آمریکا: آسانژ را برگردانید
۸۷۳۲۲۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
۲۱۹۹ 
روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از مقامات دولت آمریکا گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا درخواست رسمی استرداد بنیان‌گذار وب‌سایت افشاگر ویکی لیکس را به مقامات انگلیسی تقدیم کرده است.

خبرگزاری ایسنا: روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از مقامات دولت آمریکا گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا درخواست رسمی استرداد بنیان‌گذار وب‌سایت افشاگر ویکی لیکس را به مقامات انگلیسی تقدیم کرده است.

منبع این گزارش روزنامه واشنگتن‌پست که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که این درخواست روز پنج‌شنبه ارسال شده بود.

براساس یکی از معاهدات امضاء شده میان آمریکا و انگلیس هرگونه درخواست استرداد باید ظرف ۶۰ روز از زمان بازداشت تنظیم شود و جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی لیکس در تاریخ ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین‌ماه) در سفارت اکوادور در لندن بازداشت شد.

براساس همین معاهده آمریکا تنها می‌تواند براساس اتهامات مطرح شده در این درخواست استرداد آسانژ را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

این درخواست استرداد یک کیفرخواست شامل ۱۸ فقره جرم است که ماه گذشته برمبنای اتهامات آسانژ دال بر نقض قانون جاسوسی آمریکا و توطئه برای هک کردن یک کامپیوتر دولتی تنظیم شده بود.

انتظار می‌رود یکی از دادگاه‌های لندن روز ۱۴ ژوئن (۲۴ خردادماه) نخستین جلسه رسیدگی به استرداد احتمالی آسانژ به آمریکا را برگزار کند.

آسانژ در حال حاضر به خاطر نقض شروط وثیقه‌اش در سال ۲۰۱۲ میلادی هنگامی که وی به منظور اجتناب از استرداد به سوئد به خاطر اتهامات تعرض جنسی در داخل سفارت اکوادور در لندن پناه گرفت، در یکی از زندان‌های لندن دوره حبس ۵۰ هفته‌ای خود را می‌گذراند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج