درآمد ثروتمندترین فرد جهان در هر ساعت
۷۶۹۵۴۵
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
۱۱۲۶۳ 
جف بزوس- مدیرعامل شرکت آمازون در هر ساعت حدود ۱۱ میلیون دلار درآمد دارد درحالی که کمترین دستمزد ساعتی به کارگران این شرکت ۱۲ دلار است.

خبرگزاری ایسنا: جف بزوس- مدیرعامل شرکت آمازون در هر ساعت حدود ۱۱ میلیون دلار درآمد دارد درحالی که کمترین دستمزد ساعتی به کارگران این شرکت ۱۲ دلار است.

بنیان گذار و مدیرعامل بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان، فردی بسیار بسیار ثروتمند است، اما اختلاف بین درآمد او و کارگران این شرکت چه قدر است؟ هفته گذشته آمازون موفق شد دومین شرکتی در جهان پس از اپل باشد که ارزش سهام آن از یک تریلیون دلار نیز گذشته است و به موجب این اتفاق ثروت جف بزوس طی امسال ۶۷ میلیارد دلار افزایش یافت و طبق شاخص ثروت بلومبرگ، رقم ثروت او به ۱۶۷ میلیارد دلار رسید.

با یک محاسبه ساده می‌توان دریافت که ثروت بزوس در ۲۵۰ روز ۶۷ میلیارد دلار افزایش یافته است و این یعنی درآمد او در هر روز ۲۶۸ میلیون دلار و در هر ساعت ۱۱ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۶۶۶ دلار بوده است! این درآمد حدود یک میلیون بار بیشتر از درآمد متوسط کارکنان این شرکت با ساعتی ۱۵ دلار درآمد است.

به گفته سایت "پی اسکیل" حقوق سالانه کارکنان شرکت آمازون بین ۵۸ هزار و ۷۰۳ دلار تا ۱۴۶ هزار و ۴۵۵ دلار متغیر است. بیشترین حقوق پرداختی نیز متعلق به مدیران ارشد نوآوری با حقوق ۳۶۰ هزار و ۴۶۲ دلار در سال است. کمترین حقوق نیز مربوط به باربران با حقوق ۱۲ دلار در ساعت یا ۲۵ هزار و ۹۴۴ دلار در سال است.

پیشتر این هفته برنی سندرز- سناتور ایالت ورمونت- لایحه‌ای را پیشنهاد کرد که به لایحه " بزوس را متوقف کنید" مشهور است. در این لایحه از شرکت‌هایی با بیش از ۵۰۰ کارمند نظیر آمازون، اپل و والمارت خواسته شده است تا به تبعیض دستمزدها خاتمه دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1397/06/18
کمترین دستمزد کارگرش ساعتی یازده دلار یعنی ده ساعت کار 110 دلار بازم یعنی به پول خودمون ده ساعتش میشه تقریبا یک و نیم میلیون بازم یعنی یک ماهه سی روزه میشه چهل و پنج میلیون تازه این کمترین حقوق کارگرشه دیگه مدیراش و مابقی هیچی.
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/06/18
هر ساعت ۱۵۴ میلیارد تومان....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
ودلقکهایی که میگویندآمریکاهیچ غلتی نمیتونه بکنه!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/06/18
درآمد دو شرکت آمازون و اپل آمریکا از کل درآمد ایران بیشتر است ما کجا اونا کجا البته خنده آوره خودمون با اونا مقایسه میکنیم.
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1397/06/18
باربرش هم روزی یک و پونصد میگیره جالبه!
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/06/18
ساعتی یازده دلار میشه حدود ماهی سه هزار دلار ینی با حقوق چهار ماهش میتونه یه ماشین خیلی بهتر از تولید ما بخره اونوقت کارگر ایرانی با ماهی یک و نیم با حقوق سی ماهش!! میتونه یه پراید آشغال بخره!!!!! حمایت از مستضعفین این بود؟؟ کشورای نظام سرمایه داری ک بهتر به کارگراشون میرسن
United States
18:00 - 1397/06/18
آمازون گارگر ساده خواست من هستم
با ساعتی 5 دلار
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/06/18
بله کمترین حقوق کارگر آنجا یک ونیم میلیون در روز .چرا از اختلاف حقوق مدیران اینجا هم تیتر نمیزنید از پاداشهای نجومی که آخر هرسال مدیران میگیرند درشرکت های دولتی ونیمه دولتی مدیران بالای هشتصد میلیون پاداش میگیرد ولی کارگر ششصد هزارتومان حالا تیتر بزنید که در آمازون بی عدالتی هست
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/06/19
شرایط استخدام باربر تو آمازون رو کسی میدونه؟؟؟
United States
15:27 - 1398/05/22
ساعتی ۱۲ دلار روزی میشه ۹۶ دلار بعد از مالیات ۳۰ درصدی میشه ۶۶ دلار در روز هفته ای ۵ روز کار می‌کنه میشه ۳۵۰ دلار در ماه میشه ۱۴۰۰ دلار در آمد یک کارگر در آمریکا این در صورتی است که نه چیزی بخوره نه چیزی بخره ارزان ترین اجاره خانه در لوس آنجلس در حال حاضر ۱۸۰۰ دلار هست یعنی یه کارگر در آمریکا در ماه حتی اجاره خانه اش را هم در نمیاره اینقدر در رویا نباشید در آمریکا افراد بعد از ۱۶ سالگی باید کار کنند آن هموطنی که میگه بعد از ۴ ماه ماشین میخرند نه دوست عزیز کارگر در آمریکا ماشینی که سوار میشه مال بیست ساله پیش هست اینقدر دنبال رویای آمریکایی نباشید فکری به حال مملکت خودمان بکنیم در شهر لوس آنجلس ۸۵۰۰۰ نفر بی خانمان وجود داره یعنی کارتن خواب مطلق آمریکا یکی از بدبخترین کشورهای دنیا برای زندگی است کاشکی شما مردم می‌توانستید برای تجربه هم شده شش ماه اینجا زندگی می‌کردید تا بفهمید کاپیتالیسم یعنی چی آمریکا بهشت پول دارها است نه بهشت کارگر و کارمند جماعت در آمریکا حقوق متوسط برای زندگی باید حداقل ۷۰ دلار در ساعت باشه که آن هم فقط ۱۰ درصد از مردم دارند و ۹۰ درصد در فقر یا خط فقر زندگی می‌کنند اگر دنبال زندگی راحت هستید فقط در شمال اروپا وجود دارد و استرالیا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج