کرباسچی: جریان اصلاحات بر سر خاتمی توافق ندارد
۸۹۵۹۰۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۳۴۴۱ 
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر اینکه اصلاحات از ابتدا تاکنون رهبری نداشته است، گفت: نه آقای خاتمی ادعای رهبری اصلاحات را داشته و نه جریان اصلاحات باهم بر سر رهبری این جریان توافق کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران طی گفتگویی که با روزنامه سازندگی ارگان رسمی این حزب داشته با بیان این که جریان اصلاحات در گذشته که در وضعیت فعلی نیز به معنای واقعی رهبر نداشته و ندارد، گفته است: اصلاحات نیازمند رهبری است که برنامه خط مشی و استراتژی آن را تعیین کند.

کرباسچی با اشاره به برخی صحبت‌های اخیر عباس عبدی، حسین مرعشی و احمد زیدآبادی درباره نیاز جریان اصلاحات به رهبری جدید گفت: رهبری مفهوم مشخصی دارد، رهبری این نیست که فقط به صورت نمادین بگویم آقای خاتمی رهبر تشکیلاتی اصلاحات است. آقای خاتمی فردی شناخته شده، مورد احترام و فرهیخته است و از بهترین شخصیت‌هایی است که در عرصه سیاسی فعالیت می‌کند اما موضوع رهبری یک جریان سیاسی امری متفاوت و نیازمند ساز و کار تشکیلاتی در جبهه اصلاحات است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی وی با تاکید بر اینکه اصلاحات از ابتدا تاکنون رهبری نداشته است که اکنون بگویم نیازمند رهبر جدید است، تصریح کرد: آقای خاتمی مورد احترام همه بوده و هستند اما آیا به واقع آقای خاتمی اصلاحات را رهبری می کنند؟ این که زمانی در جریان انتخابات یا در مسئله و حوزه دیگر ایشان اظهار نظر کنند و همه به نظر ایشان احترام بگذارند به معنای رهبری نیست. رهبری یعنی ورود به مسائل مدیریت و ساماندهی آنها.

کرباسچی در تشریح ویژگی های رهبری جریان سیاسی می گوید: رهبری یعنی اینکه اگر زمانی به مشکلی برخوردیم بیاید و مشکل را حل و فصل کند، اگر نقصی وجود دارد رفع آن نقض توسط رهبری جریان انجام شود و اگر لازم شد در نقاط حساسی حضور یا عدم حضور افراد را مدیریت کند. قبول مسئولیت در زمان‌های حساسی که باید عواقب یک تصمیم برعهده گرفته شود از نقش های مهم رهبری جریان است. رهبری تنها وجه علاقه و احترام از طرف اعضا و گروه ها نیست و باید تمامی جنبه‌ها را دنبال کند. نه آقای خاتمی هرگز چنین ادعایی داشته اند که رهبر مجموعه جریان اصلاحات هستند و نه جریان اصلاحات با هم بر سر رهبری جریان اصلاحات توافق کرده اند. گروه‌های جریان اصلاحات به آقای خاتمی بسیار علاقه‌مند هستند؛ اما اینگونه نیست که همه با هم توافق کرده‌اند که در شرایط فعلی ایشان رهبر جریان اصلاحات تلقی شوند. شاید جمله درست‌تر این باشد که جریان اصلاحات پیش از آن که به رهبر جدید نیاز داشته باشد از اساس نیازمند رهبر است.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/05/22
جمع کن اقای کرباسچی... مردم از شماها خیری ندیدن
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
همتون برید به درررک اصلاح طلبای خائن و نفوذی و وابسته به غرب
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/05/22
کم گند نزدین خواهشا تلاش بیهوده نکنید
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/05/22
هر دو گروه
دیگع تموم ماجرا
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/05/22
بهترین رئیس جمهور ایران خاتمی بود بهترین شهردار و مدیر کرباسچی حیف که اجازه نمیدن کار کنند
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/05/22
چه اصلاح طلب و چه اصول گرا ، هیچ کدام در اداره ی ایران و در مبارزه ی قاطع با فساد و توجه به مشکلات بنیادی جامعه نظیر اختلاس ها و آلودگی هوا و انتقال آب از دریای عمان و ترویج کشت سالم گلخانه ای و استفاده از سموم کشاورزی جدید که آلودگی کمی دارد و.کنترل تورم و تقویت پول ملی.. موفق نبودند و تکرار آن ها شاید جامعه را به بن بست کامل بکشاند....باید فکری بکنند ترویج فریب های پوپولیستی مانند کارهای احمدی نژاد که سیب زمینی به مردم روستاها می داد دیگر اثر مفید نخواهد داشت جامعه تشنه ی مسوولین قاطع و دلسوز و انقلابی غیر دوتابعیتی است....
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/05/22
خیلی دیر اقدام کردید دیگه هیچی از اصلاحات نمونده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج