ظریف: آمریکا تروریسم اقتصادی را تحریم می‌خواند
۸۸۷۸۶۳
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
۴۹۶۰ 
وزیر امور خارجه ایران در نشست جنبش عدم تعهد تاکید کرد که آنچه آمریکا تحریم می خواند، در واقع تروریسم اقتصادی است که هدف آن نقض قانون است.

ایرنا: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یکشنبه شب در پیامی توئیتری بخشی از سخنان خود در نشست جنبش عدم تعهد را بازتاب داد که طی آن توضیح داده است چگونه آمریکا از اصطلاح «تحریم» برای توجیه تروریسم اقتصادی سوء استفاده می کند.

ظریف نوشت: امروز در نشست جنبش عدم تعهد درباره تحریم ها گفتم «تروریسم [به معنای] استفاده از خشونت و تهدید علیه شهروندان به منظور دستیابی به اهداف سیاسی است.

وی افزود: به همین دلیل ایالات متحده مرتکب تروریسم اقتصادی است. نمی توان آن را «تحریم» نامید، چراکه برای اعمال قانون طراحی نشده است. بلکه قانون را نقض می کند.

ظریف: آمریکا تروریسم اقتصادی را تحریم می‌خواند

وزیر امور خارجه ایران بخشی از سخنان خود در این نشست را به این پیام خود پیوست کرده که طی آن به تشریح چگونگی سوء استفاده آمریکا از اصطلاح «تحریم» برای توجیه تروریسم اقتصادی پرداخته است.

ظریف در این سخنان گفت که اگر واژه «تروریسم» را در فرهنگ لغت جستجو کنید، معنای آن این است: استفاده غیرقانونی از خشونت یا تهدید به ویژه علیه غیرنظامیان به منظور دستیابی به اهداف سیاسی.

وی با بیان اینکه استفاده از اصطلاح «تحریم» باید متوقف شود، تصریح کرد: تحریم ابزاری برای اعمال نظم قانونی است. تحریم دلالت قانونی دارد. [اما اقدامات آمریکا] تروریسم اقتصادی است.

ظریف با پیشنهاد اینکه همه کشورها استفاده آمریکا از این اصطلاح قانونی را محکوم کنند، تاکید کرد: ما با تروریست ها مذاکره نمی کنیم.

ظریف برای شرکت در نشست وزیران خارجه جنبش عدم تعهد در ونزوئلا به سر می برد و پس از آن نیز به نیکاراگوئه و بولیوی می رود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:35 - 1398/04/31
ملت دانا=== امنیت و رفاه
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
مگه شما ها از تحریم ها استقبال نکرده بودید'?
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/04/31
دکتر دیر فهمیدی ۶سال گذشت.....کاش همون تذکرات رو گوش میکردی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج