باقری: فکر همه بازیکنان، قهرمانی آسیاست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۳۸۵
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷
۷۱۷
کادر فنی پرسپولیس به گواه کارشناسان امر یکی از بهترین‌هاست و نقش غیر قابل انکاری در موفقیت‌های چند سال اخیر سرخ‌پوشان داشته است.

ایران ورزشی: کادر فنی پرسپولیس به گواه کارشناسان امر یکی از بهترین‌هاست و نقش غیر قابل انکاری در موفقیت‌های چند سال اخیر سرخ‌پوشان داشته است. یکی از تکه‌های پازل موفقیت سرخ‌پوشان در این راستا بدون شک کریم باقری بوده که البته موجب شد ایشان در تیم ملی هم به مدد کادر فنی تیم ملی برود. پس از موفقیت‌های اخیر تیم ملی و تیم پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، گفت‌وگویی اختصاصی با کریم باقری داشتیم که می‌خوانید.

در رابطه با بردتان مقابل استقلال تاجیکستان چه صحبتی در ابتدای مصاحبه‌مان دارید؟

تیم خوب و با کیفیتی مقابل ما قرار گرفت ضمن اینکه دیدارمان هم در زمین چمن مصنوعی برگزار می‌شد و این موارد کار را برای ما با شرایطی که داشتیم کمی سخت کرده بود. با این وجود بازیکنان‌مان با ارائه یک بازی برتر در طول 90 دقیقه از سد حریف گذشتند و موجب شدند تا پرسپولیس به مرحله بعدی صعود کند.

شرایط تیم‌تان بر خلاف تیم استقلال تاجیکستان بود و پرسپولیس ناآماده به مصاف میزبانش رفت این موارد شما را نگران نکرده بود؟

نه اینطور نبود که ما آماده نباشیم. بازیکنان‌مان شرایط بدی نداشتند اما به دلیل شرایط فوتبال کشورمان و تعطیلی لیگ طبیعی بود که خیلی در شرایط مسابقه نباشیم. با این وجود هراسی هم از حریف‌مان نداشتیم اما بالاخره فوتبال است و اتفاقات مختلفی ممکن است در آن رقم بخورد. البته تیم حریف یکی دو حمله خطرناک روی دروازه ما داشت که به هر ترتیب بی‌اثر ماند. خوشبختانه بازیکنان با کیفیت ما بهترین نمایش ممکن را با توجه به شرایط‌‌مان داشتند و از سد حریف در خانه‌اش و با حضور تماشاگرانش گذشتند. در این بین دیدید که خلاقیت بعضی از بازیکنان‌مان هم به کار تیم‌مان آمد و در کنار بازی خوب ما توانستیم با خلاقیت بازیکنان کلیدی‌مان به موفقیت برسیم و به مرحله بعد صعود کنیم که خیلی برای ما و فوتبال‌مان حائز اهمیت بود.

بعضی‌ها گفتند گل ترابی شانسی بوده و اتفاقی به ثمر رسیده!

در چنین بازی‌هایی که حالت خاصی دارد و نتیجه‌گیری کمی سخت می‌شود، مهم این است که پیروز و برنده از زمین خارج شوید و صعود کنید. مهدی هم یکی از بازیکنان کلیدی ما است که قصد سانتر داشت اما وقتی دید دروازه‌بان حریف جلو آمده، به آن شکل توپ را از بالای سرش به گل تبدیل کرد. واقعاً گل با ارزشی در دقیقه نود زد. گل دقیقه نود و برد در آخرین لحظات هم خیلی شیرین و دلچسب است و خدا را شکر که بردیم و هواداران‌مان را شاد کردیم.

در دقایق پایانی استرس نداشتید که بازی به وقت‌های اضافه یا ضربات پنالتی کشیده شود و کار به اما و اگر بکشد؟

نه، من استرس نداشتم اما بالاخره هر کسی می‌داند در چنین بازی‌هایی خصوصاً بازی‌های حذفی وقتی به وقت‌های اضافه کشیده شود، شرایط سخت و دشوار می‌شود اما با این وجود خدا را شکر با شایستگی بردیم و در وقت‌های قانونی کار حریف را یکسره کردیم.

دو بازیکن جدیدتان در خط میانی و حمله به صورت فیکس و بازیکن جایگزین به میدان رفتند. کیفیت کاری آنها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به طور مثال بازیکنی مانند اسدی در پست نوراللهی خوب بازی کرد و آیا بازیکن جدید خط میانی‌تان می‌تواند جای خالی نوراللهی را پر کند؟

بازیکنان جدید ما اولین بازی‌شان بود که برای پرسپولیس بازی می‌کردند و همه منتظرند تا بازیکنانی که جذب شده‌اند بهترین کیفیت فنی را از خودشان ارائه دهند. بازیکنانی هم که به تیم‌هایی مانند پرسپولیس و استقلال می‌آیند، همه چیز بستگی به خودشان دارد و اینکه چطور کار کنند و آداپته شوند و به قولی خودشان را نشان دهند.

منظور من بیشتر به کیفیت فوتبالی بازیکنان جدید خصوصاً جایگزین نوراللهی باز می‌گردد.

شما هر زمانی که بهترین بازیکن تیم‌تان را از دست بدهید، ممکن است در تیم‌تان خلأیی در آن پست به وجود آید. شاید بازیکن جدید جایگزین احمد مانند او در تیم جواب ندهد اما حتماً می‌توانیم با اسدی جای احمد را پر کنیم ضمن اینکه زمان لازم و خوبی را در اختیار داریم که کمک می‌کند بازیکنان جدید بیشتر با بقیه بازیکنان‌مان هماهنگ شوند.

در مرحله بعد لیگ قهرمانان هم با الهلال مواجه خواهید شد. به نظرتان بهتر نبود با حریفی مانند الوحده در دیدار بعدی‌تان مواجه می‌شدید؟

هر تیمی خوب می‌داند مرحله به مرحله کار سخت‌تر می‌شود به همین دلیل هم برای ما الهلال یا هر تیم دیگری فرقی نداشت چون می‌دانیم باید بازی به بازی فکر کنیم و جلو برویم و در همین راستا حتماً تمام تلاش‌مان را برای پیروزی مقابل الهلال انجام خواهیم داد.

بعد از دو بار صعود به فینال آسیا و درخشش در قاره کهن فکر شکستن طلسم قهرمانی آسیا را دارید؟

فکر پیروزی و بالا رفتن تا آخرین مرحله و قهرمانی در ذهن تک تک بازیکنان تیم و کادر فنی‌مان وجود دارد و امیدواریم که این بار قهرمانی آسیا هم برای تیم ما محقق شود.

یحیی گل‌محمدی قبل از اعزام تیم به تاجیکستان شدیداً از این مسأله ناراحت بود که چرا با کسب افتخارات زیاد پرسپولیس در چند سال اخیر خصوصاً در آسیا، فدراسیون فقط به پرسپولیس اجازه جذب بازیکن خارجی نمی‌دهد اما بقیه تیم‌ها از این مزیت استفاده می‌کنند و محدودیتی که برای پرسپولیس وجود دارد برای بقیه تیم‌ها به ویژه تیم‌های صنعتی وجود ندارد.

قبل از اینکه تیم ما به تاجیکستان برود، من در خصوص به خدمت گرفتن بازیکن خارجی با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و ایشان هم گفتند کمک می‌کنیم.

اما فعلاً که خبری از مجوز حضور بازیکن خارجی در پرسپولیس نشده!

به هر حال خیلی مهم است در تاریخی که می‌توانیم و فرصت رد کردن نام بازیکن را داریم، بازیکن خارجی جذب کنیم. امیدوارم فدراسیون در این رابطه راه‌حلی برای کمک به پرسپولیس پیدا کند چون فقط صحبت پرسپولیس نیست و نام ایران در میان است که باید به عنوان تنها نماینده کشورمان در آسیا بازی کنیم و از فوتبال باشگاهی کشورمان دفاع کنیم.

فعلاً که خبری نشده. مجدداً برای بازیکن خارجی با رئیس فدراسیون صحبت نکردید؟

نه، من دیگر صحبتی نکردم چون کلاً یک بار بیشتر حرف نمی‌زنم.

در بازی تیم ملی مقابل سوریه همه نگاه‌ها در کوچینگ تیم در غیاب اسکوچیچ و هاشمیان روی شما معطوف بود.

(با خنده) ما را سرمربی تیم ملی هم کردید! در آن بازی مسئولیت اصلی تیم بر عهده دستیار کروات اسکوچیچ بود و من هم به تیم و ایشان کمک می‌کردم. در این بین مهم پیروزی تیم ملی بود که خوشبختانه در بازی مقابل سوریه و عراق دو برد خوب را به دست آورده و در صدر جدول قرار گرفته است. خدا را شکر تیم ملی‌مان پتانسیل خیلی بالایی دارد و از بازیکنان و کادر خوبی بهره می‌برد؛ که خوشبختانه امیدواری‌های زیادی را به وجود آورده است.

به نظرتان مقابل کره جنوبی پیروز می‌شویم؟ دیداری که احتمالاً با حضور تماشاگر از کره میزبانی خواهیم کرد؟

هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و ما می‌دانیم شرایط هر بازی با دیدار دیگر فرق دارد. ما هم نباید با دو برد تیم ملی مغرور شویم و با چهره‌ای متفاوت و با قدرت در خانه به مصاف کره برویم. حضور تماشاگر هم در بازی‌مان مقابل کره اتفاق بسیار خوبی است که قطعاً به بازیکنان تیم ملی روحیه مضاعفی خواهد داد. تماشاگران روح و هیجان بازی فوتبال هستند و بدون آنها بازی فوتبال جذابیت و روح لازم را ندارد . در بازی‌مان مقابل حریف تاجیک هم حضور تماشاگر انگیزه و شرایط خوبی را در تیم ما به وجود آورد چون بعد از مدت‌ها بازیکنان ما تماشاگر می‌دیدند و این برای همه‌شان جالب بود.

به نظر می‌رسد که با بازیکنان بسیار خوبی که تیم ملی دارد و نتایجی که به طور مثال مقابل عراق گرفتید و سه بر صفر برنده شدید، خیلی‌ها معتقدند تیم ملی‌مان به جام جهانی صعود می‌کند؟

نباید از حالا همه چیز را تمام شده بدانیم اما حقیقتاً تیم خیلی خوب و کادر قوی داریم و امیدواریم که آن اتفاق خوب برای تیم ملی‌مان برای رفتن به جام جهانی رقم بخورد.

مهدی مهدوی‌کیا به عنوان مشاور در بازی‌مان مقابل عراق حضور داشت در این رابطه و حضور کیا در رأس تیم ملی امید چه نظری دارید و به اعتقادتان با حضور کیا می‌توانیم به طلسم نزدیک نیم قرن عدم حضورمان در المپیک خاتمه دهیم؟

مهدی هم در زمان فوتبالش و هم مربیگری‌اش جزو بهترین‌ها بوده است و از حضورش در جمع اردوی تیم ملی خیلی خوشحال شدم. من همیشه دوست داشتم پیشکسوتان در کنار تیم ملی باشند چون حضور و تجربه‌شان خیلی به تیم ملی کمک خواهد کرد. در خصوص حضور مهدی در تیم امید هم باید بگویم خیلی به او و توانایی‌هایش امیدوارم و از انتخابش خیلی خوشحال شدم. در این بین با انجام بازی‌های تدارکاتی و بقیه موارد، همه ما باید به مهدی و تیم امیدمان کمک کنیم که برای این تیم هم اتفاقات خوبی رقم بخورد و طلسم تیم امید هم بشکند.

دوباره بحث را به سمت پرسپولیس ببریم، بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و رویارویی‌تان با الهلال، در صورت صعود با بازی‌های فصل تازه لیگ برتر همزمان خواهد شد، این تداخل برنامه و بدتر از آن، اینکه بدون بازی تدارکاتی در آسیا شرکت کنید، ناراحت و نگران نیستید؟!

فعلاً که این اتفاق افتاده و ما به فکر بازی‌مان در آسیا هستیم. بالاخره برنامه‌ریزی سازمان لیگ هم به گونه‌ای انجام شده که کار را برای تیم ما سخت کرده است. در همه جای دنیا چند هفته است که لیگ‌شان شروع شده اما لیگ ما یک ماه دیگر تازه قرار است شروع شود و آن هم بعد از یک لیگ طولانی و فرسایشی. به هر حال ما هم به خاطر برنامه‌ریزی سازمان لیگ باید با شرایط پیش آمده جلو برویم.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:17
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1400/06/30
انشاالله...با همدلی ...و انرژی مثبت پنجاه میلیونی هواداران....جشن قهرمانی آسیا نزدیک است....
Iran (Islamic Republic of)
09:13 - 1400/06/30
کریم تو دیگه چرا خیال‌بافی میکنی ما به زور از سد استقلال تاجیکستان گذشتیم حالا الهلال اونم تو خونه خودش بابا ای والا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
آف دکور _فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر