CAS قهرمانی پرسپولیس در سوپر جام را تایید می‌کند
۸۹۰۵۴۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
۷۸۱۲
عدم‌برگزاری سوپرجام در فصل گذشته رقابت‌های باشگاهی فوتبال ایران و رای فدراسیون فوتبال درخصوص قهرمانی پرسپولیس در این جام باعث شد استقلالی‌ها برای اعتراض به رای فدراسیون فوتبال به دادگاه عالی ورزش شکایت کنند.

فرهیختگان: عدم‌برگزاری سوپرجام در فصل گذشته رقابت‌های باشگاهی فوتبال ایران و رای فدراسیون فوتبال درخصوص قهرمانی پرسپولیس در این جام باعث شد استقلالی‌ها برای اعتراض به رای فدراسیون فوتبال به دادگاه عالی ورزش شکایت کنند. درحال حاضر حدود 10 ماه از باز شدن این پرونده در دادگاه عالی ورزش سپری می‌شود، اما هنوز خبری از رای نیست.

این درحالی است که طی دو روز گذشته برخی منابع به نقل از مسئولان استقلال فاش کردند که رای CAS اعلام شده و به نفع این باشگاه خواهد بود و این بدان معناست که قهرمانی از پرسپولیس گرفته شده و دیدار سوپرجام فصل گذشته فوتبال ایران برای معرفی قهرمان این جام بالاخره برگزار خواهد شد. از سوی دیگر دو روز پیش اعلام شد که در آخرین نامه‌ای که برای فدراسیون فوتبال ارسال شده، دادگاه عالی ورزش مطابق با ماده R59 مهلت خود را برای ابلاغ رای درخصوص پرونده استیناف‌خواهی باشگاه استقلال تا 8 آگوست (17 مرداد) تمدید کرده و اخباری مبنی‌بر اینکه رای به سود کدام باشگاه منتشر شده، صحت ندارد.

این نامه هفته گذشته به فدراسیون ابلاغ شد و دادگاه عالی ورزش برای تصمیم‌گیری و اعلام رای، به خودش مهلت داده است. درواقع شنیده می‌شود فدراسیون فوتبال دفاعیاتش را انجام داده و منتظر صدور رای به سر می‌برد.

رای به نفع فدراسیون است؟

در همین زمینه سراغ یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال رفتیم. وی درباره اینکه شنیده می‌شود، رای دادگاه عالی ورزش به سود استقلال اعلام شده است، به «فرهیختگان» گفت: «خیر این‌طور نیست. ما دفاعیات خود را انجام داده و منتظر صدور رای هستیم، ضمن اینکه به نظر می‌رسد این رای به سود فدراسیون باشد، چراکه استقلال در آن زمان در اردوی ترکیه به سر می‌برد و با وجود اینکه زمان برگزاری سوپرجام از قبل مشخص شده بود، این تیم اصلا برای برگزاری این دیدار در ایران حضور نداشت. دیگر چه مستنداتی از این بالاتر که استقلال در ایران نبود. بنابراین بعید می‌دانم رایی غیر از آنچه ما اعلام کرده‌ایم توسط دادگاه عالی ورزش اعلام شود.»

پرونده پروپیچ در فیفا هم بسته شد

در زمینه پرونده شکایت بازیکنان خارجی تیم‌های ایرانی در فیفا از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد پرونده پروپیچ درخصوص شکایتش از استقلال در فیفا بسته شده و خطری فعلا تیم ایرانی را تهدید نمی‌کند.

تشکیل کارگروه برای مبارزه با دلالی بازیکنان خارجی

اولین نشست کارگروه ویژه بازیکنان خارجی با حضور ابراهیم شکوری، حمیرا اسدی، جمشید نورشرق، احمدرضا براتی، فریبرز محمودزاده و حامد مومنی در دفتر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال برگزار شد. این کارگروه در راستای رعایت قوانین و مقررات فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف نظارت بر نحوه به‌کارگیری بازیکنان توسط باشگاه‌های فوتبال و رعایت صرفه و صلاح کشور و به حداقل رساندن ضرر و زیان و هزینه‌های ناشی از پرونده‌های انضباطی بین‌المللی تشکیل شده است.

درواقع هدف از تشکیل این کارگروه نظارت هرچه بیشتر بر روند به‌کارگیری بازیکنان خارجی، ضمن رعایت مصالح ملی، توسعه هرچه بیشتر فوتبال در سطح کشور و فراهم آوردن زمینه مناسب برای حضور بهترین بازیکنان ملی و بین‌المللی درعرصه فوتبال کشور است.

به خاطر شکایت‌ها مسخره می‌شویم!

درحال حاضر مشکل اینجاست که تیم‌ها بدون ضابطه بازیکن خارجی جذب کرده و بدون ضابطه هم با آنها لغو قرارداد می‌کنند و فقط یک هزینه هنگفت را روی دست بیت‌المال می‌گذارند، آن‌هم در این شرایط بد اقتصادی. این کارگروه با هدف کنترل این مسائل تشکیل شده تا اگر تیمی بخواهد بازیکن خارجی جذب کند، نباید بدهی قبلی و پرونده مفتوح در فیفا داشته باشد.

در این خصوص یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال به «فرهیختگان» گفت: «وجهه فوتبال ایران را به‌قدری خراب کرده و به‌اندازه‌ای بدون ضابطه بازیکن خارجی به فوتبال ایران تزریق کرده‌اند که باید یک روز این مسائل کنترل می‌شد. حتی پرونده‌های مربوط به ایران در فیفا تبدیل به جوک شده و دیگر مسخره‌مان می‌کنند.» وی افزود: «با توجه به پرونده‌های باز متعددی که در فیفا داریم، در این زمینه باید صرفه و صلاح کشور را در نظر بگیریم.

در راستای فرصت‌بخشی به جوانان ایرانی و مستعد که باید فرصت رشد و پیشرفت داشته باشند، مقدمات تشکیل این کارگروه در فدراسیون فوتبال فراهم شد و در این زمینه مقرر شد نسبت به حضور و ورود و خروج مربیان و بازیکنان خارجی در فوتبال ایران کنترل و دقت‌نظر بیشتری صورت بگیرد. جالب‌اینکه فضا به‌گونه‌ای است که بعضا مدیران در این زمینه پاسخگو هم نیستند و تازه منتقد اوضاع هم می‌شوند و از وضعیت شکایت می‌کنند، آن‌هم بابت مشکلاتی که خودشان و تیم تحت‌مدیریت‌شان ایجاد کرده است و چه‌بسا پای منافع شخصی نیز در میان باشد.»

آغاز اقدامات کارگروه از نیم‌فصل دوم لیگ

این فرد مسئول یادآور شد: «هدف ما در این کارگروه این است که روی بهینه کردن به‌کار‌گیری بازیکنان خارجی با رعایت صلاح فوتبال کشور اقدامات لازم را انجام دهیم و اجازه ندهیم بیشتر از این هزینه‌های بی‌خود و گزاف به فوتبال‌مان وارد شود. حتی در فیفا می‌گویند اینها چه کاری می‌کنند و اینجا آبرو و اعتبار فدراسیون و فوتبال ایران زیر سوال می‌رود، اگر کنترل و نظارت لازم را نداشته باشیم. به‌تازگی این کارگروه تشکیل شده و فکر می‌کنم از نیم‌فصل دوم، فصل جدید کارمان را آغاز کنیم.»

قوانینی که نیاز به به‌روز‌رسانی دارند

این مسئول در ادامه صحبت‌هایش با «فرهیختگان» گفت: «درحال حاضر ضوابطی وجود دارد مبنی‌بر اینکه هر بازیکنی با هر کیفیتی نتواند وارد لیگ ایران شود و باید بازیکنی که می‌آید حتما یک‌سری ضوابط مثل حضور در تیم ملی کشورش یا حضور در سطح اول فوتبال اروپا و... را در کارنامه داشته باشد. این ضوابط خوب است، اما اهرم‌های نظارتی بیشتر می‌خواهد تا عواقب بعدی رخ ندهد و کنترل بیشتری نیز صورت بگیرد.

یعنی این نباشد که به‌طور مثال یکی مثل شفر بیاید و بدون ضابطه‌ای با استقلال فسخ قرارداد کرده و برود و الان هم شایعه تهدید به شکایتش منتشر شود. با وجود اینکه این همه بدهی دارند یک مربی مثل شفر را می‌آورند و 6 ماه بعد با یک قطع همکاری بی‌ضابطه، یک میلیون دلار ضرر و زیان روی دست باشگاه می‌گذارند. چه کسی می‌خواهد این هزینه‌ها را جبران و پرداخت کند و عجیب اینکه یک مربی خارجی جدید به جای وی می‌آید. با این حال، قوانین و مقررات نیاز به به‌روز شدن دارند و ما هم در این کارگروه قوانینی را که درخصوص جذب بازیکنان و مربیان خارجی وجود دارد بعد از اجرا و برخورد با مشکلات احتمالی به‌روز‌رسانی خواهیم کرد.»

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1398/05/07
دقیق مشخص فدراسیون دشمن استقلال اینم مدرکش از قراردادهای لنگ هیچ نمیگه بازیکنی هیچ بازی نکرده دو میلیارد به بالا میگره اونجا کورن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
کیسه ی حقیر
دکوراد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
کیسه های پر روی ترسو عین مرد میامدین بازی میکردین نهایت 6تا میخوردی شما که عادت داشتید تیتر های روز نامه خودتون رو تو اون زمان بخونید میفهمید کی نمی‌خواست بازی کنه حتی اگر رای هم به نفع شما ترسو ها بشه بازم تاریخ فراموش نمیکنه پناهندگی شما رو از ترس 6تایی شدن مجدد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
دست مریزاد
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/05/07
نویسند لنگ جمع کن ازکجا داری میسوزی بنفع فدراسیون لنگیتون
تاج کبیر آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی آسیا
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1398/05/07
واضح گفته هنوز معلوم نیس بعدشماتیتر میزنید ب سودپرسپولیس؟ آره ماهم میدونیم چون وزیر و فدراسیون پشت تیمشون و تیم حکومتی دراومدن تواین قضیه. وهیچی مستند تر ازاین نیس ک فدراسیون فوتبال ی کشور پشت ی تیم باشه دادگاه هم باید ب سود لنگ اعلام رای کنه. شماها فوتبالو نابود کردین فساد رو بخاطر لنگ حکومتی رواج دادید. لنگیا قبول ندارید؟ پس دقت کنید. زمانی ک هدایتی ب مدت پنج سال باپول دزدی و فساد بازیکن میگرفت واس لنگ و هزینه میکرد واس لنگ چرا رییس فدراسیون و وزیر جلوشو نگرفتن؟ چون شک نکنید پول میداد ب فدراسیون و اینو هم خوده هدایتی گفت و خودتونم مصاحبشو دیدید. وقتی کمیته داورانو خرید و داوران اونهمه علنی ب سود لنگ توجام حذفی بانود ارومیه و سپیدرود سوت زد و تولیگ اونهمه علنی ب سود لنگ سوت زدن چرا عامل فساد رو جلوشونگرفتید؟ چون ساپورتتون میکرد و پول کی روشو سال اول داد چون تحریم بودید . وقتی تواین سه سال باپول همین دزد جام گرفت چرا جلوشونگرفتید؟ پول باشه چشاتونو روهمه چی میبندید. لنگ حقیر و کثیف
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
داداش!
هنوز هیچ آتش‌نشانی ای به دادت نرسیده؟!
یعنی از سه سال پیش ، تو هنوز داری میسوزی؟! خخخ
خدا بهت رحم کنه.
برات دعا میکنم شاید عاقبت به خیر بشی و دست از اون کیسه آشقالی برداری! خخخ
PS
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
اخه کلنگ رای فیفاست چع ربطی به وزیر داره یه چیزی یاد گرفتی
بدون نام
United Arab Emirates
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
تو دیگه چی میگی دوچرخه سوار...
جواب تک تک سولاتت رو دارم
حتی یک بچه نفهم هم‌میتونه جوابت رو به سادگی بده
اما درحدی نیستی ک باهات بحث کنم
تااااژژژژژ کثیف
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
شعر نگو یکباره بگین رئیس فیفا هم پرسپولیسیه
تاج کبیر آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی آسیا
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/05/07
همه شفاف سازیای قرارداد و اینا واس استقلاله‌ . اما لنگ مصونیت داره. استقلال قرارداداش شفاف سازی شد دوملیارد و سه ملیارد بود همش. اما شریفی بازیکن نیمکت نشین لنگ ک تو ی سال فقط هفتاد دیقه بازی کرد یک ملیارد و هشتصدملیون قراردادش بود شک نکن ترکیب اصلیش هرکدوم بالای هشت ملیارده‌ . از بیرانوندک لو رفت هجده ملیارده‌ ترابی هشت ملیارده رسن هشت ملیارده‌ . بقیه هم ازاین مبلغ کمترنیستن. لنگ حکومتی مصونیت داره‌ . کیف نکنید باید حالتون بهم بخوره چون با نیروی خودتون جام نمیگیرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
آره والله
رضا خنکسار با افتخار استقلالی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
دمت گرم گل گفتی
ای خدا رای سوپرجام به نفع استقلال بشه چقد بسوزن این جماعت لنگی
Luxembourg
08:46 - 1398/05/07
از مدرک جعلی ،ساشا شفر هم چیزی نمیگه
از دلالی پژمان منتظری هم چیزی نمیشه
از اینکه هرسال گران ترین تیم لیگ را کیسه میبنده چیزی نمیگه
Finland
09:52 - 1398/05/07
یعنی یک سوپر جام که ارزش زیادی هم ندارد اینقدر مهم است که باید دهها هزار دلار از جیب ملت هزینه شود تا رای به نفع یک تیم صادر شود تراخدا این کثافتکاریها را کنار بگذارید فعلا که فیفا اجازه برگزاری لیگ برتر را به ایران نمی دهد چراش را هم تاج بهتر می داند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
کیسه های حقیر بیچاره ها٬از روزی که ۴تایی شدین ٬دقیقا از همون روز زیرش هستین خدا به دادتون برسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
ما که حرفی نداربم٬ظاهرا برای کیسه که تو حسرت جام مونده خیلی مهمه میخوان به افتخاراتشون اضافه بشه٬بیچارهای دوچرخه سوار بی هویت
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/05/07
تیم کیسه از ترس رویارویی با پرسپولیس به ترکیه فرار کرد اونوقت توقع دارند رای به نفع اونها تغییر کنه
کاشکی مرد میدان بودید و از اونجای سوختتون به فدراسیون تهمت نمی زدید
خواص و رفتار تیم های حکومتی و درباری اینه که همه چی و بد عکس جلوه بده
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
بله حق با شماس از اینکه استقلال در اردو ترکیه بود ایران نبود اما برگذاری مسابقات فوتبال هم قانون خودشو داره باید رو مستطل سبز نتیجه بازی مشخص بشه ..پرسپولیس کی رفت وسط زمین منتطر استقلال شد که ببینه تو ایران نیست ..دوروز قبل از مسابقه نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس شد در صورتی استقلال می توانست نیم ساعته خودش رو به ازادی برسونه ..پیاده نمی خواست بیاد با هواپیما می خواست بیاد ..تو شمال ویلاتون نشستین نتیجه بازی رو تعیین کردین
........
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
استقلال نیازی به جام مفت خوری نداره دو تا قهرمانیش تو اسیا می ارزه ب کل قهرمانیهای پرسپولیس مفت خور حکومتی .....دولت یک سال حمایتش نکنه داورها وجدان داشته باشن سال بدش تو دسته دو هستن ....ولی فوتبال ما شده مثل فیلم های هندی
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/05/07
کیسه بروند آب خنک. را بريزن آنجا که میسوزه
تاج کبیر آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی آسیا
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/05/07
واس بازی تا روز بازی باید صبرمیکردن اگ استقلال حاضرنمیشد آره سه هیچ بایدمیدادن ب لنگ اما اینا دوروز قبلش جامو بهش دادن. حالا این هیچ. سوپرجام امسال چیشد؟ بدون بازی دادنش ب لنگ درحالی ک سپاهان انصراف نداده بود‌ .چرا جامو ندادن ب سپاهان؟ چون لنگ حکومتیه و میخان ویترینشو ازجامهای کثیف پرکنن تیم حکومتی کفتار صفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج