احتمال حذف وزنه‌برداری از المپیک
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۲۴۷۱
۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
۱۲۰۲
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: با مربیان ایرانی به المپیک رفتیم و مدالی ایرانی - اسلامی کسب کردیم.

فارس: رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: با مربیان ایرانی به المپیک رفتیم و مدالی ایرانی - اسلامی کسب کردیم.

علی مرادی درمورد شرایط فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: در ابتدا پیروزی ها و موفقیت های پارالمپیکی های عزیز را تبریک می گویم. وفتی به فدراسیون برگشتم هر کشور 4 سهمیه می توانست کسب کند، اما چون آمار دوپینگی ها در کشورمان زیاد شده بود تعداد سهمیه کشور ما به عدد 2 رسیده بود. علی هاشمی در یک قدمی کسب مدال برنز المپیک بود.

وی ادامه داد: نمی خواهم مسائل را شخصی کنم. اتفاقی بود که افتاد و باید از وزارت و کمیته تشکر کنم. مسئولان ارشد ورزش جهان به ایران آمدند تا تعداد سهمیه فدراسیون ایارن به عدد 4 برگردد، اما تاثیری نداشت. هیچکس هم نپرسید چرا این سهمیه کم شده است. جالب است که برخی از دوستان طلبکار هم بودند که چرا سهمیه ایران کم شده است. در المپیک اخیر برخی از کشورها اصلا حضور نداشتند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد حضور تاماش آیان، خاطرنشان کرد: به هر حال حضور وی هم موثر است و اگر برای دور بعدی آیین نامه و اساسنامه درستی نوشته نشود احتمال حذف وزنه برداری از المپیک پاریس وجود دارد. پرونده دو المپیک قبلی بسته شده است. در این مدت ورزشکاری داشتیم که از عنوان پنجمی به مدال هم رسید، اما پرونده آنها بسته شد. برای دور بعدی رویکرد به المپیک بعدی است. باید به فکر بازی های آسیایی و المپیک بعدی باشیم.

مرادی درمورد اوزان المپیکی عنوان کرد: این موارد باید تصمیم گیری شود. پیش بینی می کنم که در بازی های آسیایی در 7 وزن برگزار شود. اگر قرار باشد که یکی از کشورهای صاحب سبک مانند چین در 10 وزن به مدال برسد پس تکلیف سایر کشورها چه می شود. در المپیک هم احتمالاً 5 وزن حضور پیدا کنند. 4 سال قهرمان جوانان جهان شدیم و حالا همین نفرات در حال رشد هستند و در سطح دنیا مطرح شده اند. نخستین رویداد پیش روی ما مسابقات جهانی در ازبکستان است که تا 3 ماه دیگر برگزار خواهد شد.

وی گفت: فکر می کنید در سیدنی که دو طلا کسب کردیم آیا پیشرفت چشم گیری داشتیم؟ ما در آن مقطع محل تمرین مناسب هم نداشتیم، اما به 2 مدال طلا رسیدیم. این روزها توسعه بهتر و بیشتری پیدا کرده ایم و باید راستی آزمایی کنیم. تجهیزات ما برای 20 سال پیش است و بسیار تلاش کردیم تا امکانات جدید به کشور وارد کنیم اما تحریم های ظالمانه کار را برای ما سخت کرد. کلاس های آموزشی زیادی داریم و در بخش بانوان هم سعی کردیم قدم های خوبی برداریم. چند وقت دیگر مسابقات نوجوانان دختر جهان را در عربستان خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون وزنه برداری درخصوص کرسی بین المللی اش خاطرنشان کرد: با کم لطفی هایی که انجام شد کرسی بین المللی و دبیر کلی فدراسیون آسیایی از ما گرفته شد. از بازی های آسیایی گذشته برای فدراسیون جهانی هم معرفی نشدم.

مرادی درمورد عملکرد وزنه برداران کشورمان در المپیک توکیو، اظهار داشت: ما فقط دو ظرفیت نداشتیم. ما مسابقات انتخابی المپیک را داشتیم. مسابقات محلات هم قوانین تغییر نمی کند، اما 2 ماه قبل از المپیک برنامه ها تغییر کرد و موجب شد سهراب مرادی آسیب ببیند. از 6 مسابقه گزینشی به 4 رسیدند و سیستم انتخابی را تغییر دادند. ما باید تصمیم می گرفتیم و ساعت های زیادی را صرف این موضوع کردیم. سهراب مرادی به دلیل آسیب دیدگی شدید از ناحیه کمر و کتف راهی آلمان شد تا مداوا شود و نتوانست امتیازهای لازم را برای حضور در المپیک کسب کند. وادا به چند وزنه بردار کلمبیا اجازه حضور در المپیک را نداد و بعد از معرفی علی هاشمی در دسته 96 کیلوگرم نوبت به نفرات بعد از سهراب مرادی رسید.

وی که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، افزود: ما سعی کردیم تا راه را برای سهراب مرادی باز کنیم، اما اگر اصرار روی حضور وی داشتیم ممکن بود سهمیه علی هاشمی هم بسوزد. کادر فنی ما تصمیم خوبی گرفت. درمورد کیانوش رستمی هم موضوع متفاوت است. او در تمام رویدادها حضور داشت، اما فرصت ها را از دست می داد. با بیزینس کلاس و به همراهش برادرش وی را به به جام پادشاهی تایلند اعزام کردیم. وقتی خودش می گوید من خودم همه کارها را می کنم باید درمورد مسابقات سوئیس هم به ما خبر می داد. وی به ما گفت می خواهد به مسابقات ایتالیا اعزام شود. کاری به مدیریت آیان ندارم، اما به ما نامه زدند که وی نمی تواند در مسابقات سوئیس حاضر شود و تنها می تواند به عنوان وزنه بردار آزاد در مسابقات باشد.

مرادی گفت: ما 20 نفر را انتخاب و به فدراسیون جهانی معرفی کرده ایم. در را باز گذاشتیم و چراغ ها هم روشن است، اما برخی ها مانند کیانوش رستمی نیامدند. از سال 2000 به بعد با مربی خارجی کار را دنبال می کردیم، اما حالا با نیروی خودمان در المپیک حضور پیدا کردیم و مدالی ایرانی - اسلامی به دست آوردیم. مرادی تماسی با ما نداشت و در اردوها هم حضور پیدا نکرد. قبل از موضوع المپیک با مرادی صحبت کردم و گفتم که دنیا به آخر نرسیده است و باید تمریناتش را ادامه دهد که او هم قبول کرد، اما دیگر خبری از وی نشد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری با بیان اینکه ورزشکاران باید شرایط اردویی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: برای بازی های آسیایی هم در را بر روی کسی نمی بندیم. ما به عنوان مجری فرصت ها را به ورزشکاران می دهیم و حالا فرصت به امیدها رسیده است. در مسابقات جهانی با امیدها اعزام خواهیم شد.

وی درمورد پریسا جهانفکریان تصریح کرد: شرایط وی هم مانند سهراب مرادی در المپیک بود. ما نام وی را رد کرده بودیم، اما نمی دانستیم که کشور ساموآ نمی خواهد در المپیک حضور پیدا کند. کمیسیون پزشکی هم برای وی تشکیل شد، اما برخلاف پزشک متخصصش به ما اعلام شد که وی شرایط خوبی برای حضور در المپیک ندارد.

مرادی درخصوص اینکه گفته می شود فدراسیون تنها 60 میلیون تومان به علی داودی پاداش داده است، گفت: در همان زمان حدود 110 میلیون تومان فدراسیون پرداخت کرد و وزیر ورزش هم 200 میلیون تومان متقبل شد. حرف داودی این بود که چرا من که دوم شدم 5 هزار یورو پاداش گرفتم و یک کشتی گیری که او هم در المپیک دوم شده است، دو برابر من پاداش گرفته است؟ زیبنده ما نیست که برای پاداش ها برویم و داد و بیداد کنیم. کاری که داودی کرد هم کار کوچکی نبود. از مردم بزرگوار که به وزنه برداری اهمیت می دهند، رسانه های مختلف و مسئولان وزارت ورزش و جوانان تشکر می کنم. امیدوارم پشتوانه هایی از وزنه برداری انجام شود که ما شرمنده مردم نشویم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالازم_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی