فصل داغ ائتلاف‌های سیاسی در چپ و راست
۸۹۲۷۰۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
۴۳۷۱ 
در حالی که چند روزی است، اما و اگر‌ها درباره دیدار انتخاباتی قالیباف و احمدی‌نژاد در محافل رسانه‌ای خبرساز شده است، گفت‌وگوی احزاب و تشکل‌ها از جمله اصلاح‌طلبان با وزیر کشور با هدف ایجاد فضای مطلوب برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در جریان است.

برترین‌ها: در حالی که چند روزی است اما و اگرها درباره ديدار انتخاباتی قاليباف و احمدي‌نژاد در محافل رسانه‌ای خبرساز شده است، گفت‌وگوی احزاب و تشکل‌ها از جمله اصلاح‌طلبان با وزیر کشور با هدف ایجاد فضای مطلوب برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در جریان است.

چند روزي است نقل و نُقل محافل سياسي و رسانه‌اي شده ملاقات محمدباقر قاليباف با محمود احمدي‌نژاد است. ماجرا از روز جمعه شروع شد؛ «وحيد يامين‌پور» مجري صدا و سيما و فعال سياسي اصولگراي نزديك به جبهه پايداري در صفحه شخصي خود در شبكه اجتماعي توييتر از ديدار محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهوري سابق ايران و محمدباقر قاليباف، شهردار اسبق تهران خبر داد.

فصل داغ اتئلاف‌های سیاسی در چپ و راست

محسن پيرهادي از اعضاي شوراي شهر سابق و چهره نزديك به قاليباف در حساب كاربري‌اش در توييتر خود نوشت: خبر ديدار آقايان قاليباف و احمدي‎نژاد مربوط به اواخر فروردين‌ماه است. گويا آقاي احمدي‎نژاد چند جلسه به مجمع تشخيص مصلحت نظام نيامده بودند، آقاي قاليباف پيگيري كردند و متوجه شدند ايشان بيمارند بنابراين با جمعي از دوستان به عيادت ايشان رفتند. او همچنين نوشت همه‌ چيز در دنيا سياست‌بازي، انتخابات و حاشيه نيست.

ساعتي از تكذيبيه توييتري پيرهادي نگذشته بود كه خبر ديگري اين‌ بار به نقل از يك منبع آگاه نزديك به احمدي‌نژاد منتشر شد که نشان مي‌داد آنچه حاميان قاليباف مي‌گويند چندان با واقعيت منطبق نيست. آقاي قاليباف به منزل آقاي احمدي‎نژاد رفتند و با ايشان ملاقات كردند. اما اينكه علت اين ملاقات، بيماري آقاي احمدي‌نژاد اعلام شده، صحت ندارد.

این‌روزها می‌توان بین مواضع و اهداف قالیباف و احمدی‌نژاد شباهت‌هایی یافت؛ وعده‌هاي انتخاباتي مشابه مانند يارانه يا برخورد با مفاسد اقتصادي با همان رفتار و نقطه اشتراك ديگري بود كه این دو را بيشتر به هم شبيه مي‌كرد؛ بنابراين حداقل در مقام تصور، قاليباف و احمدي‌نژاد مي‌توانند زوج انتخاباتي خوبي براي يكديگر باشند و طبيعي است هم‌كاسه شدن اين دو نفر و تلاش براي ايجاد «جريان سوم» چندان دور از ذهن نباشد.

به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد و قالیباف می‌توانند فعلا به ائتلافی حداقل موقت برسند و استراتژی‌ای برای خود تعریف کنند؛ ائتلافی برای بردن انتخابات آتی مجلس و احتمالا چشم‌دوختن به انتخابات 1400؛ با این تفاوت که احتمال تأیید صلاحیت رئیس سابق دولت در آن انتخابات، تقریبا بعید به نظر می‌رسد، درحالی‌که قالیباف همچنان شانس زیادی برای بردن دارد. احمدی‌نژاد توان بسیج یک بدنه خاکستری را دارد و قالیباف توان گذشتن از سد تأیید صلاحیت را؛ احتمالا ائتلاف این دو وضعیتی شبیه رابطه اصلاح‌طلبان و روحانی پیدا خواهد کرد.

فصل داغ اتئلاف‌های سیاسی در چپ و راست

گفتگوهای اصلاح‌طلبان با وزیر کشور در عمارت فاطمی

برنامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برای گفت‌وگو با احزاب و تشکل‌ها از نحله‌های مختلف سیاسی با هدف ایجاد فضای مطلوب برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در جریان است. رویکردی که می‌توان آن را به عنوان امری مستمر در راستای سیاست اخیر دولت برای شکل گرفتن گفت‌وگوهای اجتماعی تلقی کرد و البته به نظر می‌رسد که وزارت کشور تمایل دارد آن را در فضایی به دور از هیاهوهای سیاسی رایج پیگیری کند.

بهزاد نبوی ، علی شکوری راد، محسن هاشمی حسین مرعشی، رسول منتجب‌نیا، الیاس حضرتی،در این دیدار جضور داشتند.

منتجب نیا در رابطه با این دیدار گفت:

*در این جلسه گفتم که در اصل حضور پرشور در انتخابات تردیدی وجود ندارد و با مشارکت گسترده مردم بسیاری از تحلیل‌ها و توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.» این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با وزیر کشور دو پیش زمینه را برای حضور پرشور در انتخابات مطرح کرده است. به باور او اقدام سریع، شجاعانه و کارساز دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و دمیدن روح امید و اعتماد به جامعه اولین ضرورت است که سبب خواهد شد احزاب و فعالان سیاسی با تشویق مردم؛ فضای انتخابات را هر چه بیشتر گرم و پرشور کنند.

علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت هم اینگونه توضیح داد:

‎* این جلسه روز پنجشنبه و به دعوت وزارت کشور برگزار شد. شرکت کنندگان همگی به موانعی که پیش روی افزایش مشارکت مردم وجود دارد اشاره کردند. از مهم‌ترین نکات آنان این بود که مردم نسبت به اثربخش بودن شرکت‌شان در انتخابات دغدغه دارند و به همین دلیل فکر می‌کنند جدای از اینکه انتخابات تا چه حد خوب برگزار شود، اگر رأی هم بدهند، منتخبان مردم نمی‌توانند اثربخشی چندانی در بهتر اداره شدن کشور داشته باشند، به همین دلیل برخی مردم از اینکه در انتخابات شرکت بکنند، ناامید هستند. البته انتقادهای نسبت به عملکرد شورای نگهبان به دلیل اعمال نظارت استصوابی و رد صلاحیت‌های نامزد‌های انتخاباتی مطرح شد. نشاط سیاسی در جامعه و نیز جایگاهی که احزاب باید در جامعه داشته باشند هم از دیگر مسائل مطرح شده بود.

‎*توضیحاتی که آقای رحمانی فضلی ارائه داد، می‌توان گفت در مجموع مثبت و مقداری امیدوارکننده بود و نشان می‌داد که وزارت کشور تلاش می‌کند فرآیند بی طرفانه‌ای را دنبال کند و تلاش می‌کند این باور را در همه ایجاد کند. به همین دلیل صحبت‌ها تا حدی مؤثر واقع شد.

* درباره برخی فرمانداران و عوامل اجرایی انتخابات نگرانی‌هایی ابراز شد؛ اینکه برخی خیلی ضعیف هستند و برخی هم گرایش‌های بی‌طرفانه ندارند. هرچند وزیر کشور تأکید کرد که به همه این نیروها آموزش داده و تأکید شده در چارچوب تعیین شده عمل کنند. البته به نظر من باید منتظر ماند و این موارد را در عمل ارزیابی کرد که وزارت کشور چه میزان کار اجرایی بی‌طرفانه، قانونی و با دقت نظر انجام می‌دهد و چقدر می‌تواند مقابل اعمال اثر احتمالی ناصواب هیأت‌های نظارت ایستادگی کند. در این جلسه تأکید شد که اکنون نگرانی مردم از خود شورای نگهبان است. امروز مردم از دست شورای نگهبان به وزارت کشور پناه آورده‌اند .

انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/05/13
ائتلاف برای دزدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
اونها که شما بهشون رای دادید و تو خیابون رقصیدید بعله
ali
France
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
ملتو مسخره کردن هر چهار سال یکبار یه گروه حمله میکنن با دارو دستشون میخورن و میبرن و ثروتمند میشن ملت هم باید صبور باشن تا کشور از این موقعیت حساس عبور کنه . فقط موندم چرا تو هر موقعیتی اینها پولدار تر میشن
United Kingdom
09:41 - 1398/05/13
قالیباف از گندم انتخابات نخواهد خورد ...
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/05/13
مردم رو خر فرض نکنید دیگه کسی گوش به این بازی ها نمیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
مطمئنی؟ اندکی صبر داشته باش خودت خواهی دید
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/05/13
تااحمدی نژادنباش هیچکس شرکت نمینه واین خیلی ضایع باس مملکت
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/05/13
از مردم دیگه یادشان رفته مردم را فقط برای راهپیمایها وانتخابات میخواهند از فردا هم هندوانه به زیر بغل دادن مردم شروع میشه همیشه همینطور بوده
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/05/13
اینها همه امتحان پس داده اند یکی جدید رو کنید
France
15:53 - 1398/05/13
این دو تا خودشون سر جشمه فساد و دزدی هستند چطور کسی که خودش کرموست میخواد با فساد مبارزه کند
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/05/13
این شعار رو تو گوشتون بکنید اصلاح طلب اصولگرا احمدی نژاد و هر گروه دیگری که بیاد دیگه تمومه ماجرا. من خودم کسی بودم که در زمان انتخابات راه میرفتم و میایستادم و با مردم حرف میزدم و تشویقشون میکردم رای بدهند الان خودم که رای نمیدم دیگه به کسی هم سفارش نمیکنم که رای بدند
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/05/13
به نطر من اگر اقای ظریف خارج از قشر اصلاح طلب واصول گرا در کاندیدای ریاست جمهوری و نماینده شرکت کنند برنده انتخابات میشوند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
نظر خوبی داری نگهش دار برا خودت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
ظریف در این 6 سال جز خیانت و دروغ در حق مردم و کشور چه کرد؟! ظریف سالها شهروند آمریکا بوده و تا اونجا که تونست تو برجام و Fatf به نفع آمریکا کار کرد... این همه تحریم های بیشتر و نابودی اقتصاد و گرانی خودرو و مسکن و ارز و طلا و اقلام نتیجه برجام بی تدبیرانه و ساده لوحانه ظریف است
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/05/13
انقدر الکی جو ندید و داستان درست نکنید.هر کس به نفع خودش کار میکنه مث شمایی کع متن چرت و پرت مینویسی تا مطلب مثلآ داغ تحویل مردم بدی.ماجرای دیدار دکتر با محمود چیزی جز عیادت نبوده.بیچاره مردم که بین شماها گیر کردن بسه دروغ بسه سیاه نمایی بسه فریبکاری و جوسازی.خودتون خسته نشدید؟
Iran, Islamic Republic of
02:26 - 1398/05/14
رای بی رای، چهل ساله هر دفعه یکی میاد میگید اوضاع بهتر میشه و هر دفعه از دفعه قبل بدتر شده با این اوضاع گرانی و فقر و اختلاس های مسولان و دزدیها دیگه کسی رای نمیده ،بنده شخصا خودم و خانواده ام رای نمیدهیم
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/05/14
حتما هم هر دوي شما راي مياريد

آزموده را آزمودن خطاست ............!
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1398/05/14
من فقط و فقط به دکتر احمدی نژاد رای خواهم داد ولا غیر
اگر احمدی نژاد جزو کاندیداها نباشد هرگز و هرگز رای نخواهم داد
بیخود قالیباف را وارد ماجرا نکنید
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/05/14
بازم این مردم مثل اب خوردن فریب میدن مطمن باشید
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1398/05/14
لعنت به هر کسی که رای بده
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/05/14
هرکسی که رای بده به ایران خیانت کرده
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/05/14
میدونم نظرمو چاپ نمی کنید ولی بازم میگم اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماجرا. رای بی رای
Iran, Islamic Republic of
03:14 - 1398/05/15
تنها یک نفر میتونه کشور بزرگ ایران را نجات بده فقط محمد خاتمی چون دیدگاه ایشون جهانی است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خاتمی!! هه هه هه! اون که اونقدر به کشور و مردم خیانت کرد که ممنوع التصویر شد! کمی مطالعه و تحقیق کنید
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/05/15
وزارت کشور به چه حقی جلسات حزبی برگزار میکنه؟ بازم میخوان مثل انتخابات 96 تا میتونن به نفع اصلاح طلبا تقلب و تخلف گسترده تو کل کشور کنن؟ الان از چند ماه قبل دارن برنامه ریزی میکنن برا تقلب؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج