طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی بار مالی دارد
۸۹۴۸۱۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
۲۵۸۴ 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دولت مخالف تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بود، گفت: این طرح بار مالی دارد اما چون به تایید شورای نگهبان رسید، لازم‌الاجرا است.

خبرگزاری ایسنا: معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دولت مخالف تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بود، گفت: این طرح بار مالی دارد اما چون به تایید شورای نگهبان رسید، لازم‌الاجرا است.

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری براساس طرح نمایندگان مجلس و نه طرح دولت بود، بیان کرد: در مقطعی که این طرح در مجلس در حال بررسی و سپس میان مجلس و شورای نگهبان در رفت و برگشت بود، دولت نظر مخالف خود را اعلام کرد.

وی درباره دلایل مخالفت دولت با این طرح تصریح کرد: دولت معتقد بود تنظیم سازمان اداری کشور براساس اصل126 قانون اساسی از اختیارات رئیس جمهور است. از سویی این طرح بار مالی داشت و خلاف اصل 75قانون اساسی بود.

امیری همچنین خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی، وقتی مصوبه ای از مجلس مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت، به قانون تبدیل شده و لازم الاجراست. در حال حاضر نیز این مصوبه به قانون تبدیل شده و بنابراین لازم الاجراست. ما منتظر هستیم که این قانون به دولت ابلاغ شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/05/19
بار مالی داره واقا این حرف یه نماینده داره میزنه
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/05/19
میراث فرهنگی اگر درست مدیریت بشه و ابنیه و اموال حراست شوند ارزش وزارت شدن را دارد ولی بشرطی که از شرح وظایفش خارج نشود . ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج