رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک
۸۹۴۸۶۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
۹۰۷۲ 
در این مطلب در دو بخش جداگانه، به رایج‌ترین اشتباهات مردان و رایج‌ترین اشتباهات زنان در زندگی‌های مشترک امروزی می‌پردازیم که اعصاب همسران را معمولا ناآگاهانه، خط خطی می‌کند.

روزنامه خراسان - فریبا البرز: ارتباط بین یک زن و شوهر، یک باره و ناگهانی به کشمکش و شکست نمی‌رسد بلکه رفتار‌های نامناسب، دقت نداشتن روی گفتمان، بی مهارتی و بسیاری موارد دیگر در روابط زوج‌ها وجود دارد که رفته رفته و در گذر زمان، روی هم تلنبار می‌شود و ممکن است کار را به جا‌های باریک بکشاند.

در  این مطلب در دو بخش جداگانه، به رایج‌ترین اشتباهات مردان و رایج‌ترین اشتباهات زنان در زندگی‌های مشترک امروزی می‌پردازیم که اعصاب همسران را معمولا ناآگاهانه، خط خطی می‌کند.

رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک

۹ اشتباه شوهر‌ها

مقایسه کردن همسر با زنان دیگر: مقایسه کردن، احساس حقارت به زن می‌دهد و فکر می‌کند مهم‌ترین زن در زندگی شوهرش نیست، حتی اگر یک مقایسه کوچک باشد.
بی توجهی به احساسات زن: برخی مردان احساسات همسر، ناراحتی‌ها، درددل‌ها و ... را درک نمی‌کنند و هیچ توجهی به تغییرات ظاهری و روحی-روانی همسرشان ندارند.

فراموش‌کردن رویداد‌های مهم زندگی: برخی مردان اتفاقات مهمی مثل سالگرد ازدواج، تولد و ... را فراموش می‌کنند. با فراموش کردن این تاریخ‌ها، همسرتان احساس می‌کند به او اهمیتی داده نشده و هیچ وقت از او تقدیر نمی‌شود.

شلختگی و به هم ریختن خانه: شلختگی مرد در خانه، توهین مستقیم به زن است، زیرا تلاش‌های او در حفظ تمیزی و نظم خانه نادیده گرفته می‌شود.

ابراز علاقه نکردن: بعضی شوهر‌ها با این که همسرشان را دوست دارند، اما کوچک‌ترین ابراز علاقه‌ای به او نمی‌کنند و هیچ جمله عاشقانه‌ای از دهان‌شان خارج نمی‌شود! این رفتار هم به شدت موجب دلسردی زن می‌شود.

کمک نکردن در کار‌های خانه: برخی از مردان با این‌که می‌دانند همسرشان به کمک نیاز دارد، اما دست به هیچ کاری نمی‌زنند. مرد‌ها بدانند پیشنهاد این کمک باعث می‌شود تا مرد جایگاه ویژه‌ای در قلب زن برای خودش باز کند.

اعتیاد به بازی با گوشی: این هم از مواردی است که این روز‌ها به فراوانی بیش از حدی رسیده است. برخی مردان برای رفع خستگی کاری یا ... خود به بازی با گوشی می‌پردازند، اما وقتی این اعتیاد از حد طبیعی فراتر برود، منجر به دلسردی زن می‌شود.

رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک

گوش شنوا نبودن: اگر وقتی زن شروع به صحبت می‌کند، مرد با بی توجهی و بی حوصلگی به زن نگاه و گاهی هم اعتراض کند، متاسفانه در حال تلاش برای از بین بردن عشق در زندگی مشترک شان است.

مشورت نکردن با همسر: مردانی که تصمیمات مربوط به خانواده را یک نفره و بدون نظرخواهی از همسر می‌گیرند، نقش همسرشان را کم رنگ و کم رنگ‌تر خواهند کرد.

۹ اشتباه خانم‌ها

کنترل کردن شوهر: زنانی که مثل جاسوس به شوهر خود نگاه می‌کنند و منتظر هستند شوهر یک لحظه نباشد و فورا شروع به جست‌وجو در گوشی، کیف و لباس او می‌کنند، چرا به خوشبختی امیدوارند؟

رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک

شوهر را مثل کودک دیدن: برخی زنان در زندگی مشترک در جایگاه مادر قرار می‌گیرند و قصد تربیت شوهر را در هر لحظه دارند. آن‌ها مدام ایراد می‌گیرند، دایم بکن‌نکن می‌گویند، خط مشی تعیین می‌کنند و برای فهم شوهر جایگاهی نمی‌گذارند.

احترام قائل نشدن برای اوقات تنهایی مرد: تمام مردان به لحاظ روانی به اوقاتی برای خلوت و تنهایی خود احتیاج دارند. اگر زنی این حق را برای شوهر قائل نباشد، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

توهین کردن به شوهر در جمع: گله از شوهر در جمع نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکل را بیشتر و کار را برای داشتن یک گفت‌و گوی مناسب، سخت خواهد کرد.

وقت‌گذرانی بیش از حد با دوستان: ارتباط با دوستان تاثیر خوبی بر روحیه فرد دارد، اما اگر بیش از حد باشد، تعادل زندگی را به هم می‌ریزد به خصوص وقتی که مانع انجام مسئولیت‌های افراد در زندگی مشترک‌شان شود.

پرسیدن این‌که به چی فکر می‌کنی؟ این هم یکی از سوالات پوچی است که برخی زنان خیلی زیاد از شوهر خود می‌کنند و هرطور شده هم به دنبال شنیدن یک جواب قانع کننده هستند.

صحبت نکردن درباره مشکلات: برخی زنان موقع بروز مشکل در زندگی مشترک‌شان، حرفی نمی‌زنند و با سکوت یا بغض، انتظار دارند شوهرشان حدس بزند مشکل چیست! سکوتی که فقط باعث بیشتر شدن مشکل می‌شود نه حل آن.

رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک

توجه نکردن به آراستگی: زنانی که با دلایلی مثل بچه‌دار شدن و داشتن کار زیاد، اصلا به خود و زیبایی ظاهری‌شان در خانه اهمیتی نمی‌دهند و به مسائل زناشویی بی‌توجه می‌شوند، باعث سردی روابط شان با شوهرشان خواهند شد.

غرغر کردن دایمی: زنانی که بیشتر اوقات در حال شکوه و شکایت از شوهر و خانواده‌اش و ... هستند و دایم اعتراض می‌کنند و غر می‌زنند، نه تنها به نتیجه نمی‌رسند که شوهرشان را هم از خودشان دور خواهند کرد.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/05/23
یه بار هم که تلوزیون داشت فرهنگ سازی میکرد و نحوه رفتار درست با اقایونو اموزش میداد (داستان معروف خانمی که اموزش پاشویه پاهای همسر میداد) شما حسودا نتونستید تحمل کنید
برای نامزدم عطر زنونه خریدم و موقع خرید اسم چندتا از عطر های معروف بلد بودم حالا رفته تو فکر که این اسم ها رو چجوری و چرا بلدم؟؟!!!! یعنی توهم توطئه و خیانت یه لحظه از بعضی ها جدا نمیشه!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
تو‌مغزتو توو وایتکسم بکنن کارساز نیست
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/05/23
ده سال پیش وقتی دخترم به دنیا اومد همه جیزم شد دخترم،نه خونه ایی مرتب میکردم نه به خودم میرسیدم نه غذایی
کلا شدم یه ادم دیگه،همسرم خیلی تلاش کرد تا من بشم همون ادم قبلی،ولی من انگااار نه انگااار
بعد یه سال به خودم اومدم دیدم ای داد بیداد زندکیم از دستم رفت ،شوهرم رفت با یکی دیگه
یا باید همه چیو ول میکردم میرفتم یا میموندم گندی که خودم زدم و جمع میکردم
موندم تا الان
همسرم الان جونشو برام میده .خداروشکر راضی هستیم جفتمون از زندگیمون.انگار دوتا رفیق هستیم باهم
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1398/05/23
اصلا نباید با زنها رابطه برقرار کنید اونا ارزش ندارند که با مردا باشند شان و منزلت خودتون رو بالا ببرید اون وقت خدا هر چی که میخواهید رو به شما میده
پاسخ ها
Jj
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
صدالبته ک هیچ زنی حاضر نمیشه با شخصیتی مث تو در رابطه باشه
چون قد یه پشیزی لیاقت نداری و هیچ پخی نیسی
و زیر بته ب عمل اومدی و طبق گفته قبلی خودت بی بته و ریشه هستی
معلومه بی پدر مادری!!!
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
همینطور با مردها
چقدر یه دختر یا یه زن باید خودش رو ناچیز بدونه که دنبال رابطه با مرد باشه
چقدر بیچاره ست زن یا دختری که به خاطر نگاه مرد از خونه میره بیرون

و در کل
آدم فاحشه ذهنی باکره دارد
بدون نام
United States
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
حرفتو قبول دارم زن انسان رو در حد نیازهای حیوانی پایین میاره و این انسان واقعی نیست
گلی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
واقعا نمیدونم دربرابر این طرز فکر مزخرف تو چی باید بگم
خداوند زن و مرد رو برابر افریده
اونوقت تو میگی زن ها ارزش ندارن
گرچه معلومه تو چه خانواده ایی بزرگ شدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
تا آخر عمرت عین اسکولا زندگی کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
خون آشام از بس خون خوردی اینجوری شدی دبگه
NB
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
برو بابا
هر دو باید ارزش و منزلت خودشونو داشته باشن و حفظش کنن
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1398/05/24
شوهرم همه موارد رو داره به جز مقایسه کردن ،که زبر سبیلی ردشون می کنم چون مقایسه کردن بدجور شخصیت ادم رو خرد میکنه و افتضاح میشه اونوقت .
منم وقتی عصبی ام غر میزنم بعدش که گریه می کنم اروم و عادی میشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
مقایسه کردن افتضاحه افتضاح
ملت هیچ کسو با هیچ کس مقایسه نکنین خواهش میکنم عاقبت نداره این کار خیلی بدتر میشه اوضاع
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/05/24
چه دلایل چرتی برای خانما نوشتین
انگارخاله بازیه
اصل اینه که مردا بچه ننه نباشن زندگیشون روخودشون مدیریت کنن نه ننه جونشون
چشم پاک باشن وبرای زندگیشون تلاش کنن ودنبال آرامش خانوادشون باشن
انگارفیلمنامه عاشقانه آبکی نوشته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج