واکنش لاریجانی به پاسخ رهبری به درخواست آمریکا
۸۷۴۲۲۸
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۲
۹۶۵۵ 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ رهبر معظم انقلاب به درخواست مذاکره آمریکا بسیار روشن بود.

خبرآنلاین: علی لاریجانی عصر امروز در نشست پایانی سفر خود در شهرستان شیروان خراسان شمالی با اشاره به پیگیری‌های لازم برای توسعه و پیشرفت این استان اظهار کرد: راه‌آهن از اولویت این استان است که باید راه‌اندازی آن در دستور کار باشد و اگر امکان استفاده فاینانس برای آن تعریف‌شده می‌توان با پیگیری‌های لازم سفارش انجام آن با کشور چین انجام شود.

وی مرز مشترک خراسان شمالی با ترکمنستان را امکانی خوب برای تجارت یادکرد و ادامه داد: ایجاد بازارچه مرزی و راه ارتباطی مناسب امری معقول است که می‌توان آن را در سطح بین‌المللی پیگیری کرد و حقوقی آبی کشور نیز در این منطقه باید تأمین شود.

اهم اظهارات رئیس مجلس را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*پاسخ رهبر معظم انقلاب به درخواست مذاکره آمریکا بسیار روشن بود.

* رهبر انقلاب مطالب بسیار روشنی را در خصوص درخواست‌های آمریکا داشتند، امروز در اخبار دیدم که مقام معظم رهبری خیلی مبسوط و روشن مطالبی را در زمینه فشار آمریکایی‌ها به ایران بیان فرمودند.

* بیکاری با فریاد و صحبت حل نمی‌شود بلکه بر طبق بیانات رهبری راه افتادن تولید در کشور می‌تواند حل کننده مشکل بیکاری باشد و البته بسترهای تولید باید فراهم شود.

* ایجاد بستر تولید در کشور خارج از سرمایه‌گذاری دولت است. کارخانه‌های مردمی در کشور به‌پیش می‌روند اما کارخانه‌های در دست دولت حساسیت کمتری بر این موضوع دارند که بنا بر تأکید رهبری باید خصوصی‌سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اجرایی شود.

* واگذار شدن کار به مردم و یک‌صدایی لازمه حل مشکل بیکاری است. در ابتدای انقلاب، تأکید بر اقتصاد دولتی بود که امام راحل بیان کردند امورات زندگی مردم در دست کارمندان نباشد و این سخت درست، به خوبی فهم و اجرا نشد.

*{ با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر وظیفه هدایت و نظارت دولت و خروج آن از تصدی‌گری}: دولت ازنظر اقتصادی فربه است و امکانات زیادی در دست دولت بوده اما کارگزار مناسبی در اقتصاد نیست و کشش زیادی ندارد.

*{ با اعلام حمایت کشور از کارهای کشاورزی گلخانه‌ای}: نیروی متخصص موجود در کشور و تحصیل‌کردگان در این عرصه می‌توانند اقتصاد پرقدرتی را ایجاد کنند اما اکنون حجم زیر کشت گلخانه‌ای در کشور کم بوده و وضعیت خراسان شمالی از مناطق دیگر پایین‌تر است.

* سند آمایش سرزمینی باید زودتر در کشور آماده می‌شد اما توسط دولت‌ها این کار انجام‌نشده و این نقص بزرگی برای توسعه کشور محسوب می‌شود که اکنون شنیده‌شده این موضوع به استان‌ها واگذار و جمع‌بندی آن در مرکز انجام می‌شود.

* وفاق و اصلی، فرعی کردن امور ازجمله لازمه‌های رسیدن به آبادانی در شرایط فشار اقتصادی است. اختلافات در کشور وجود دارد و نمی‌توان همه آنان را حل کرد اما بر اساس درک زمانه و شرایط فعلی کشور باید بر اصولی که مورد وفاق است تأکید کرد تا آبادانی ایجاد شود و بر حل مشکلات کشور باید تمرکز کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:01 - 1398/03/24
ساعت سه شب هم خبر دارین مرسی از برنامه تون
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1398/03/24
این حرفا فقط برای کاندیدی ریاست جمهوری هست وبس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج