عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۵۹۵۴
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
۱۱۱۴۲۵
محتوای حمایت‌شده
عمل اسلیو معده به یک روش درمانی محبوب در میان بیماران مبتلا به چاقی مرضی که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل شده است. در این روش که معمولاً با لاپاروسکوپی انجام می‌شود، جراح حدود ۷۵ درصد از معده را بر می‌دارد.

برترین ها: عمل اسلیو معده به یک روش درمانی محبوب در میان بیماران مبتلا به چاقی مرضی که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل شده است. در این روش با کمک یک جراحی ساده به شرایط ایده‌آل برای کاهش وزن فرد دست می‌یابند که البته دارای کمترین میزان عارضه‌ی بلندمدت احتمالی است. اسلیو معده یک روش جراحی است که با کاهش اشتها و محدود کردن مصرف مواد غذایی منجر به کاهش وزن فرد می‌شود.

در این روش که معمولاً با لاپاروسکوپی انجام می‌شود، جراح حدود ۷۵ درصد از معده را بر می‌دارد. در نهایت یک معده لوله‌ای شکل و شبیه آستین که می‌تواند مواد غذایی بسیار کمتری را درون خود جای دهد، باقی می‌ماند. این روش بیشتر در افراد دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۴۰ و یا کمتر از ۴۰ اما همراه با عوارض چاقی مفرط و مبتلا به چاقی گلابی شکل پیشنهاد می‌شود.

افراد فوق العاده چاق (افرادی که شاخص توده بدن بیشتر از ۴۵ دارند) باید در طول هر عمل جراحی تحت تأثیر خطرات احتمالی ناشی از بی‌هوشی طولانی مدت مانند جراحی بای پس معده که می‌تواند بیش از ۲ ساعت به طول انجامد و همچنین جراحی سوییچ اثنی‌عشر که اغلب بیشتر از ۴ ساعت طول می‌کشد، قرار گیرند؛ بنابراین جراحان روش دیگری را پیش گرفتند تا با کمک آن این جراحی‌ها را به دو مرحله تقسیم کنند.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

 

در مرحله اول حجم معده را کاهش می‌دهند و در مرحله دوم که پس از یک سال انجام خواهد شد با توجه به میزان کاهش وزن فرد تصمیم به دور زدن بخشی از روده بگیرند. در مواردی که بیمار پس از یک سال میزان کافی وزن کم کرده باشد دیگر نیاز به جراحی دوم نخواهد بود.

مطالعات نشان داده که تولید هورمون گرلین که در ایجاد احساس گرسنگی مؤثر است، به طور قابل توجهی در بیماران اسلیو معده کاهش می‌یابد. اعتقاد بر این است که منطقه‌ای از معده که در حین عمل جراحی اسلیو معده برداشته می‌شود، بخش اعظمی از هورمون گرلین را تولید می‌کند. با وجود این‌که بیماران بای پس معده نیز گرسنگی کمتری را تجربه می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که این موضوع در بیماران اسلیو معده برجسته‌تر است.

قیمت عمل اسلیو معده ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان می‌باشد.

مزایای جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده دارای مزایایی است از جمله:

 • کاهش احساس گرسنگی و ایجاد بی‌اشتهایی در بسیاری از بیماران
 • جراحی کوتاه‌مدت‌تر نسبت به بای پس معده
 • حفظ روده در مسیر گوارشی
 • عدم بروز مشکلات گوارشی ناشی از نبود قسمتی از روده
 • حفظ پیلور معده
 • عدم نیاز به تنظیمات خاص
 • عدم نیاز به جاگذاری جسم خارجی در بدن
 • کاهش وزن طی بیشتر از ۱۸ ماه پس از جراحی

مراحل انجام اسلیو معده

پیش از انجام عمل اسلیو معده باید مورد ارزیابی یک متخصص کاربلد قرار گیرید تا متخصص تاثیرگذاری این جراحی بر کاهش وزن شما را تایید نماید و به شما این اطمینان را دهد که انجام این جراحی مشکلی به سلامت شما نخواهد رساند. پس از انجام این ارزیابی، وارد مراحل انجام عمل اسلیو معده خواهید شد.

در مرحله ابتدایی شما بیهوش خواهید شد. پس از بیهوشی کامل شما، چند برش کوچک در بخش‌های مختلف شکم ایجاد خواهد شد. سپس دوربینی که تحت عنوان لاپاراسکوپ شناخته می‌شود، وارد شکم می‌شود. در مرحله بعد عروق خونی، عصبی و به طور کلی تمام اتصالات قسمتی از معده که قرار است برداشته شود، قطع می‌گردند.

در مرحله بعد بخش اعظمی از معده فرد بریده شده و از شکم بیمار خارج می‌شود. پس از اطمینان از عدم خونریزی معده، تجهیزات جراحی از داخل شکم برداشته می‌شوند و محل برش‌ها بخیه خواهند شد. در مرحله پایانی نیز محل برش به خوبی پانسمان می‌شود و سپس بیمار به بخش منتقل می‌شود. پس از بدست آوردن هوشیاری کامل نیز از بیمارستان ترخیص خواهد شد.

شاید تصور کنید که این جراحی بسیار دشوار و دردآور است، اما باید بدانید که عمل اسلیو معده پس از بیهوشی کامل شما انجام می‌شود و شما به هنگام انجام جراحی، متوجه درد خاصی نخواهید بود. پس از جراحی و دوران نقاهت نیز با انجام توصیه‌های پزشک می‌‍توانید درد‌های نقاهت را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

عمل اسلیو معده یکی از رایج‌ترین جراحی‌های لاغری به حساب می‌آید که معمولا تمام بیماران پس از انجام آن از کاهش وزن خود رضایت دارند. این جراحی هزینه نسبتا بالایی دارد، اما شانس نتیجه گرفتن از آن نیز بیشتر است. به طور کلی عوامل مختلفی می‌توانند بر هزینه عمل اسلیو معده تاثیرگذار باشند. برخی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل اسلیو معده به شرح زیر می‌باشد:

 • محلی که جراحی در آن انجام می‌شود.
 • تخصص جراح
 • نوع بیمه بیمار
 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه تجهیزاتی که برای انجام جراحی به کار رفته‌اند
 • دستمزد جراح
 • هزینه‌های ناشی از انجام آزمایش‌های مختلف و تصاویر رادیولوژی
 • هزینه ویزیت‌های بعد از انجام جراحی

جراحی چاقی اسلیو به درد چه کسانی می‌خورد؟

انتخاب تکنیک عمل جراحی توسط تیم پزشکی و بر اساس مشاوره‌های قبل از عمل، معاینه‌ها و بررسی سبک زندگی شما پیش از عمل انتخاب می‌شود، اما به طور کلی در افرادی که ریزه خواری شدید و اجتناب ناپذیر، وزن‌های بسیار بالا (بالای ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلو) و بیماری‌های متابولیک خاص و طولانی مثل دیابت دارند، اسلیو گزینه اول جراحی نیست.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@Drrad.co

عوارض عمل اسلیو معده

بعضی از عوارض عمل جراحی اسلیو مانند بسیاری از عمل‌های جراحی دیگر است مانند عفونت محل زخم، حساسیت به نخ بخیه و ... که این عوارض ممکن است در هر عمل دیگری هم که لزوما ربطی به دستگاه گوارش یا چاقی ندارد، اتفاق بیفتد. البته این موارد با توجه به شیوه لاپاراسکوپیک و کوچک بودن محل برش‌ها احتمال بروز کمتری دارند و در صورت بروز نیز شدت عارضه خفیف‌تر خواهد بود.

عوارض دیگر مانند آمبولی، خونریزی و لیک یا نشت از محل جراحی تا حدودی قابل پیشگیری بوده و مختص اسلیو نیست و تا حدود زیادی هم به انجام مشاوره‌های قبل از عمل و وضعیت و میزان تحرک خود بیمار بستگی دارد.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

اسلیو باعث افزایش احتمال سرطان معده می‌شود؟

خیر، جراحی اسلیو به خودی خود باعث ایجاد یا پیشرفت سرطان معده نمی‌شود مگر اینکه فرد پیش از جراحی اسلیو، ضایعه سرطانی در معده یا عامل مستعد کننده دیگری داشته که پس از عمل نیز تشخیص داده نشده باقی بماند و به پیشرفت خود ادامه دهد. علاوه بر این، اسلیو به دلیل کاهش قابل توجه وزن باعث پیشگیری از بروز خیلی از سرطان‌ها از جمله سرطان تخمدان نیز می‌شود.

اگر عمل اسلیو معده را انجام دهیم، در صورت لزوم دیگر امکان آندوسکوپی از معده را نخواهیم داشت؟

خیر، بعد از عمل اسلیو معده با توجه به عدم تغییر جدی در مسیر گوارشی و صرفا کوچک شدن قابل توجه معده، آندوسکوپی مانند حالت عادی امکانپذیر خواهد بود و هیچ نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

بعد از عمل اسلیو، معده دوباره گشاد می‌شود؟

بعد از جراحی اسلیو به مرور زمان در صورت عدم رعایت نکات تغذیه ای، امکان ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش حجم معده وجود دارد که با توجه به کاهش ۸۰ درصدی حجم حین عمل، این تغییر بسیار ناچیز است.

ممکن است با عمل اسلیو هم وزن کم نکنم؟

در هر صورت پس از جراحی اسلیو مقدار قابل توجهی کاهش وزن خواهید داشت، ولی اینکه کاهش وزن به مقدار دلخواه باشد یا نه بستگی به همکاری شما با پزشک خود طی پیگیری‌های پس از جراحی دارد.

بعد از اسلیو باز هم باید رژیم بگیرم؟

خیر، بعد از انجام عمل جراحی اسلیو، بدن شما به صورت خودکار میل بیش از اندازه نسبت به خوردن خوراکی‌های مختلف نخواهد داشت و فقط کافی است این رژیم غذایی خود را تا سال‌های پس از عمل حفظ کنید. اگرچه بعد از جراحی اسلیو، کیفیت و نوع غذا‌های مصرفی شما باید توسط تیم پزشکی با توجه به توانایی محدودتان در مصرف خوراکی‌ها به دقت تنظیم شود و در صورتی که این تناسب و تنوع توصیه شده رعایت نشود و فرد شروع به مصرف غذا‌های قندی کند یا رو به ریزه خواری بیاورد، احتمال کاهش وزن با سرعت کم یا افزایش تدریجی وزن و ایجاد ضعف در بلندمدت بالا می‌رود.

نکات مهم قبل و بعد از عمل جراحی اسلیو معده

بعد از اسلیو می‌توانم باردار شوم؟

- بله، پس از کاهش وزن دلخواه و مناسب پس از عمل جراحی، امکان بارداری وجود دارد و این هدف طی یک سال و نیم پس از عمل محقق می‌شود؛ بنابراین به افرادی که قصد بارداری دارند توصیه می‌شود تا ۱۸ ماه پس از جراحی اسلیو اقدام به بارداری نکنند. اگر هم باردار شده اند بهتر است یک سال و نیم پس از زایمان صبر کرده و سپس اقدام به جراحی کنند.

اسلیو روی عملکرد جنسی اثر می‌گذارد؟

- معمولا به دلیل کاهش وزن قابل توجه پس از جراحی اسلیو، به مرور عملکرد جنسی فرد بهبود پیدا می‌کند و توان و میل جنسی نیز بالاتر می‌رود. در افراد چاق سلول‌های چربی مقدار زیادی هورمون لپتین (LEPTIN) تشرح می‌کنند که در مقادیر زیاد باعث کاهش میل و توانایی جنسی می‌شود؛ بنابراین با کاهش بافت چربی و کاهش هورمون لپتین و افزایش بافت عضلانی و توانایی فیزیکی بدن، توانایی جنسی نیز افزایش می‌یابد مگر اینکه کاهش وزن پس از جراحی غیر استاندارد و بی کیفیت باشد، طوری که باعث ضعف عمومی بدن شود. در این حالت طبیعی است که میل و توان جنسی فرد کاهش پیدا می‌کند.

آیا بعد از جراحی اسلیو باید جراحی پلاستیک هم انجام شود؟

- به دلیل کاهش وزن قابل توجه در مدت کوتاهی پس از جراحی، بافت پوست فرصت تطابق کامل با چربی‌های زیرین را نخواهد داشت. البته در صورت انجام ورزش‌های خاص که باید توسط تیم پیگیری به شما توصیه شود، قدرت تطابق بالا رفته و افتادگی‌های پوستی در نتیجه عدم تطابق به حداقل می‌رسد؛ بنابراین در صورتی که افتادگی‌های پوستی بیش از حد باشد، جراحی پلاستیک برای اصلاح آن‌ها ضروری خواهد بود. همچنین در صورت مصرف نکردن به اندازه و کافی مایعات، افتادگی‌های پوستی پس از جراحی هم بیشتر می‌شود. البته بخشی از افتادگی‌ها در صورت نیاز با استفاده از تکنیک آر. اف به خوبی درمان می‌شود.

بعد از عمل باید مولتی ویتامین بخورم؟ اینطوری اشتهایم زیاد نمی‌شود؟

- در بسیاری از افراد پس از جراحی اسلیو به خصوص در شش ماه اول بعد از عمل، به دلیل کاهش وزن قابل توجه نیاز به مصرف برخی مکمل‌ها و ویتامین‌ها وجود دارد و این اجتناب ناپذیر است.
مصرف دارو‌های مولتی ویتامین در افراد عادی می‌تواند افزایش مختصر اشتها را به دنبال داشته باشد، ولی این افزایش میل در افرادی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند، بسیار نامحسوس است، زیرا در این افراد کاهش ظرفیت و میل به غذا خوردن به قدری است که اثر مولتی ویتامین به چشم نمی‌آید.

ممکن است جراحی اسلیو بکنم و بمیرم؟!

احتمال مرگ و میر ناشی از این عمل بسیار کم بوده و کمتر از نیم درصد است و از این نظر تفاوتی میان اسلیو با سایر عمل‌ها وجود ندارد و در واقع این عدد، ریسک طبیعی جراحی‌ها است.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

اقدامات و مراقبت‌های لازم پس از جراحی اسلیو معده

به طور معمول، در ۵ ساعت اول بعد از عمل جراحی اسلیو معده از فرد خواسته می‌شود تا برای کمک به کاهش خطر لخته شدن خون در پا‌ها چند قدمی کنار تخت خود قدم بزند. درد ناشی از عمل اسلیو معده می‌تواند با مصرف مسکن هتی ساده و غیر مخدر کنترل شود. تصولا عمل لاپاراسکوپی درد ناچیزی دارند که حتی اکثرا بیماران درخواست مسکن نمی کنند.

برخی از روش‌های اسلیو معده سرپایی (شما می‌توانید در همان روز ترخیض شوید) و بسیاری از آن‌ها به بستری ۱ یا ۲ روز در بیمارستان به منظور کسب بهبودی نیاز دارد. برخی از جراحان ترجیح می‌دهند بیمار ۳ روز را در بیمارستان سپری کند، در حالی که برخی دیگر به راحتی اجازه ترخیص خواهند داد. مهم پیروی از نظر جراح است. در نهایت بیمار با یک دفترچه دستورالعمل پس از عمل اسلیو معده و نسخه دارویی از بیمارستان مرخص می‌شود. نکات موجود در دفترچه شامل:

 • مصرف جرعه‌ای مایعات به طور مداوم در طول روز برای جلوگیری از ابتلا به کم‌آبی بدن فراموش نشود.
 • داروی ضد درد فقط در مواقع لزوم مصرف شود.
 • دارو‌های تجویز شده به منظور کاهش اسیدیته معده برای رفع سوزش سر دل به طور منظم مصرف شود.
 • پیاده روی و ورزش روزانه به روند درمان و بهبودی کمک می‌کند.
 • از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز شود.
 • احساس خستگی مفرط به دلیل کاهش کالری مصرفی تا یک ماه بعد از عمل جراحی طبیعی است.
 • استحمام بعذ از ترخیص مجاز است.
 • بازگشت به محل کار بسته به نوع شغل فرد طی ۲ الی ۴ هفته پس از عمل امکان‌پذیر است. بیشتر افراد بعد از ۴ الی ۶ هفته قدرت و توانایی کامل خود را به دست می‌آورند.

در صورت مشاهده این علایم حتماً به پزشک خود مراجعه شود. علایم هشدار پس از عمل اسلیو معده شامل:

 • تب و لرز شدید
 • درد در حال افزایش
 • قرمزی، گرمی یا تخلیه چرک از محل بخیه‌ها
 • تهوع مداوم
 • ناتوانی در بلع مایعات
 • تنگی نفس و بد حالی

رژیم غذایی پس از عمل اسلیو معده

با کوچک و باریک شدن معده بسیار مهم است که رژیم غذایی حاوی مواد مغذی را پیش بگیرید. به عبارتی سبزیجات، منابع حاوی پروتئین بدون چربی و غلات سبوس دار باید در رژیم غذایی روزانه فرد قرار گیرد. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند تا این افراد بخش زیادی از کالری مورد نیاز بدن خود را از گوشت بدون چربی به دست آورند. با این حال، باید توجه داشت که برخی از گیاه‌خواران نیز عمل جراحی اسلیو معده مؤفق داشته‌اند. رژیم غذایی پیشنهادی پس از عمل اسلیو معده عبارت است از:

 • مصرف مایعات صاف شده در هفته اول بعد از عمل جراحی که شامل آب، آبگوشت فاقد چربی و … است.
 • رژیم غذایی مایع کامل و دارای پروتئین از هفته دوم بعد از عمل شروع می‌شود.
 • غذا‌های نرم و به شکل پوره از هفته سوم که شامل سوپ، تخم مرغ نیمرو و پنیر است.
 • غذا‌های نرم از هفته چهارم با مصرف مرغ آب‌پز، ماهی، غلات و پوره سیب‌زمینی توصیه می‌شود.
 • مرحله پنجم: زمان شروع معرفی غذا‌های واقعی، ولی در حجم و مقادیر کم و با فاصله یک روزه است.

سایر نکات مهم درباره خوردن و آشامیدن پس از جراحی شامل:

 • خوب جویدن و غذا خوردن به آرامی لازم است.
 • خوردن ۳ وعده غذایی کوچک در روز الزامی است.
 • در صورت نیاز خوردن مواد غذایی متراکم و حاوی مواد مغذی کوچک به عنوان یک میان وعده توصیه می‌شود.
 • مصرف پروتئین کافی به همراه سبزیجات و میوه‌جات نباید فراموش شود.

ویتامین‌ها و مکمل‌های روزانه پس از عمل جراحی اسلیو معده

از آن‌جایی که احتمال ابتلا به کمبود ویتامین و مواد معدنی پس از جراحی اسلیو معده وجود دارد باید با مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌های تجویزی از ابتلا به این کمبود تغذیه‌ای جلوگیری نمود. گاهی نیاز به مصرف دو بار در روز این مکمل‌ها وجود دارد. لیستی از این ویتامین‌ها و مواد معدنی شامل:

 • آهن که زمان شروع آن را پزشک مشخص می‌کند.
 • سیترات کلسیم ۳ بار در روز و شروع مصرف آن ۱ ماه بعد از عمل جراحی است که باید به صورت جویدنی یا مایع با فاصله دو ساعتی از مکمل آهن مصرف شود.
 • ویتامین B۱۲ که با نظز پزشک به صورت زیر زبانی روزانه یا تزریقی هفتگی تجویز می‌شود.
 • مکمل‌های پروتئین‌ای به منظور تأمین حداقل ۶۰ گرم پروتئین روزانه گاهی با نظر پزشک تجویز می‌شود.

عمل اسلیو معده، هزینه و مراقبت بعد از عمل

 

دکتر محمود کرمی راد - بورد تخصصی جراحی لاپاراسکوپی

دکتر محمود کرمی راد در سال ۱۳۷۲ در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع به تحصیل کرد و پس از پایان دوره‌ی پزشکی عمومی و گذراندن دوره‌ی تخصص موفق به اخذ دانشنامه‌ی تخصصی (بورد) گردید. ایشان دوره‌های تکمیلی جراحی لاپاروسکوپی را در مراکز معتبر از جمله دانشگاه تهران گذرانده و از محضر برجسته‌ترین جراحان بین المللی ایرانی و خارجی بهره‌مند گشت. دکتر محمود راد عضو فدراسیون جهانی جراحی چاقی (IFSO) است.
 
حضوری و تلفنی: (با هماهنگی)
روز‌های زوج از ساعت ۳ بعد از ظهر با وقت قبلی
غیر حضوری: (پاسخگویی به صورت گفتگوی آنلاین و تلگرام)
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
10:09 - 1399/10/20
پیش به سوی سرطان
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
موافقم
Iran (Islamic Republic of)
11:20 - 1399/11/12
من اسلیو کردم. ۱۲۴کیلو بودم الان بعد از یک سال و سه ماه ۷۵کیلو هستم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
مبارکت باشه
Iran (Islamic Republic of)
12:44 - 1399/11/26
من 115کیلوهستم به نظرتون جواب میده قدم 175هست
استعدادچاقی دارم
Iran (Islamic Republic of)
12:44 - 1399/11/26
دوستانی که بخوان عمل کنند بیمه تامین اجتماعی داشته باشند بیمارستان تامین اجتماعی رایگان انجام میده
Iran (Islamic Republic of)
10:24 - 1400/01/24
من انجام دادم سی ک کم کردم ۵ سال گذشته خیلی راضیم
Iran (Islamic Republic of)
02:15 - 1400/05/05
سلام من ۳۵سال دارم ولی خیلی می ترسم چون وزنم ۱۱۵ چه کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر