الله‌کرم: با متخلفان مساله حجاب برخورد شود
۸۹۵۸۳۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
۳۹۱۶ 
دبیر شورای هماهنگی انصار حزب الله گفت: هر کسی معتقد به امر به معروف و نهی از منکر لسانی در قالب «تذکر، عبور و ترک کردن سریع منطقه، پرهیز از هر گونه درگیری و تماس غیرلسانی و منتظر نتیجه نماندن» باشد؛ همان نیروی حزب الله خواهد بود.

نامه نیوز: دبیر شورای هماهنگی انصار حزب الله گفت: هر کسی معتقد به امر به معروف و نهی از منکر لسانی در قالب «تذکر، عبور و ترک کردن سریع منطقه، پرهیز از هر گونه درگیری و تماس غیرلسانی و منتظر نتیجه نماندن» باشد؛ همان نیروی حزب الله خواهد بود.

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

*بعد از صحبت های شما در برنامه دست خط، آقای مرعشی خواستار اعلام اسامی نفوذ کرده‌های کارگزاران به بدنه انصار حزب الله شد. آیا شما پاسخی به آقای مرعشی دارید؟

-تقاضای معرفی اسامی برای چیست؟ کنجکاوی، برخورد، توبه، اعلام به دستگاه امنیتی یا اعطای جایزه به آن اشخاص، کدامیک از اینها مدنظر است؟ باید دنبال جریان شناسی بود، نه دنبال اسم. به نظرم معرفی شخص مسئله ای را روشن نمی کند ضمن آنکه نیروهای امنیتی اسم این شخص را می دانند و با او برخورد هم کردند. البته من در آن برنامه نگفتم که این شخص از اعضای اصلی، فرعی یا رسمی کارگزاران است بلکه گفتم نیروهایی از کارگزاران به داخل انصار حزب الله نفوذ داده شده بودند که نیروهای امنیتی آنها را می شناسند.

*اخیرا خیلی از علما و سیاسیون نسبت به مسئله حجاب تذکر دادند، شورای هماهنگی حزب الله برنامه میدانی برای امر به معروف و نهی از منکر ندارد؟

-درباره موضوع حجاب ما به زودی بیانیه ای منتشر خواهیم کرد. حجاب از نمادهای نظام اسلامی و یک امر واجب عمومی و اجتماعی است که اجرای آن الزام قانونی دارد بنابراین باید با متخلفان به طور قانونی برخورد شود.

*در واقع شورای هماهنگی انصار حزب الله به طور میدانی با مصادیق بدحجابی یا بی حجابی برخورد نمی کند و فقط از پلیس تقاضا و انتظار برخورد دارد؟

-اگر مجریان قانون برخورد نکنند، شورای هماهنگی حزب الله در چارچوب تذکر لسانی همچون گذشته اقدام می کند. البته نوع برخورد لسانی نتیجه گرا نیست.

*منظور از نتیجه گرا نبودن تذکر لسانی را بیشتر توضیح می دهید؟

-علما معتقدند در این نوع منکر باید تذکر دهیم و عبور کنیم و منتظر حصول نتیجه نباشیم بنابراین تلاش می شود با موضوع منکر به هیچ وجه تماس یا حتی درگیری لفظی صورت نگیرد.

*پس منتظر تأثیرگذاری تذکر نمی مانید؟

-معتقدیم تذکرمان تأثیر می گذارد اما تأثیر به عده امر به معروف نخواهد بود.

*برای امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حجاب فقط در تهران متمرکز هستید یا سراسری طرح خود را اجرا می کنید؟

-جریان های حزب الهی اساسا از بدنه مردم هستند بنابراین سازماندهی آنها براساس تفکر و اندیشه دینی صورت می گیرد. هر کسی معتقد به امر به معروف و نهی از منکر لسانی در قالب «تذکر، عبور و ترک کردن سریع منطقه، پرهیز از هر گونه درگیری و تماس غیرلسانی و منتظر نتیجه نماندن» باشد؛ همان نیروی حزب الله خواهد بود.

*پس سازماندهی تشکیلاتی نخواهید داشت، فقط با صدور یک بیانیه نیروهای حزب اللهی را به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دعوت خواهید کرد؟

همین طور است. منتها در مواقعی که منکر شکل حکومتی به خود بگیرد، به عنوان مثال منکر به شکل زدودن اندیشه و حکومت دینی باشد، در این حالت آن ساختار و سازمان هم وارد می شود و به دادن یک بیانیه اکتفا نخواهد کرد. امام فرمودند نگذارید انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد، این نامحرم و نااهل اگر بخواهند حاکم شوند، جریان های حزب اللهی به شکل سازماندهی شده با مسئله برخورد می کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
United States
11:03 - 1398/05/22
باشه!!!راستی این 100 هزار میلیاردی 100،000،000،000،000 میلیارد تومنی که این سالار خان 27 ساله با روسای بانک مرکزی نوش جان کردن ،چی شد؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/05/22
کاش دولتمردان هم از شما یاد بگیرن بلکه اختلاس ها کمتر شوذ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
جلوی دزدی هارو اگه عرضه دارید بگیرید
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/05/22
اگر دهان و حلق خود را ببندد و حناق بگیرد خدا هم کمی راضی خواهد شد...واااللللا
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/05/22
شما چرا با دزد ها واختلاس گر ها برخورد نمیکنید
پاسخ ها
کرم الله
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
آخه اینها برامون هزینه داره ولی مبارزه با حجاب کم خطره
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/05/22
بایداجرابشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
هم حجاب رو اجرا کنید هم جلو دزدی ها رو.. هر دو رو اجرا کنید
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/05/22
اصلا شما مهم نیسی جناب حرفت ک دیگه اصلا مهم‌نیس جناب
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/05/22
متخلفان دزدی و اختلاس را فراموش کنید .
India
12:25 - 1398/05/22
با دزدها چطور
با اونایی که بچه هاشون تو اروپا و امریکا عشق و حال می کنن و باباهاشون پولای دزدی را براشون می فرستن چطور
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/05/22
حتما میشه اون اختلاس 3000 میلیاردی چی شد راستی
پاسخ ها
الله کرم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
نمیدونم خبری ندارم ازش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج