ویدئوی خبرساز گشت ارشاد؛ آیا بس نیست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۵۵۲
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
۹۳۶۸
همزمان با هفته نیروی انتظامی که با شعار «پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم» برگزار می‌شود، انتشار فیلمی از برخورد غیرحرفه‌ای یک فرد در نیرو‌های گشت ارشاد پلیس با یک دختر در تهران موجب واکنش‌های بسیاری شد.

روزنامه آرمان ملی- منیره چگینی: همزمان با هفته نیروی انتظامی که با شعار «پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم» برگزار می‌شود، انتشار فیلمی از برخورد غیرحرفه‌ای یک فرد در نیرو‌های گشت ارشاد پلیس با یک دختر در تهران موجب واکنش‌های بسیاری شد.این اولین باری نیست که اینگونه فیلم‌ها از خشونت افرادی که نمی‌دانند هر حرکت‌شان در خیابان‌های شهر در تیررس دوربین‌های تلفن همراه قرار دارد، برای نیروی انتظامی حاشیه ساز می‌شود و راه را برای انتقاد هموار می‌سازد. طی سال‌های اخیر، تقریبا هر از چندگاهی انتشار یک فیلم از درگیری یک مامور گشت ارشاد با دختران و زنان، برای نیروی انتظامی که تلاش آن‌ها در حفظ آرامش و امنیت کشور تحسین برانگیز است، به چالش می‌کشاند.

ویدئوی خبرساز گشت ارشاد؛ آیا بس نیست؟

به باور کارشناسان، اینگونه رفتار‌ها از افرادی که از لباس و نشان پلیس سوء استفاده می‌کنند و به خود اجازه می‌دهند هرگونه رفتاری را با شهروندان انجام دهند، فارغ از نادیده گرفتن حقوق شهروندی آنها، زحمات و خون شهدایی که برای دفاع در مرز‌های کشور و در نبرد با سوداگران مواد مخدر جانفشانی می‌کنند، را به حاشیه می‌برد.

در این میان و باردیگر انتشار یک فیلم از برخورد خشن و شدید نیرو‌های گشت ارشاد در یکی از خیابان‌های تهران آن هم در هفته نیروی انتظامی حاشیه ساز شد. انتشار ویدئو این برخورد خشن، سبب شد که سرهنگ پیام کاویانی، رئیس پلیس امنیت پایتخت اعلام کند، که «برخورد خارج از ضوابط را نمی‌پذیریم و در این مأموریت برخورد نامناسب و خارج از ضوابط مأموران قابل قبول نیست؛ با مأموران متخلف برخورد انضباطی شد.» در آبان ۹۷ نیز و در دانشگاه آزاد سوهانک برخورد گشت ارشاد با یک دختر در مقابل دانشگاه حاشیه ساز شد، اما رئیس پلیس پایتخت درباره آن اتفاق گفت: «یکی از وظایف نیروی انتظامی برخورد با کسانی است که امنیت اخلاقی جامعه را به مخاطره می‌اندازند.» در تیرماه سال ۹۸ نیز برخورد خشن پلیس با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های شرق تهران نیز حاشیه سازی فراوانی ایجاد نمود که سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ، اعلام کرد که «دو مأمور این نهاد به دلیل برخورد نامناسب با بانوان در این پارک از مسئولیت خود عزل شدند.»

تقدیر به‌جای برخورد!

اما بدترین این اتفاقات در فروردین سال ۹۷ رخ داد که درگیری لفظی یک دختر با نیروی زن گشت ارشاد، سبب کتک‌کار و برخورد خشن وی با او شد. اتفاقی که آن‌قدر جنجال برانگیز بود که معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری و رحمانی فضلی، وزیر وقت کشور به آن واکنش نشان دادند و دفتر سخنگوی نیروی انتظامی درباره این موضوع ضمن ابراز تاسف از اتفاق صورت گرفته تاکید کرد که «پلیس به هیچ وجه چنین رفتار‌هایی را تایید نمی‌کند.»، اما چند روز بعد، فرمانده ناجا از آن مامور زن گشت ارشاد تقدیر کرد و همین امر موجب انتقاد یک عضــو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد و علیرضا رحیمی در توتیتر نوشت: «سردار رحیمی رئیس پلیس تهران نیز با تکذیب خبر تعلیق مامور زن گشت ارشاد، گفت که بررسی‌های تکمیلی نشان داده این مامور هیچ قصوری نداشته است و با اقتدار از ماموران گشت ارشاد دفاع می‌کنند.» خشونت چیزی را درست نمی‌کند، اما بر کســی پوشیده نیست که گشت ارشاد برای موضوع برخورد با ناهنجاری‌های جامعه تاسیس شده، اما نادیده گرفتن حقوق شهروندی و حتی در صورت اثبات جرم یک فرد با برخورد خشن، هیچگاه مورد تایید نبوده است، آن هم در مقوله‌ای که به باور بسیاری از کارشناسان موضوع بدحجابی با برخورد‌های قهری و خشونت آمیز اصلاح نمی‌شود و نیاز به اقدامات پیشگیرانه فرهنگی دارد.

ویدئوی خبرساز گشت ارشاد؛ آیا بس نیست؟

در این بین، ۳۰۰ وظیفه ایجابی بر عهده ۲۶ دستگاه اجرایی گذاشته شده تا حجاب و عفاف را در جامعه تقویت کنند، اما در نهایت نیروی انتظامی با گشت ارشاد پای کار است که آن هم به دلیل استفاده از افرادی که آموزش‌های لازم را ندیده‌اند و جایگاه و اهمیت لباس مقدسی که بر تن دارند را هیچگاه درک نکرده‌اند، منجر به اینگونه اتفاقات می‌شود. یکی از راهکار‌های گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، اجرایی کردن مصوبه ۴۲۸ است که در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۸۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

بر اساس این طرح ۲۶ وزارتخانه، از جمله سازمان صداوسیما با ۳۱ وظیفه برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در رأس قرار دارد و سپس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و نیروی انتظامی هر کدام با ۲۱ وظیفه، سازمان تربیت‌بدنی، وزارت علوم و وزارت بهداشت، سازمان جوانان، وزارت بازرگانی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت کشور، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و سازمان میراث فرهنگی، وزارت امور خارجه و شهرداری، وزارت مسکن و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزارت ارتباطات، وزارت راه و مجلس شورای اسلامی، نیروی مقاومت بسیج و مرکز زنان و خانواده سازمان بهزیستی، وزارت کار و قوه قضائیه را بر عهده دارند.

یک اتفاق در روزگار شیشه‌ای

طی سالیان اخیر و با توجه به بروز این اتفاقات، بسیاری از کارشناسان به اهمیت و جایگاه آموزش‌های اجتماعی در نهاد پلیس تاکید دارند. در این رابطه یک جامعه شناس و به بهانه انتشار این فیلم در فضای مجازی به ما می‌گوید: در شرایطی که جامعه شیشه‌ای شده و باید نیرو‌های پلیس حرفه‌ای‌تر عمل کنند، این‌گونه برخورد‌ها می‌تواند به اعتبار پلیس لطمه وارد نماید و بهانه را دست افرادی که قصد دارند، این نهاد‌ها را زیر سوال ببرند، بدهد. امروزه با این حجم از تکنولوژی باید همه سازمان‌ها و نیروهای‌شان حرفه‌ای عمل کنند و گرنه دچار مشکل می‌شوند.

ویدئوی خبرساز گشت ارشاد؛ آیا بس نیست؟

بهرام بیات می‌افزاید: واقعیت این است که متولیان اگر احساس کنند که عملکردشان در کیفیت و آبروی سازمان تاثیرگذار است، قطعا دیگر نظیر این اتفاقات رخ نمی‌دهد و نکته مثبت شبکه‌های اجتماعی در عصرحاضر این است. آن‌ها وقتی می‌دانند که مردم ناظر بر رویداد‌ها و عملکردشان در رسانه‌ها و فضای مجازی هستند، نیرو‌ها و کارمندان‌شان را توجیه و آموزش می‌دهند و نتیجه رفتار آن‌ها در جامعه به‌شکل گسترده‌ای منعکس می‌شود. خود پلیس به‌دلیل نوع فعالیت اجتماعی‌اش بیش از هر سازمان دیگری، درگیر این موضوع است و خود این سازمان می‌داند که عملکرد اشتباهی نیروهایش به شدت به سرمایه اجتماعی پلیس ضربه وارد می‌کند. از آن طرف اگر عملکرد آن‌ها درست باشد باعث افزایش سرمایه اجتماعی آن‌ها خواهد شد.

وی معتقد است: شیشه‌ای شدن جامعه و زیر ذربین بودن سازمان‌ها و نهاد‌ها توسط مردم امر منفی نیست و اظهار می‌کند: البته این بحث نیز وجود دارد که برخی با قرض‌ورزی و خط گرفتن از رسانه‌های ضد انقلاب، اول و آخر فیلمی را می‌زنند و با انتشار آن در فضای مجازی به تشویش اذهان عمومی پرداخته و به اعتبار یک سازمان خدشه وارد کنند، آن زمان است که خود پلیس فتا می‌تواند با این افراد برخورد جدی کند. بنده بر این باورم که شیشه‌ای شدن دنیا باعث می‌شود که ادارات و سازمان‌ها عملکردشان را اصلاح کنند. البته ناگفته نماند که اگر این امر به یک رویه تبدیل شود، آن زمان پلیس نمی‌تواند در انجام وظیفه خود موفق و به نوعی دستش بسته می‌شود. اینگونه اتفاقات باعث می‌شود که پلیس به نوعی نتواند وظایف خود در جامعه به درستی انجام و با مجرمان برخورد کند. درحقیقت برخی از مجرمان با این روش برای خود سپر می‌سازند.

انتشار یافته: 67
در انتظار بررسی:40
Iran (Islamic Republic of)
06:29 - 1400/07/24
اگه قانون هست باید بدتر اجرا بشه اگه قانون نیست باید متوقف بشه
همین شمایی که این مقاله مینویسی اگه مهاجرت کنی به کشور دست چندم اروپایی مثل ترکیه تمام قاونینش را درست و غلط کامل اجرا میکنی
اگه الان تندرو ها نمیان براتون نقاب بزارن مثل افغانستان به لطف همین قانون هست پس به همین حد وسط قانع باشید.
پاسخ ها
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
قانونی که باعث مزاحمت برای شهروندان جامعه هستش حتما باید عوض بشه دوست عزیز
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
ترکیه به حداقل زندگی مردمش کاری نداره. نه با پوشش نه با این که محصولات کدوم کشورو استفاده کنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
وای خدایا شکرت واسه حد وسط!!!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
طرح مسخره محدودیت به اسم صیانت هم میذارن کسی نبینه مجازی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
میخواستیم مثل کشورهای بزرگ دموکراسی داشته باشیم به کجا رسیدیم که یه ادم کم عقل میاد ما رو با افغانستان مقایسه میکنه
کامی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
چرا قانون جلوگیری از دزدی اجرا نمبشه؟ ما شهرآرا خیابان امام منتظر ساکنیم .هر روز دزد یا به خونه هامون میزنه یا ماشین .کلانتری اصلا اهمیت نمیده .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بس کردند که همه جا رو فساد گرفته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بی حجابی جرمه هر کس قانون رو زیر پا میذاره باید دستگیر بشه ایشالا بودجه گشتها رو زیاد کنند چون تعدادشون خیلی کم شده
خرد
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اگر راضی نیستید جمع کنید برید..خخخخخ

حد وسط نداره...
Iran (Islamic Republic of)
07:10 - 1400/07/24
والا خجالت داره
Iran (Islamic Republic of)
07:15 - 1400/07/24
حیف اسم پلیس....همون بهتر که نیروی انتظامی استفاده میکنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
حیف پلیس ایران که به بی حیایها بخواد خدمات بده نه تنها نباید این افرادو حمایت کنه بلکه باید اماکنی که این افرادو راه میدن پلمب کنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کی گفته تعریف حیا داشتن حجاب هست
Iran (Islamic Republic of)
07:20 - 1400/07/24
من نمیدونم کسی که هنجارشکنه و پایبند قانون کشورش نیست، زبون خوش هم سرش نمیشه، باید نازش کرد؟؟؟؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
دقیقا
افشین h
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
نههههه باید مثل طالبان باشید!!! تو خوبی! تمامم
مشکلات مملکت حل شد با فرمایشات جانبعالی
علیرضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
منم موافق برخورد قاطع با هنجار شکنان هستم . نباید بی قانونی در یک کشور رواج پیدا کنه
Iran (Islamic Republic of)
07:22 - 1400/07/24
حتی اگه دوربین هم نباشه خدا که هست، مگه این افراد از دین بی خبرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
زندگی مادی دوربین بیشتر بکار میاد دادگاه بری میگه مدرک دوربین بگی خدا دیده رای بهت نمیدن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
می دونید چقدر خانواده از هم پاشید در این سالها؟ جواب خدا رو چی می دید بابت عادی کردن بی حجابی و فساد؟
بدون نام
United States of America
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
فقط بی حجابی فساد هست؟؟؟
دزدی و اختلاس و ظلم و... مجازه؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
07:22 - 1400/07/24
مشکل اینه که با کسانی که ظاهر معقول دارن برخورد می شه. این کارها فقط وضعیت رو بدتر می کنه همین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
این خانم که دستگیر شده اصلا لباساش بد نیست، گشت ارشاد اگه کسی باهاش حرف بزنه میگیره می‌بره من خودم دیدم یه بار من و خواهرم کاملا حجاب داشتیم گشت ارشاد بهمون تذکر داد که موهاتون یه کم پیداست خواهرم گفت ما که حجابمون خوبه چرا فقط به ماها تذکر میدین خانمی که باهاش حرف زدیم به همکار مردش گفت بی سیگ بزنید بیان ببرنش سر هیچ و پوچ ، خواهر من بیچاره به دختر بیست و پنج ساله اینقدر ترسید داشت سکته میکرد ، یکدفعه شروع کرد به دویدن یه مرد قوی هیکل از جلوش دراومد دستاشو باز کرده بود سد راه ما شده بود ، آخرش اینقدر التماس کردیم ولمون کردن و نبردنمون خیلی بد برخورد میکنن این خانم حق داشته مقاومت کنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
تا معقول از نظر شما چی باشه!
Iran (Islamic Republic of)
07:23 - 1400/07/24
امنیت جامعه رو دزدی و چاقوکشی و فقر و بدبختی تهدید می کنه نه چند تا تار مو
Iran (Islamic Republic of)
07:24 - 1400/07/24
نویسنده این مقاله بایدبداندهمین چیزهانوشته ازخلاف وووحمایت کردیدکه وضع حجاب به این رو افتاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
خلاف نیست چرت نگو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
وضعیت فقر و بدبختی و گرونی ... چی؟؟ همه چیمون باید به هم بیاد
Iran (Islamic Republic of)
07:39 - 1400/07/24
باور نمیشه این مزخرفات رو یک زن نوشته بحای تقبیح عمل زشت ماموران پلیس که یک امر عادی در جامعه شده برای اون ها ماله کشی میکنه واقعا تاسف به حال این جامعه
Iran (Islamic Republic of)
08:00 - 1400/07/24
فقط هم سراغ کسانی که تنها هستن میرن انگار که تفریح میکنن یا بهشون گفتن که امروز باید یکی بگیرین تا برین خونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
دقیقا همینه باید ماشین پر شه سر وقت تا برگردن البته حقوق شون باید حلال باشه!!!!
Iran (Islamic Republic of)
08:02 - 1400/07/24
شعار و عمل نمیخونه
Iran (Islamic Republic of)
08:03 - 1400/07/24
چه نیازی به گشت ارشاد اصلا وقتی همه رعایت میکنند
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/07/24
زورشون به گولاخ قمه کش که نمیرسه
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/07/24
گشت ارشاد برای مسئولین مدیران نجومی بگیر ناکارامد بذارین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
نماینده مجلس که قانون گذاره خودش میزنه تو گوش سربازنیروی انتظامی جرم نیست، فقط ما هستیم که مجرمیم، اگه قانونه برای همه باید یکسان باشه
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/07/24
برای همین اقتصاد و ایران ورشکسته داغونه
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1400/07/24
از این کلیپ ها زیاده
Romania
08:45 - 1400/07/24
بعد فیلمهایی که میاد بیرون از رفتار مهربانانه پلیس مثلا با کودک کار و ... یک مقدار تصنعی بنظر میاد
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
هر چیزی جای خودش شما اگر در صد کیلو عسل شیرین یک گرم زهر بریزید آن عسل قابل مصرف نیست
Iran (Islamic Republic of)
08:53 - 1400/07/24
یک سوال از پلیس دارم این همه سال گشت ارشاد داشتیم آیا تغییری در وضعیت حجاب انجام شده یا نه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
نه خیلی هم بدتر شده
Iran (Islamic Republic of)
08:57 - 1400/07/24
بسه دیگه همه جوره رو مخ جوونا رفتین اه
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/07/24
من هر روز سوار مترو و اتوبوس میشم و شاهد تعدادی از زنها و دختران هستم که روسری رو کامل برداشتن و قسمت آقایون هم نشستند و به آقایان پرخاش هم می کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کارشون درسته . ایول به نسل جدید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
مترو اتوبوس نباید اینا رو سوار کنه هر مکانی به اینا اجازه ورود میده باید پلمب بشه
Iran (Islamic Republic of)
09:08 - 1400/07/24
گشت ارشاد مدیران دولتی رو میخواهیم
Iran (Islamic Republic of)
09:12 - 1400/07/24
گشت ارشاد برای گرانی تورم بگذارید چرا ما نباید مثل سایر کشورها باشیم
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/07/24
گشت ارشاد باید با شدت و حدت خیلی بیشتر جلو این بی بند و باری های خانمان برانداز و عامل انحرافات جوانان را بگیرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اختلاس و دزدی بی بند و باری نیست؟؟
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1400/07/24
وضع مارا باش دنیا میره مریخ ما هنوز گیرپوشش هستیم
Iran (Islamic Republic of)
10:29 - 1400/07/24
بقول فیلم مارمولک اینقدر فشار آوردید از اونور بوم زد بیرون
Iran (Islamic Republic of)
10:30 - 1400/07/24
مگه گشت ارشاد هنوز هست،اهواژ که نیست
Iran (Islamic Republic of)
10:31 - 1400/07/24
پس چرا دختر و پسر و نوه های مسولین اونطوری خارج از کشور گردش میکنند ؟
Iran (Islamic Republic of)
10:33 - 1400/07/24
خدارو شکر پلیس نیست نیرو انتظامیه
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1400/07/24
خداراشکر که فقط مشکل پوشش داریم..یه نفس راحت بکشین
Iran (Islamic Republic of)
10:58 - 1400/07/24
اگر مملکت اسلامیه با ید همه رعایت کنند و حتما هم برای این مورد قانون محکم باشد که طرف جرات نکند لخت مادر زاد بیاد خیابون راه برود و شرط بندی کرده باشد و مردم هم از او فیلم وعکس تهیه کنند .
Iran (Islamic Republic of)
11:03 - 1400/07/24
هنجار شکنان را دریابید . پوشش در حد صفر و در صد ۷۰ به بالا
Iran (Islamic Republic of)
13:16 - 1400/07/24
صرف نظر از اینکه هر گونه برخورد غیر قانونی مورد تایید نیست اما سوال اینجاست چرا در هفته ناجا همه زحمات عزیزان با برخورد یکی دو نفر زیر سوال میرود اون هم دراین ایام؟؟
Iran (Islamic Republic of)
13:58 - 1400/07/24
واقعا چرا گشت ارشاد برای دزدیهای کلون نمی زارند.
چراگشت ارشاد برای کسانی که باعث فقر و فلاکت و در ادامه فساد و تباهی میشن نمی زارن.
البته من اصلا با بی بندو باری و به حیایی که رواج پیدا کرده موافق نیستم ولی وقتی ریشه یابی میشه بیشترش به فقر برمیگرده .
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1400/07/24
با این دخالت های بیجا در زندگی مردم
هزاران میلیارد تومان به کشور ضرر میرسانیم.
Iran (Islamic Republic of)
14:49 - 1400/07/24
یک شهروند ایرانی را چقدر خوار و ذلیل کردید ...!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
یک شهروند ایرانی حد و حدود و باید و نباید های یک مسلمان ایرانی را بدونه و رعایت کنه، هیچ کس بهش نمی گه بالای چشمت ابروست.
Iran (Islamic Republic of)
15:13 - 1400/07/24
کدوم نیرو انتظامی
تو یه سال ۲ تا گوشی ازم خفت کردن ۱۵ میلیون
عملکرد قابل تحسین اینه ؟
Iran (Islamic Republic of)
15:39 - 1400/07/24
به نظر من بهتر است پلیس به جای گشت ارشاد به جاهای دیگر بپردازد.والا کشورهایی که از ایرانیها مسلمانتر هستند مثل ترکیه و ترکمنستان و عربستان گشت ارشاد ندارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر