بلاتکلیفی وزنه‌برداری با سهراب و کیانوش!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۲۱۵۵
۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
۱۱۰۵
مردان طلایی ادوار گذشته وزنه‌برداری ایران در المپیک ناکامان بزرگ المپیک توکیو لقب گرفتند. از یک طرف سیستم پیچیده رنکینگ المپیکی کار را برای سهراب مرادی و کیانوش رستمی سخت کرد و از طرف دیگر اوت کردن کیانوش در یک مسابقه حساس و مصدومیت بدموقع سهراب کار دست‌شان داد تا درنهایت پایشان به آخرین المپیکی که شانس حضورش را داشتند، نرسد.

روزنامه خراسان: مردان طلایی ادوار گذشته وزنه‌برداری ایران در المپیک ناکامان بزرگ المپیک توکیو لقب گرفتند. از یک طرف سیستم پیچیده رنکینگ المپیکی کار را برای سهراب مرادی و کیانوش رستمی سخت کرد و از طرف دیگر اوت کردن کیانوش در یک مسابقه حساس و مصدومیت بدموقع سهراب کار دست‌شان داد تا درنهایت پایشان به آخرین المپیکی که شانس حضورش را داشتند، نرسد.

البته کیانوش امیدوار بود درخواستش برای محاسبه امتیازات المپیکی مسابقات سوئیس از سوی فدراسیون جهانی مورد پذیرش قرار گیرد. سهراب مرادی هم انتظار داشت همه اتفاقات در جدول رنکینگ به سود او رقم بخورد اما درنهایت معادلات مردان طلایی به هم خورد تا هر دو وداع تلخی با المپیک و شاید ورزش حرفه‌ای داشته باشند. این‌گونه شد که طبق سیستم فدراسیون جهانی برای کسب سهمیه، 8 نفر اول هر وزن به همراه بهترین وزنه‌برداران هر قاره مجوز حضور در المپیک را گرفتند تا علی هاشمی با قرار گرفتن در جمع 8 نفر اول رنکینگ و علی داوودی با ایستادن پست سر لاشا تالاخادزه گرجستانی به عنوان نفر دوم رنکینگ دسته فوق‌سنگین المپیکی شوند.

درنهایت هم علی داوودی، وزنه‌بردار فوق‌سنگین ایران با ‌نایب‌قهرمانی در توکیو پاسخ اعتماد سرمربیان و فدراسیون را داد. از زمان قطعی شدن نمایندگان وزنه‌برداری ایران در المپیک توکیو دیگر خبری از سهراب و کیانوش نشد و همه منتظر پایان المپیک بودند تا شاید خبری رسمی از این دو چهره دوست‌داشتنی وزنه‌برداری ایران منتشر شود. تنها خبر آغاز اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان با 18 وزنه‌بردار بود؛ اردویی که 6 غایب سرشناس داشت تا کیانوش و سهراب سرآمد همه غایبان اردو باشند.

این در حالی است که بعد از اولتیماتوم محمدحسین برخواه، سرمربی تیم ملی پس از معرفی وزنه‌برداران دعوت‌شده به اردوی ملی برای حضور در قهرمانی جهان و تاکید بر این‌که غایبان از لیست جهانی حذف می‌شوند، انتظار می‌رفت رستمی و مرادی تکانی به خود بدهند اما باز هم خبری نشد. ضمن این‌که فدراسیون پیش‌تر آب پاکی را روی دست وزنه‌برداران ریخته و اعلام کرده بود به هیچ ورزشکاری اجازه نخواهد داد به صورت انفرادی تمرین کند؛ شیوه‌ای که همواره مورد انتقاد کارشناسان و مربیان وزنه‌برداری قرار گرفته بود.

به این ترتیب بود که پرونده تمرینات انفرادی برای همه وزنه‌برداران بسته شد تا این تصمیم به نوعی پایان ورزشکارسالاری در وزنه‌برداری قلمداد شود. با این حساب شاید باید غیبت این چهره‌ها را پایان کار آن‌ها در تیم ملی وزنه‌برداری دانست! البته ناگفته نماند که سهراب و کیانوش تنها غایبان اردوی تیم ملی برای قهرمانی جهان نیستند. علی میری، علی هاشمی، علی داوودی و کیا قدمی هم از جمله نفراتی هستند که به اردو اضافه نشده‌اند. البته علی میری به دلیل مصدومیتی که داشت، انصراف خود را اعلام کرده است.

علی داوودی هم طبق اعلام فدراسیون به دلیل نیاز به استراحت در قهرمانی جهان حضور ندارد. هاشمی و قدمی هم به دلیل ابتلای خانواده‌های خود به کرونا اعلام کرده‌اند در حال حاضر شرایط حضور در اردو را ندارند. میرمصطفی جوادی، حسین سلطانی، مرتضی بیگلری، صالح چراغی، محمد زارعی، رضا دهدار، سیدایوب موسوی، رسول معتمدی، علیرضا سلیمانی، امیرحقوقی، امیر عزیزی و آیت شریفی نفرات حاضر در اردو هستند که تست کرونا هم داده‌اند.

علیرضا یوسفی، وزنه‌بردار فوق‌سنگین نیز تا چند روز آینده به جمع نفرات دعوتی اضافه می‌شود. با این حال غیبت سهراب مرادی و کیانوش رستمی در اردوها بیش از بقیه به چشم می‌آید و باید منتظر ماند و دید این دو چهره وزنه‌برداری ایران در روزهای آتی به صورت رسمی از ورزش حرفه‌ای خداحافظی می‌کنند یا با حضور ناگهانی در اردوی تیم ملی همه را غافلگیر خواهند کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
خرید باکس 2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوتر
کالازم_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر