جلودارزاده: تشکیل کمپین‌ های حجاب اثری ندارد
۸۸۷۹۵۱
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
۹۰۸۴ 
سهیلا جلودارزاده نماینده مجلس می‌گوید: بحث بر چهارشنبه‌هاي سفيد كم نبوده و نيست. اينكه كمپيني از خارج از ايران هدايت و گاهي ميان معتقدان و ملتزمان به حجاب با معترضان به اين امر به ايجاد تقابل منجر مي‌شود همواره مورد نقد بوده و هست.

روزنامه اعتماد: سهیلا جلودارزاده نماینده مجلس می‌گوید: بحث بر چهارشنبه‌هاي سفيد كم نبوده و نيست. اينكه كمپيني از خارج از ايران هدايت و گاهي ميان معتقدان و ملتزمان به حجاب با معترضان به اين امر به ايجاد تقابل منجر مي‌شود همواره مورد نقد بوده و هست.

كما اينكه ويديوهايي كه از اين پويش مجازي منتشر و دست به دست مي‌شود اغلب نشان و نمايي از درگيري ميان شهرونداني معمولي و عادي است. ايرانياني كه سال‌هاي سال در اعصار و قرن‌ها و حكومت‌هاي مختلف با پوشش‌هايي كه درخور زمان، سيري را طي كرده و با هم هم‌نشين بوده‌اند امروز به مدد فشارهاي داخلي و تحركات خارجي رو‌در‌روي هم مي‌ايستند. در اين وانفسا، عده‌اي متعلق به يك پايگاه بسيج، پروژه‌اي جديد كليد مي‌زنند تا آثار و تبعات چهارشنبه‌هاي سفيد را خنثي كنند.

«چهارشنبه‌هاي طلايي» ابتدا از سوي بسيج زنان بندرانزلي كليد خورد. چهارشنبه‌هايي كه قرار شد زناني با پوشش چادر و احتمالا با گلي در دست به سراغ زناني با پوشش متفاوت بروند، آيينه دست بگيرند، احتمالا با روي خوش و لبخندي بر لب، روسري زناني كه در پوشش با آنها متفاوت هستند را جلو بكشند و با هديه گيره‌هاي روسري به آنها يادآوري كنند كه اينگونه زيباتر به نظر مي‌آيند.

اين پويش جديد اما گرچه از سوي گروهي با استقبال روبه‌رو شده اما عمدتا به آن واكنش منفي نشان داده‌اند. اين واكنش‌ها البته تنها مختص به فضاي مجازي يا شهروندان نبود و حتي مقامات و مسوولان نيز به اين طرحي كه از شمال ايران و يك‌باره بدون نظارت مراجع متولي آغاز شد، واكنش نشان دادند.

براي نمونه سهيلا جلودارزاده، عضو اصلاح‌طلب كميسيون اجتماعي و فراكسيون زنان مجلس همين ديروز در مورد اين موضوع اظهارنظر كرد. او معتقد است كه «خانواده‌ها انتظار دارند كه با مدارا جوانان‌شان از سونامي دين‌گريزي كه مختص اين دوران است، عبور كنند» اما برخوردهايي از آن دست كه در پارك پليس تهران اتفاق افتاد، زندگي خصوصي خانواده‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

جلودارزاده در مورد راه‌اندازي كمپين چهارشنبه‌هاي طلايي نيز اظهارنظر كرده و به «اعتمادآنلاين» گفته است:«تشكيل كمپين‌هاي جديدي هم كه در خيابان با گيره و رفتار خوش به سمت مردم مي‌روند و از آنها مي‌خواهند حجاب‌شان را بهتر كنند، اثري ندارد.

اگر باور انسان نسبت به خداوند باور درستي باشد، بسياري از كارها خودبه‌خود انجام مي‌شود؛ مثلا اگر زني حجاب داشته باشد هم به‌ زور كسي برنمي‌دارد. كما اينكه در تاريخ ما ديده‌ايم، زنان خودشان براي كشف حجاب مقاومت سراسري كردند و اجازه ندادند كسي به زور حجاب‌شان را بردارد.» اين نماينده مجلس بر اين باور است كه بايد رويكرد نهادهاي آموزش مذهبي را تغيير داد و بايد پذيرفت كه باور ديني چيزي نيست كه به زور آموزش داده‌ شود.

جلودارزاده همچنين توصيه كرده‌ بود كه مسوولان اندكي به تاريخ رجوع كنند تا متوجه شوند كه با اين روش‌ها نمي‌شود، كاري از پيش برد. براي اينكه باور مردم را تغيير دهند بايد نهادهاي آموزش مذهبي خودشان را درست كنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/04/31
جلوی گرسنگی مردم رابگیریدمردم گرسنه اندشمامیخواهیدجلوی حجاب رابگیریدجلوی حجاب رادیگه نمیتوانیدبگیریدچون وقتی مردم گرسنه باشندفسادوبی حجابی درجامعه زیادمیشود
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1398/04/31
دنیا همون رفتار قلدری و با ایران داره که سران قوا با مردم با قلدری برخورد میکنن جایزه هم میدن . کلا مردم هم باید از دنیا بخورن هم از داخلیا خیلیییی زیباست
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/04/31
اینقدر بی حجابی رو به فقر ربط ندید شما امر خدا رو اطاعت کن آدم گشنه به جهنم نمیره ولی بیحجاب میره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
درست گفتی اخه هر چه بی حجاب وبی بندوبار هست همشون در رفاهند وکاری به نداری وووو نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شما کار دنیاتو درست انجام بده واسه بعد از مرگ خود خدا میدونه و بنده اش و به شما ربطی نداره
هیچکس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
جهنم ?? خخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/04/31
خالو دیگه دیره آنوقت که آزاد گذاشتید تا جوانان تو لجن فرو رون و شماها سرشونو گرم کنید فکرشو میکردید
پاسخ ها
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است
با وجود این دولت باید بدتر از این میشد
امام زمان تا اینجا خیلی کمک کرده
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/04/31
شما مسولان جونارو درک نمیکنید ...
بیاید محاسبه کنید چی دادید که ازشون اینارو انتظار دارید ...وضعیت نابسمان جامعه جونارو سرخورده کرده اینا دیگه باشما یهشتم نمیان و ترجیح میدن تو همین جهنمی که واسشون ساختید بمونن ...
شما کاری کردید که مردم با خدای خودشونم در بیوفتن ...کاری کردید که اعتماد از بین رفته ...متاسفم فقط و هیچ امیدی هم نداریم ....
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نظر شما درست است
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/04/31
ناهنجاری های جامعه ریشه در اختلاس و رانت و رابطه بازی و فامیل بازی هاست ،گل آلود کننده های سرچشمه را بردارید آب زلال و روشن و گوارا خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج