف خدا هر چه رو به جلوتر می‌رویم، روبه بهبود اوضاع حرکت می‌کنیم نه وخامت اوضاع.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین رابطه عنوان کرد: چیز دیگری باقی نمانده که طرف مقابل بخواهد ما را تحریم کند که ما بگوییم قیمت سکه، طلا، سایر ارزها بالا خواهد رفت؛ قطعاً چنین تأثیری ندارد و تحریم دیگری ندارند که اجرا کنند.

ذوالنوری همچنین تصریح کرد: تصویب و اقدام قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و تأمین منافع ملت ایران در جهت احقاق حقوق ملت ایران است؛ یعنی طرف مقابل ما یا به این برجام نیاز دارد یا ندارد. حال اگر به برجام نیاز ندارد، پس اگر آن را لغو کردیم نباید اقدامی انجام دهد، با اینکه ما برجام را لغو نکردیم و از برجام خارج نشدیم، آنها هم این تعهدات خود را اجرا نکردند و ما بخشی از تعهداتمان را در عکس‌العمل و کار آنها می‌خواهیم اجرا نکنیم. این کجای خروج از برجام است؟

* اگر برجام برای طرف مقابل ارزش دارد باید هزینه آن را پرداخت کند

وی ادامه داد: چون اقدام ما خروج از برجام محسوب نمی‌شود، برای طرف مقابل ما اگر برجام مهم نیست، پس ما پروتکل الحاقی را متوقف کنیم یا نکنیم، اهمیتی نخواهد داشت. اگر برجام برای طرف مقابل ارزش دارد باید هزینه آن را بدهد و هزینه آن هم تأمین حقوق برجامی ملت ایران است.

این نماینده مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: بنده یقین دارم که اگر این قانون را به تمامی اجرا کنیم، طرف مقابل چاره‌ای جز بازگشت و اجرای وظایف خود ندارد و در صورت اجرای وظایف طرف مقابل، یقینا وضع ملت ما بهتر از وضع موجود خواهد شد، بنابراین این کار در جهت بهبود مشکلات اقتصادی مردم و جامعه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرف مقابل هم به هر حال باید هزینه این کار را بپردازد و به وظیفه خود عمل کند. شأن ملت ما بالاتر از این است که این ذلت را بپذیرد و اتفاقا بنده معتقدم اگر آمریکا در حال حاضر در مقابل لغو تحریم‌ها کوتاهی بیشتری کرد و اگر اروپایی‌ها برای ما کرکرخوانی می‌کنند و در کار ما فضولی دارند و جاهلانه پای خود را از گلیمشان درازتر کرده‌اند، به دلیل وادادگی و ذوق‌زدگی است که دولت از روی کار آمدن آقای بایدن نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که آقای رئیس‌جمهور و وزیر خارجه‌اش با حالت شعف، اشتیاق و وعده از جانب بایدن با مردم برخورد می‌کنند که تحریم‌ها فروریخت و آن کسی که تحریم‌ها را تشدید می‌کرد رفت، با این سبک صحبت کردن‌ها و از جانب بایدن حرف زدن، زمانی که طرف مقابل این اشتیاق را ببیند، قیمت را بالا می‌برد و شروع به ناز کردن و عشوه آمدن می‌کند و عقب می‌نشیند.

ذوالنوری همچنین یادآور شد: من فکر می‌کنم یکی از دلایل کوتاهی آقای بایدن در تصمیم برای لغو تحریم‌ها و همچنین فضولی و جسارت تئوریک‌های اروپا به ملت ایران و شرط و شروط گذاشتن برای ما، شاهد این ذوق‌زدگی در دولت ما بود و این ذوق‌زدگی به مردم ما ضربه زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه سخنانش گفت: این رفتار و ذوق‌زدگی در تأمین حقوق برجامی مانع ایجاد کرد چون طرف مقابل وقتی اشتیاق بازگشت در ما ببیند هزینه را بالا می‌برد و در رفع تحریم‌ها و انجام وظایف برجامی خود امتناع می‌کند. هر سیاستمدار این را می‌فهمد و هر کسی که الفبای مسائل سیاسی را بداند قطعا این را می‌فهمد و متوجه می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 164
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
17:21 - 1399/12/02
حرافی‌نکنید‌ادمای‌بزدل
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
دعوا سر این هست کی موفق بشه با امریکا مذاکره کن+د و به نام خودش تمام کند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ما بدجوری تحت فشاریم. داروی خوب نیست . بی پولیم . خرج زیاده. شرمنده طلبکاراییم. خسته و عصبی شدیم. گشنه و روانی و درمونده ایم. قبل از ترامپ چنین وضعی نداشتیم. شما چی حاج آقا ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
یعنی مثل توتسلیم بشن، دیگه بزدل نیستن؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
بزدل وحراف کسی است که باوادادگی وحماقت بزرگترین خیانت را در حق ملت انجام داد.همان های که ادعا داشتند زبان دنیا را بلدند؛اما آنچه دیدیم زبان ذلت بود.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
یکی از منفوران این ذوالنوری است مثل حمید رسایی
میگم ولی سانسور میشه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
داداشیا تا اینا صدای اعتراض مردم رو نشون نفسشون از جای گرم در میاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
شما بفرما حرافی کن جناب پسر شجاع
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اینم تو خط بگم بگمه !
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
17:24 - 1399/12/02
جان ما ب سر رسیده توروخدا بیخیال بشین ببینید چطور میشه حلش کرد نمیخااد مغرور بازی در بیارین جان عزیزاتون ما پول شام و صبانه نداریم شما پشتتون پره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اینامغروربازی درنمیارن،چون غروری ندارند،بلکه نگران منافعی هستند که باتحریمها نصیبشان شده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
از گرسنگی بمیریم این ذلتی که روحانی اورده رو فقط باید با ابرو و عزت و غرور درستش کنن همین
Iran (Islamic Republic of)
17:24 - 1399/12/02
فقط مگر حرف مفت بزنی ذوالنور
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
آره ذوالنور جان دعوا و توهین و اهانت زشته از شما زشت تر
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اصلاامثال جنابعالی ازسیاست خارجی یابین المللی چه درکی داری وانگهی ملت ایران دارندتوگرانی وبدبختی دست وپامیزنندامریکا واروپامشکلی ندارندکه بخواهندهمه فرمایشات جنابعالی راموبه مواجراکنند
Iran (Islamic Republic of)
17:26 - 1399/12/02
رفیق تو که تو مجلس برجام رو به آتش کشیدی و خوشحال بودی...حالا چیشده بفکره ما افتادی برشون گردونی به برجام؟؟؟؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
توکه برجام آتیش زدی حالاهم چون رهبری گفته اگه اونا تحریم هارو بردارن ماهم به تعهداتومون عمل میکنیم نمیدونم شماها خواهشن ازرهبری جلو نزنید
Iran (Islamic Republic of)
17:28 - 1399/12/02
شما هم چاره ای جز این ندارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ای کاش گوش به حرف رهبری بود
Iran (Islamic Republic of)
17:30 - 1399/12/02
این ذوالنور اگه اعتماد به نفسش رو تو ورزش خرج می‌کرد الان قهرمان جهان بود!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
وقتی کامنتهای شماهارو میخونم از این که سزاوار یکی مثل روحانی هستید رو بیشتر درک میکنم
الحق که روحانی برازندتونه
Iran (Islamic Republic of)
17:30 - 1399/12/02
هزینه سفره بازنشسته ها را برایش فکری بکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اگر یک شب گرسنه بخوابه یا ماشین دناپلاس از پول بیت المال بهشان نمی دادند طور دیگری حرف می زدند.
Iran (Islamic Republic of)
17:31 - 1399/12/02
یادته داد میزدی برجامو پاره کردیم؟ مردم پاره شدند! خودتون هم جر خوردید. الان دوباره میگید برگرده؟
Iran (Islamic Republic of)
17:32 - 1399/12/02
واقعا از وقتی که از برجام خارج شده مردمش از گشنگی دارن میمیرن یا دلارشون بی ارزش شده یا پاسپورت بی اعتبار اصلا وضعیت در آمریکا جوری شده کسی از فردای خودش که خوبه صبح که از خواب بیدار میشه نمیدونه تا شب سرکار هنوز هست یا نه
پاسخ ها
قریب
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
قلب ذوالنور واقعا تیره و تاریک است
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
تو خودت باعث وبانی تمام بد بختیهای مردم هستید ....یه کم فکر کن از خدا بترس روز قیامت هم هست
Iran (Islamic Republic of)
17:33 - 1399/12/02
شما مردم ضعیف جامعه را هم در نظر بگیرید بعد دنبال تسویه حساب با هم باشید
Iran (Islamic Republic of)
17:39 - 1399/12/02
ما نه شما را میخام نه برجاما نه امریکا خدا لعنتتون کنه
Iran (Islamic Republic of)
17:40 - 1399/12/02
سوال
چرا چاره ایی نداره؟
مگه در فشار تحریم و فشار اقتصادی هست؟
چاره ایی نداره .چون ایران بمب درست می کنه؟
فکر همچین چیزی یعنی جنگ .
جنگ کل دنیا با ایران .
Iran (Islamic Republic of)
17:44 - 1399/12/02
خدا رو شکر پس برجام خوب شد
تا حالا می گفتن برجام بدترین مذاکرهست
Iran (Islamic Republic of)
17:45 - 1399/12/02
حالا اینقدر چرتوپرت بگید نیومده برگرده. یه چند مدت حرف نزنید نمیگن لالید
Finland
17:46 - 1399/12/02
زبون باز کردید، تا موقعی که ترامپ بود که صداتون در نمیومد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ما در دوره ترامپ به پایگاه امریکا حمله کردیم کاری که هیچ کشوری نکرده بود .متوهم
Iran (Islamic Republic of)
17:50 - 1399/12/02
منتظرنظرشمابودن،ححححح
Iran (Islamic Republic of)
17:52 - 1399/12/02
قبلا که تو با افتخار برجام راآتش زدی الان چرا دوست داری آمریکا به برجام برگردد؟عجب آدم کم حافظه ای !!شما که این چند ساله علیه برجام حرف می زنی کاری بکن که بطور کلی برجام باطل بشود
پاسخ ها
شهروند ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اخه مرد ناحسابی . هیچ صداقتی در گفته های شما نیست . اگه باشه دنبال حل فساد و مجازات مفسدان اقتصادی میروید .شما مسئولان نظام عواقب تحریم را احساس و درک نمی کنید اما ملت زیر فشار تحریم به فلاکت افتاده است. یه ذره خجالت بکشید و شرم کنید و بیش از این ملت را به فلاکت نرسانید .
Iran (Islamic Republic of)
17:52 - 1399/12/02
از مجلس بی سواد بیشتر از این هم انتظاری نیست ملت را فدای جاه طلبیهای خود کرده اید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
آفرین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
از ایشان بپرسید از استان قم چقدر رای آوردی .زیر صدهزار.
Iran (Islamic Republic of)
17:54 - 1399/12/02
به نظرم ما چاره ای جز مذاکره نداشتیم
Iran (Islamic Republic of)
17:55 - 1399/12/02
تو رو خدا الکی حرف نزنید
Iran (Islamic Republic of)
17:56 - 1399/12/02
این هم رئیس جمهور وهم وزیرخارجه است چطور انتظاربیشرفت وحل مشکلات را آریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
18:00 - 1399/12/02
اقای ذولنور راست میگه اخه تو امریکا نه روغن پیدا میشه نه برنج فقط به خاطر تحریم های ما جنس هارو باید چند صد برابر بخرند به خاطر همین مجبورن به مزاکره برگردن تا ما تحریم ها رو لقو کنیم
Iran (Islamic Republic of)
18:04 - 1399/12/02
حاج آقا شما که می‌گفتین برجام بد خیانت بود و ... چی شد الآن ابراز امیدواری کردین که امریکا به برجام برگرده؟! آخه این طوری که کاسبی شما از تحریم‌ها مختل میشه
Iran (Islamic Republic of)
18:05 - 1399/12/02
آقای ذوالنور بازی موش و گربه دارند برای ما بازی میکنند ایران به تمام تعهداتش پایبند بوده اما اروپا و آمریکا به بهانه های مختلف از زیر بار شانه خالی میکنند ملت ایران تحریم و همه زورگویی های طرف مقابل را تحمل نموده و خیلی هم سختی کشیدیم اما حالا که تا اینجا اومدیم خدا وکیلی کوتاه نیایید اینبار شما شرط برای طرف مقابل بگذارید و خودشون را به جان خودشون بیندازید
Iran (Islamic Republic of)
18:07 - 1399/12/02
آره خو بیچاره کردین آمریکا رو مردمش از گرسنگی دارن میمیرن اونم شرایط کارخونه هاشونو شرایط بیماراشون ...زنده باد وطنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
آره جون خودت
Iran (Islamic Republic of)
18:08 - 1399/12/02
مارها از پونه بدشان می آید پونه ها هم جلو لونه اش در می اییند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ترا خدا تو بی خیالشو
Iran (Islamic Republic of)
18:21 - 1399/12/02
جدی میگی اینروزها اسمت زیاد هیت تو اخبار
Iran (Islamic Republic of)
18:24 - 1399/12/02
دوریال بده اش منتظررباش
Iran (Islamic Republic of)
18:25 - 1399/12/02
نه بابا. خخخخخخخخ. تو دوباره نطق کردی بی ادب مردک. نادان
Iran (Islamic Republic of)
18:27 - 1399/12/02
خواهیم دید.جناب ذالنوری احتمالا میبینند که مردم الان تو چه وضعیتی به سر میبرند و واین مردم قطعا میفهمند که مسبب چه شرایطی چه کسانی هستند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اقای ظلام کوری با ان پشتوانه۵ درصدی دست از سر ملت بردار
Iran (Islamic Republic of)
18:32 - 1399/12/02
اینا که همش ساز مخالفت با برجام می زدند و این در حالی بود که پرونده ایران به شورای امنیت رفته بود؟!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
18:32 - 1399/12/02
زمان ترامپ که تو سوراخاتون قایم بودین
Iran (Islamic Republic of)
18:35 - 1399/12/02
حاجی با جان ملت بازی نکن. بخور و بخواب. نمیشه شما حرف نزنید. شما چکار به کار سیاست داری
Iran (Islamic Republic of)
18:35 - 1399/12/02
فقط ببند
پاسخ ها
احسان احمدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
خدایا خودت مرحمتی کن بخ فریاد ما برس
Iran (Islamic Republic of)
18:40 - 1399/12/02
کدوم برجام؟ شما که گفتی برجام دفن شد وفاتحه اش را هم درمجلس خوندیم!!!
Iran (Islamic Republic of)
18:45 - 1399/12/02
اره از تو ویترین میادخخخخخ
Sweden
18:51 - 1399/12/02
امربکا هبچ عجله ای و نیازی به برجام ندارد
Iran (Islamic Republic of)
18:58 - 1399/12/02
اره جان تو او چرامجبور است اسم خودتان را برای دیگری میگزارید
Iran (Islamic Republic of)
19:05 - 1399/12/02
اخه این جماعت چرا اینقدر بی سواد
،چرا چاره ای نداره لابد اب و نانش دست ماست
Iran (Islamic Republic of)
19:05 - 1399/12/02
اشکالی در نظرش نمی بینم.
پاسخ ها
ح
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
در مغزش چی میبینی؟تجارت بافلاکت مردم؟
Iran (Islamic Republic of)
19:16 - 1399/12/02
چاره ای نداره وگرنه از گشنگی مثل ما بدبخت میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ربطی به تحریم ها نداره
Iran (Islamic Republic of)
19:26 - 1399/12/02
با سلام، بازم منافع بعضیا به خطر افتاد، حاجی میشه شما یه مدت اظهار نظر نکنی لطفا...
France
19:42 - 1399/12/02
درسته چون واقعا تو امریکا گرونی و تورم داره بیداد میکنه اونا مجبورن برگردن سمت ایران
Iran (Islamic Republic of)
19:43 - 1399/12/02
جنگ جنگ تا بدبختی شماهم برین تو سنگر با خوشبختی تو چکارهای که برا ملت تصمیم میگیری
Iran (Islamic Republic of)
19:43 - 1399/12/02
اره تو اختیاراتت از تونا بالاتره
Iran (Islamic Republic of)
19:49 - 1399/12/02
کاش بعضیا کلا حرف نمیزدن تو این مملکت.
Iran (Islamic Republic of)
19:52 - 1399/12/02
من مانده ام اقا ذولنوری با انکه کمترین رای را داشته ان هم اطرافیان متملق خودش چطور یک صندلی مجلس را اشغال کرده و هر روز هم حرف های بی محتوا میزند تا خوش را نشان بدهد حیف یک ریال که به این ادم پوشالی میدهند
Iran (Islamic Republic of)
19:54 - 1399/12/02
این بابا فقط پالس منفی میده....نمیدونم دقیقا فازش چیه
پاسخ ها
ح
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
معلومه دیگه فاز منفعت طلبی
Iran (Islamic Republic of)
19:55 - 1399/12/02
آقای ذالنور من امروز دریافتی حقوق بهمن ماه شانزده هزارتومان بوده می دونی یعنی چه همش رفت اجاره و قسط و تا آخر ماه باید گرسنگی بکشیم لطفا دعاهاتون برای خودتان
Iran (Islamic Republic of)
19:56 - 1399/12/02
آفرین آفرین آفرین.
این درسته
کاش رئیس جمهور میشدند
Iran (Islamic Republic of)
19:56 - 1399/12/02
ملتی که باطناب پوسیده داخل چاه می شودبایدعواقب انرابه پذیرد وبه خسرالدنیا والاخره راضی باشد
Iran (Islamic Republic of)
19:58 - 1399/12/02
کاسبان تحریم باز صداشون دراومد
Iran (Islamic Republic of)
19:58 - 1399/12/02
هر سیاست مداری هم می فهمد که ما احتیاج به رفع تحریم داری نه آمریکا مثل اینکه شما احتیاج نداری ملت هم در نظر بگیرید که مفلس و بدبخت شدن
Iran (Islamic Republic of)
20:01 - 1399/12/02
شما آقای محترم حقوق نجومی میگیرین خبر از مردم ندارین
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1399/12/02
درود بر ذوالنور که فریب مکاران و حیله گران نمی‌خورد بصیرت دارد احسنت
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1399/12/02
خدا بابا تو بیامرزه شماها چه دشمنی با مردم دارید. این مردم چه هیزم تری به امثال شما فروختند اینهمه کینه از مردم به دل دارید وبه فلاکت وبدبختی ملت راضی هستید .نمیگذارید ملت روز خوش ببینند.
Iran (Islamic Republic of)
20:10 - 1399/12/02
اقای نماینده ترا خدا وقتی از اقتصاد ایران چیزی سرت نمی شه لطفا حرف نزن مردم نمی گویند لالی وظیفه تو تومجلس است بجای دیگران حرف نزن سال قبل امسال تو زیاد حرف زدن وقتی بعد شش ما تورم صد در صد شد مثل موش رفتن تو سوراخ
Iran (Islamic Republic of)
20:11 - 1399/12/02
اول میگفت برجام خیانت بود حالا،،،،
Iran (Islamic Republic of)
20:13 - 1399/12/02
امثال اقای ذوالنور تا اینده جوانان مملکت رو سیاه نکنند ول کن نیستند. وضعیت فعلی روز خوبمونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ایران چقدر بدبخت شده که این ... شده سیاستمدارش
Iran (Islamic Republic of)
20:15 - 1399/12/02
وضعیت فعلی دستپخت امثال شماست دست بردارید از سر ملت
Iran (Islamic Republic of)
20:18 - 1399/12/02
اقای ذلنور قسم میخور تو بدتر از تراپ هستی
Iran (Islamic Republic of)
20:18 - 1399/12/02
بااین اندک رای که آوردی چقدر رو داری بخدا
Iran (Islamic Republic of)
20:21 - 1399/12/02
دست از سر این ملت بدبخت بردارید کاسبان تحریم
Iran (Islamic Republic of)
20:21 - 1399/12/02
بسه هرچی بلا سراین مردم اوردین تندروهای بی منطق
Iran (Islamic Republic of)
20:21 - 1399/12/02
پیداست که از برگشت آمریکا به برجام بدجوری داره می سوزه. می خواد افتخار لغو تحریم ها مال دولت اصولگرای خودشون باشه
Iran (Islamic Republic of)
20:22 - 1399/12/02
اقاي ذوالنور مسئول تمام بدبختي مردم شما وأمثال شما هستند
Iran (Islamic Republic of)
20:26 - 1399/12/02
این مطالب باید درس عبرتی باشه برای ملت امثال اقای ذوالنور صلاح ملت رو نمی خواهند. مردم در انتخابات 1400 باید تکلیفشون با این طیف روشن کنند
Iran (Islamic Republic of)
20:32 - 1399/12/02
این ذوالنور چرا اینقدر کارشکنی میکندبابامردم خسته شدند
Sweden
20:35 - 1399/12/02
همدیگر را تضعیف نکنید نه عقلانیست نه درجهت منافع ملی. اقای رییس جمهور شخص دوم کشور و منتخب ملت است
Iran (Islamic Republic of)
20:36 - 1399/12/02
یه نفر این ذوالنور رو بگیره
Iran (Islamic Republic of)
20:42 - 1399/12/02
بی خیال برجام شین دیگه گند بزرگتر نزنین
Iran (Islamic Republic of)
20:44 - 1399/12/02
دست بردارید از سر این مردم
Germany
20:48 - 1399/12/02
در ایران تنها چیزی که قانونی است مرگ بر این و مرگ بر آن است و این شعار بخودتان بر میگردد.
Iran (Islamic Republic of)
20:54 - 1399/12/02
اقای ذوالنوری امروز تو فروشگاه اتکا سر روغن مایع در گیری شده بود. برای 2کیلو شکر هم صفی طولانی ایجاد شده بود چه بلایی سر مملکت اوردید.
Iran (Islamic Republic of)
20:54 - 1399/12/02
واقعا راست میگه اگه گوششون بدهکار باشه
Iran (Islamic Republic of)
20:58 - 1399/12/02
ران مرغ یک کیلو و هشتصد گرمی قیمت خورده بود 108 هزارتومان.یارانه یک ماه یک رون مرغ هم نمیشه. حالا داستان سرهم کنید برای مردم.
Germany
21:04 - 1399/12/02
شکم سیر خبر گرسنه ندارد
Iran (Islamic Republic of)
21:05 - 1399/12/02
از ترس انتخابات ۱۴۰۰ حاضرند تمام ملت نابود بشن اما اصلاح طلبان پیروز نشن
Iran (Islamic Republic of)
21:09 - 1399/12/02
شما همان اول با برجام مخلف بودید تا اخر کار ابن دولت تا بتوانید مخالفت میکنید و کاری به منافع ملی ندارید
Switzerland
21:12 - 1399/12/02
وعده همه تان دورغ نه فقط روحانی ظریف بس دورغگو
Austria
21:17 - 1399/12/02
خود این آقا شکمش سیره و از گشنه خبر نداره.امثال این آقا کاسبان تحریمند.
Iran (Islamic Republic of)
21:18 - 1399/12/02
مثل اینکه دلار ۲۶ تومن بهتون خوش می گذره.
Iran (Islamic Republic of)
21:18 - 1399/12/02
ناراحتی چون دلال تحریمی
Iran (Islamic Republic of)
21:19 - 1399/12/02
اقای ذلنور مگر حضرت اقا نفرمودن اگر امریکا به برجام برگردن وتحریمها را لغو کنند ما هم بر میگردیم حالا چطور شده شما از حضرت اقا هم جلو تر حرکت می کنید حرف اول واخر را ایشان مشخص میکنند
Austria
21:20 - 1399/12/02
هرجا میشینن میگن مرگ بر امریکا.ولی تمام فرزندان و اموالشان در امریکاست.بیچاره ملتی که چیزی ازش باقی نمانده.
Iran (Islamic Republic of)
21:36 - 1399/12/02
خواهشا بخاطر بدبختی های مردم امریکا یه تخفیف برایشون قائل شو!!!!
Iran (Islamic Republic of)
21:44 - 1399/12/02
نباید طمع را دوچندان کنی ..که صاحب کرم را پشیمان کنی
Iran (Islamic Republic of)
21:49 - 1399/12/02
تو هم حالت خوش نیست، خدا شفا بده. تو و امثال تو نونتون در تحریم است!!!!
Iran (Islamic Republic of)
21:56 - 1399/12/02
نفستان گرم وخدا یارتان باشد شاید با غیرت شما مال و ناموس و عزت این ملت حفظ شود.
Iran (Islamic Republic of)
22:10 - 1399/12/02
احسن اقای وطن پرست، واقعا صحبت های منطقی و کلیدی بود ، باید امنیت کشور رو در نطر گرفت
Iran (Islamic Republic of)
22:17 - 1399/12/02
جناب اون بالا نشستی خبر از وضع مردم نداری کار مثبت که بلدی نیستید حداقل برای مردم چاه نکن مردم دارن از گرسنگی میمیرند..چقدر خودخواهی...چقدر لج بازی....
Iran (Islamic Republic of)
22:17 - 1399/12/02
تا روزی که امثال ذوالنور در اداره این کشور نقش داشته باشند آینده ایران و ایرانی سیاه و تاریک است زیرا این جماعت تنها هدفشان خشنودیه شورای نگهبان و تضمین آینده آنها توسط شورای نگهبانه.
Iran (Islamic Republic of)
22:20 - 1399/12/02
من از این تفکر ذوالنور و امثالش راضی نیستم
Iran (Islamic Republic of)
22:30 - 1399/12/02
این اقا خودش رفت روسیه دیدیم اقای پوتین فرش قرمز برایش پن گرد.
Iran (Islamic Republic of)
22:37 - 1399/12/02
بامید روزی که ما از دست افراد حراف و منافق در هر لباسی رها شویم کسانی که اهل عمل و کار نیستند و فقط ناامیدی به جامعه تزریق می کنند
Iran (Islamic Republic of)
22:38 - 1399/12/02
یه جور اینا حرف میزنن ... انگار که این آمریکا و مردم آمریکا هستند که در فشار تحریم و تورم دارن له میشن ... بابا خجالت بکشید
Iran (Islamic Republic of)
22:38 - 1399/12/02
زیادهم گیرندهیدبه دولت!
Iran (Islamic Republic of)
22:42 - 1399/12/02
بجای این حرفا برو یه دو رکعت نماز بخون
بنده خدا سیاست رو ول کن نابودمون کردین.
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1399/12/02
جناب ذوالنور ازجنگ باعراق ماچه چیزبه دست آوردیم جزبیش ازدویست هزارازبهترینهاراازدست دادیم بگذارید صلح وصفا جای جنگ ویرانی رابگیردچراشمامانندرسایی همیشه اشکال تراشی میکنید اجازه بدهیددولتمردان که منتخب بیش از20میلیون رای مردمی دارندکارشان راانجام دهند
Canada
22:44 - 1399/12/02
خلاصه کلام را میگفتید نخور جناح ما باید افتخار تسلیم شدن به امریکا را برای خودش کسب کنه
Iran (Islamic Republic of)
22:48 - 1399/12/02
ترسو اونهایی هستند که از رابطه و مذاکره با دنیا وحشت دارند و کشور و مردمش را در انزوا ی بین المللی قرار دادند
Iran (Islamic Republic of)
22:53 - 1399/12/02
کدام مجلس.... مجلس زیراموراست.....
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1399/12/02
اگه شماتندروهای کاسبان تحریم دخالت نکنیدهمه چی درست میشه
Iran (Islamic Republic of)
23:40 - 1399/12/02
ذلت اینه که من و امثال من به خاطر غرور و خود خواهی امثال ذوالنور زن و بچشون یک ساله رنگ گوشت ندیدن یه مسافرت دو روزه نرفتن لباس نو نخریدن میوه نمیخورن
تف به این سیاست ما از همه بهتریم این مملکت خراب شده
Iran (Islamic Republic of)
23:46 - 1399/12/02
آقای ذوالنوری مردم بیچاره دارن از فقر وفلاکت نابود میشن بعد شما مخواید وظایف دولت و وزارت خارجه آمریکا همه را راستی آزمایی کنید بعد واقعاً موقع ما به مشکلات اقتصادی به آنها نیاز داریم طرف مقابل چه اجله ای به این مذاکره دارد
Iran (Islamic Republic of)
23:56 - 1399/12/02
۴۲ سال که دارید به مردم چرت و پرت تحویل میدید.
پاتون و از روی گلوی مردم بردارید تا نفس بکشند.
Iran (Islamic Republic of)
23:58 - 1399/12/02
تبدیل سریع کشور به کره شمالی
Iran (Islamic Republic of)
23:59 - 1399/12/02
کره شمالی قویترین سلاحهای هسته ای را ساخته و بمب هیدروژنی هم با اقتدار آزمایش کرد ولی مردمش به هیچ عنوان زندگی نمیکنن
Iran (Islamic Republic of)
00:00 - 1399/12/03
آقای ذولنوری مردم پشت شما می ایستن به شرطی که مثل مردم زندگی کنید نه اینکه خودتان در کاخ زندگی کنید و مردم کوخ هم نداشته باشن
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
00:19 - 1399/12/03
مردم در این میان بین کش و قوس مجلس و دولت گیر کرده‌اند ، خداوند خودش کمک کنه و مردم را از دست افراد لجوج و تنگ‌نظر نجات بده
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
00:22 - 1399/12/03
وقتی رئیس سیاست خارجی مجلس شما باشید نتیجه بهتر از اینهم نخواهد بود.
Iran (Islamic Republic of)
00:48 - 1399/12/03
آقا چرا اینا آنقدر دست دست میکنن مردم مردن از گرسنگی
Iran (Islamic Republic of)
04:08 - 1399/12/03
دنبال فرصت هستن موش بدوانند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج