نماینده تهران: از خودشیفتگی آقایان ضربه خورده‌ایم
۸۹۳۸۶۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
۳۹۰۶ 
یک نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به تحریم وزیر امورخارجه بیان کرد: ظریف امتحانش را پس داده و کسانی که به دنبال جانشینش هستند در توهم به سر می‌برند.

خبرگزاری ایلنا: یک نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به تحریم وزیر امورخارجه بیان کرد: ظریف امتحانش را پس داده و کسانی که به دنبال جانشینش هستند در توهم به سر می‌برند.

غلامرضا حیدری  درباره تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و ابعاد بین‌المللی آن گفت: ترامپ دست به اقداماتی زده است که نمونه آخر آن تحریم آقای ظریف است، این رفتارهای رئیس‌جمهور ایالات متحده نشان می‌دهد وی یک فرد نامتعادل است.

وی ادامه داد: روان‌شناسان و متخصصان رفتار در این زمینه ذی‌حق هستند که اظهارنظر کنند، اما ما که ظاهر قضیه را می‌بینیم و آنچه که اتفاق افتاده را کنار هم می‌گذاریم مشاهده می‌کنیم موضع و عملکردهای رئیس‌جمهور آمریکا نامتعادل است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامتعادلی رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند از خودشیفتگی وی سرچشمه بگیرد این رفتارش نشان‌دهنده توهم ایشان است.

وی تاکید کرد: تجربه تاریخی نشان داده هر زمان آ‌دم‌های متوهم خودشیفته که بر مصدر امور قرار می‌گیرند و اختیارات تعیین سرنوشت یک ملت و مملکت در دست‌شان می‌افتد، خطرناک عمل می‌کنند، یعنی حرکاتی از آنان سر می‌زند که در شأن و شئونات تاریخی آن ملت نیست.

نماینده مردم تهران یادآور شد: در کشور خودمان هم متاسفانه این تجربه را داریم به طور مثال محمدرضا شاه رفتارهای اخیرش نشان می‌داد که وی متوهم است و خودشیفتگی دارد. در جمهوری اسلامی ایران هم متاسفانه ما زیان‌های زیادی را از مقام‌هایی که دچار بیماری خود شیفتگی بودند، دیدیم.

وی با بیان این که اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا نه در عرف بین‌الملل است و نه در عرف روابط دیپلماتیک، گفت: جالب است روابط بین‌الملل را خود آمریکایی‌ها تعریف کرده‌اند اما به آن پایبندی ندارند.

حیدری تاکید کرد: معاهدات بین‌المللی را آمریکایی‌ها بیشتر تعریف کردند و سالیان سال است که به صورت عرف درآمده است. اینگونه حرکات و موضع‌گیری‌هایی که آ‌قای ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده انجام می‌دهد را بیشتر ناشی از یک بیماری خودشیفتگی و متوهم بودن می‌دانم.

وی ادامه داد: البته دموکرات‌های آمریکایی‌ به این امر واقف هستند و اقداماتی هم انجام می‌دهند، امیدواریم جمهوری‌خواهان هم وجدان عمومی‌شان به این موضوع پی ببرد تا هر چه زودتر بتوانند از لطماتی که به جامعه جهانی، ملت و دولت آمریکا وارد می‌شود، جلوگیری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره تغییر موضع امارات در مقابل ایران بیان کرد: امارات در حالت تغییر موضع در برابر ایران است امارات همسایه ماست اما متاسفانه اینها خودشان نیستند اماراتی که امروز به عنوان یک کشوری که زیرساخت قوی پیدا کرده است و به اقتصاد قوی دست یافته اینها از جنگ ایران و عراق نصیبشان شده است.

وی ادامه داد: جنگ ایران و عراق جنگی واقعا سرمایه‌سوز برای هر دو کشور بود که باعث شد اماراتی‌ها از این موضوع بهره‌بردرای کنند و به طور مثال بندرآزادشان را به یک گلوگاه برای واردات تبدیل کنند و یا ترکیه هم وضعیت مشابهی مانند امارات دارد و از قبل جنگ ایران و عراق توانست سودهای بسیاری به دست بیاورد تا به یک بنیه اقتصادی برسند.

حیدری با بیان اینکه نمی‌دانم در پشت صحنه چه اتفاقی در حال رخ دادن است، گفت: از پشت صحنه من اطلاعاتی ندارم و شاید افراد دیگر هم از آنچه اتفاق می‌افتد اطلاع نداشته باشند آنچه که بیان می‌کنم بیشتر تحلیل است اما معتقدم هر کسی که سر سوزنی به منافع درازمدت کشورش فکر کند، سعی می‌کند این پوست خربزه‌هایی که ترامپ زیر پایشان می‌گذارد را هوشمندانه از سر راهشان بردارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدوارم در پشت صحنه رفتارهای ترامپ روس‌‌ها نفوذ نداشته باشند .یادتان هست دیگر در انتخابات آمریکا پای روسیه به میان کشیده و آنان متهم به دخالت شدند.

وی با اشاره به خروج ایالات متحده از منع سلاح‌های هسته‌ای بیان کرد: خروج آمریکا از معاهده بسیار خطرناک است، عقلای ایالات متحده باید حواسشان باشد این کارها بسیار جنون آمیز است.

وی درباره اینکه پس از تحریم ظریف عده‌ای دیگر شخصی را به عنوان مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند و حتی از سعید جلیلی به عنوان گزینه جانشین ظریف نام بردند، گفت: آقای ظریف در مجموع امتحان خودش را به خوبی پس داده است به طوری که مقام معظم رهبری هم در آخرین موضع‌گیری‌هایشان درباره ایشان قاطع حمایت خود را بیان کردند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اگر بخواهم صادقانه فهمم را در این موضوع بیان کنم باید بگویم آنهایی که دنبال یک نوع جوسازی و شایعه پراکنی هستند شاید خدای ناکرده آنها هم در یک توهمی گرفتار هستند اینکه جانشین برای آقای ظریف تعیین کنیم و صحبت‌هایی از این دست درست نیست.

وی تاکید کرد: نه آقای ظریف استعفا داده است نه رئیس‌جمهور در قبال استعفایی قرار گرفته و از سوی دیگر هم مقام معظم رهبری که نقش تعیین‌‌کننده‌ای دارند از وزیر امور خارجه دفاع کردند و در جواب نامه وی حمایت قاطع کردند و حتی به مخالفان هم تذکر دادند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/05/16
ظریف به
دنبال ریاست جمهوری.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
بیخود کرده ظریف
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
بذاریدکارش راادامه دهد،الان وقت صحبتهای دیگروشایعه پراکنی وغیره نیست
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/05/16
ظریف گندی که زده با هیچ ابی قابل پاک شدن نیست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
چرا پاسخ قبلی راننوشتی ؟خبری!
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/05/16
آقای نماینده! هر کسی که به دموکرات ها هم خوشبین باشد دچار نارسیستیک خود شیفتگی ست! لطفا نگاهی به آینه بیاندازید!
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/05/16
رفتارهای آمریکا را نامعقول خطاب کردن خطاست! این برخوردها با فرد مورد نظر بعد از به انجام رسیدن پروژه مورد نظر طبیعی بوده و دیگر نیازی به او ندارند.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/05/16
تنها نماینده شجاع ایران. محترم و با وجدان
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/05/16
جناب حیدری دام اکلَه من بیت المال! توی اظهاراتتان که بعضا برخی ازآنهامضحک وکودکانه است وبعضامبهم!من فقط به یکی ازآنهااکتفا میکنم.آقای حیدری عزیزنماینده تهران
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/05/21
سگ زرد برادر سغال است بفرموده حضرت امام امریکا از انگلیس بدتر شوروی از همه بدتر و همه بلوک شرق و غرب همه از یک قماش هستند اما ترامپ ادم احمقی است ولی با اینکه نادان است اما از روسها و انگایسی ها بهتر و مرد تر است چون علنی میگویو من میخواهم جمهوری اسلامی ایران را ازپا دراورم و من تکلیفم روشنه و بایستی برای خود برنامه ریزی کنم تا در مقابل چنین ادم نادانی مبارزه کنم اما کشورهای دیگر بخصوص روسیه و انگلیس که خاینین اصلی بهاین کشور در طول تاریخ بوده اند در ظاهر با دوست هستند ولب ازپشتخنجر بسیار سمی کشنده را به ما میزنند بایستی مسیولین خادم و دلسوز و والایی هوشیار باشند و هروقت متکب به ولایت و مردم بوده اند موفق هستند در غیر اینصورت
موفق نخواهند شد حال قالی باف باسد و یا جلیلی و یا هر کس دیگر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج