جایگاه مایکروسافت توسط آمازون تصاحب شد
۶۷۸۵۶۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
۲۹۲۵
همانطور که می دانید، جف بزوس، مدیرعامل آمازون چند وقت پیش توانست عنوان ثروتمندترین مرد دنیا را از بیل گیتس به عنوان بنیانگذار مایکروسافت بگیرد و هم اکنون این اتفاق برای شرکت های این دو فرد افتاده است و آمازون توانسته است که جایگاه سومین شرکت بزرگ دنیا را از لحاظ ارزش سهام، از مایکروسافت بگیرد.

وبسایت زوم‌تک: همانطور که می دانید، جف بزوس، مدیرعامل آمازون چند وقت پیش توانست عنوان ثروتمندترین مرد دنیا را از بیل گیتس به عنوان بنیانگذار مایکروسافت بگیرد و هم اکنون این اتفاق برای شرکت های این دو فرد افتاده است و آمازون توانسته است که جایگاه سومین شرکت بزرگ دنیا را از لحاظ ارزش سهام، از مایکروسافت بگیرد. با انتشار وضعیت مالی سه ماهه ی آخر سال ۲۰۱۷ شرکت آمازون، ارزش هر واحد سهام آمازون در یک سیر صعودی با ۲.۵۷ درصد افزایش به ۱۴۵۱ دلار رسید.

بر اساس این آمار بازار خرده فروشی آنلاین به بیش از ۷۰۲.۴۶ میلیارد دار رسیده است و به ترتیب در پشت سر اپل و آلفابت در جایگاه سوم قرار گرفته است. با این حال شرکت مایکروسافت نیز در این عرضه با افزایش ۱.۶ درصدی در ارزش سهام خود سیر صعودی داشته است اما نوتوانست که جنگجویان آمازون را شکست دهد و در پایان روز قیمت هر واحد سهام آن تنها ۹۰.۸۱ دلار ارزیابی شد که در مجموع ارزشی برابر با ۶۹۹ میلیارد دلار بر تابلوی بورس نمایان شد.

در سال ۲۰۱۷ هر دو این شرکت ها گام های گسترده ای برداشتند و میزان سهام آن ها به طرز عجیبی افزایش داشت. در این حین و بین در واقع مایکروسافت تا پایان سال به میزان ۴۱ درصد افزایش در سهام خود داشت و به بالاترین حدنساب خود رسیده بود ولی برای پیریوزی بر افزایش ۷۲ درصدی ارزش سهام آمازون کافی نبود و توانست بالاتر از مایکروسافت قرار بگیرد.

برخی از کارشناسان معتقدند که این روند رو به رشد برای آمازون ادامه خواهد داشت و حتی در آینده می تواند جایگاه گوگل و آلفابت را نیز تصاحب نماید و به عنوان دومین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ ارزش سهام قرار بگیرد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج