سرقت در پوشش مأمور و تهدید با سلاح گرم
۸۰۶۰۹۷
۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
۱۰۷۷۷ 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری ۲ برادر سابقه‌دار خبر داد که در پوشش مأمور و تهدید سلاح گرم، اقدام به سرقت کردند.

خبرگزاری فارس: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری ۲ برادر سابقه‌دار خبر داد که در پوشش مأمور و تهدید سلاح گرم، اقدام به سرقت کردند.

ساعت 14:00 روز پنجشنبه مورخ 1397/09/07 فردی دستبند به دست ! به واحد گشت کلانتری 137 جنت آباد مراجعه و عنوان داشت از دست دو سارق مأمور نما گریخته است.

این شخص پس از انتقال به کلانتری در اظهاراتش به مأمورین عنوان کرد: سرنشینان یک خودرو سمند سفید در حالیکه اسلحه و دستبند در اختیار داشتند، در خیابان جنت آباد جلو مرا گرفته بدون نشان دادن کارت شناسایی و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور اقدام به زدن دستبند به دستانم کرده و مرا سوار ماشین کردند؛ آنها پس از سوار کردنم به ماشین اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراه، کارت های بانک ، وجه نقد و ... کردند.

مالباخته در خصوص نحوه فرار خود از دست افراد مأمور نما عنوان داشت: زمانیکه مرا سوار ماشین کردند، سرنشینان سمند بر خلاف رفتار مأمورین واقعی اقدام به گرفتن رمز عار بانک‌ها کرده و در مقابل یک دستگاه خودپرداز توقف کرده تا رمز کارت عابر بانک‌ها را امتحان کنند؛ دیگر اطمینان پیدا کردم که آنها مأمور نیستند و به همین علت در یک لحظه از متوقف بودن ماشین در کنار خیابان استفاده کرده و در حالیکه به دستانم دستبند زده شده بود از سمند پیاده شده و فرار کردم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه در پوشش مأمور، پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با انجام اقدامات ویژه پلیسی، بهره‌گیری از اظهارات مالباخته و تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته بانکی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام امیر 34 ساله شدند که پیش از این بارها به اتهام سرقت تحت پوشش مأمور و سرقت مسلحانه دستگیر و روانه زندان شده بود و آخرین بار نیز به اتهام آزار و اذیت جنسی دستگیر و سال گذشته از زندان آزاد شده است.

با شناسایی تصویر امیر به عنوان یکی از سرنشنیان خودرو سمند سفید رنگ، کارآگاهان اداره یکم با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که برادر امیر به نام حسام 36 ساله نیز یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت داخل خودرو می‌باشد که البته یک خودرو سمند سفید در اختیار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی مخفیگاه این دو برادر در منطقه تهرانسر، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی به این محل مراجعه و در ساعت 10:00 روز شنبه مورخه1397/09/17 موفق به دستگیری هر دو برادر شدند؛ در زمان دستگیری، دو برادر درحالیکه با خودرو سواری سمند قصد خارج شدن از مخفیگاه خود را داشتند، با اطلاع از حضور پلیس تلاش کردند تا از دست کارآگاهان متواری شوند که بلافاصله خودرو آنها از ناحیه لاستیک مورد هدف گلوله قرار گرفت و پس از توقف خودرو هر دو نفر دستگیر شدند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف چندین پلاک دارای سابقه سرقت، چراغ گردان، یک قبضه اسلحه وینچستر، یک دستگاه موتورسیکلت ns دارای سابقه سرقت و ... شدند. در بررسی سابقه ی موتورسیکلت مسروقه نیز مشخص شد که متهمان این موتورسیکلت را پس از شناسایی آن در سایت دیوار و تماس با فروشنده مالک موتورسیکلت، در پوشش خریدار و به شیوه مسلحانه در زمان قرار ملاقات با مالک آن جهت خرید موتورسیکلت سرقت کردند.

متهمان که هر دو نفرشان اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارند، پس از دستگیری و انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به سرقت تحت پوشش مأموران همراه با تهدید سلاح گرم اعتراف کرده و در ادامه تحقیقات به سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در الهیه، محدوده اتوبان همت و ... اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به انجام سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر و متهمان جهت ادامه تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی قرار گرفتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1397/09/18
دیگه خدا وکیلی بعد چند سال ولشون نکنین بیان تو جامعه. اگه اعدامشون کنین چه بهتر والا باید حداقل ۳۰ سال بمونن زندان که وقتی میان بیرون دیگه حال راه رفتن نداشته باشن چه برسه به سرقت و آزار و اذیت و...
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/09/18
چه فایدهای دارد پلیس مادر مرده با چه سختی اینها را دستگیر میکنه ده روز دیگه ازاد میشن
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1397/09/19
خداروشکرزوددستگیرشدن خداخیربده نیروهای نیروانتظامی خداپشت وپناهشون
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1397/09/19
خوب دیدید که زندان اینها را اصلاح نمی کند اعدام شون کنید وشرشون را از سر جامعه پاک کنید نه اینکه هم خودتان هم ملت از دست اینها به ستوه بیان بعد اقدآم کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج