جهانگیری: ۷۰۰میلیارد دلار درآمد کجا هزینه شد؟
۸۹۹۸۸۳
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
۸۱۴۹ 
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید مبارزه با فساد است گفت: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است زیرا عملکردهای پنهان و مخفی کاری‌ها فساد را در جامعه گسترش می دهد.

ایرنا نوشت: معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید مبارزه با فساد است گفت: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است زیرا عملکردهای پنهان و مخفی کاری‌ها فساد را در جامعه گسترش می دهد.

اسحاق جهانگیری عصر شنبه در جلسه دیدار مسوولین تشکیلات مرکزی خانه کارگر افزود: اگر همه چیز شفاف باشد و همه امور در معرض دید عموم و زیر ذره بین رسانه ها و افکار عمومی قرار گیرد، قطعا کسی جرأت سوء استفاده و تخلف را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه گسترش فساد میتواند بنیانهای هر نظام سیاسی و اقتصادی را به خطر بیندازد، تصریح کرد: عزم مبارزه با فساد امر مبارکی است و دولت از آن حمایت می کند ضمن آنکه برخورد با پرونده های فساد در جمهوری اسلامی باید فراگیر و عادلانه باشد زیرا برخورد جناحی و تبعیض‌آمیز با مفسدان آفت مبارزه با این پدیده زشت و شوم است.

جهانگیری: ۷۰۰میلیارد دلار درآمد نفتی کجا هزینه شد؟

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از مدیران کشور به عنوان سرمایه هایی بزرگ برای توسعه، خاطرنشان کرد: اکثر مدیران کشور افراد پاک‌دست و درستکاری هستند اما اگر جایی تخلف و یا سوء استفاده ای مشاهده شود حتما باید با آن برخورد قاطع صورت گیرد.

جهانگیری با اشاره به پرونده معروف بابک زنجانی گفت: از ابتدای دولت تلاش کرده ایم تا با تدوین سازوکارهای دقیق گلوگاه های فساد را مسدود کنیم تا زمینه برای بروز و ظهور افرادی مانند بابک زنجانی از بین برود.

وی تاکید بر اینکه بارها گفته ایم که باید پشت صحنه و ابعاد پنهان پرونده بابک زنجانی مشخص شود تصریح کرد: تا پشت پرده های این پرونده معلوم نشود، احتمال بروز مفاسدی نظیر آنچه در پرونده امثال بابک زنجانی رخ داد، وجود دارد.

رییس ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به مکاتبات خود با مقامات عالی کشور برای مشخص شدن همه زوایای پرونده بابک زنجانی، گفت: باید مشخص شود که چگونه ممکن است یک نفر بتواند به راحتی مبلغ هنگفتی به میزان ۲.۷ میلیارد دلار از بیت المال سوء استفاده کند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به وضعیت کشور در زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید، خاطر نشان کرد: دولت یازدهم در مقطعی فعالیت خود را آغاز کرد که ابهام هایی در خصوص نحوه هزینه کرد درآمدهای سرشار نفتی در دولت گذشته وجود داشت و مشخص نبود که ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی کجا و چگونه هزینه شده است؟

جهانگیری همچنین با اشاره به فضای منفی در عرصه بین الملل علیه جمهوری اسلامی ایران، افزایش نرخ تورم و نیز اختلافات سیاسی داخلی، گفت: پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تقریباً همه نیروهای انقلاب رو در روی هم قرار گرفته بودند تا جایی که رییس جمهور در جلسه علنی، علیه رییس مجلس اقدام به پخش فیلم می کرد و شکاف گسترده ای میان مقامات و نیروهای انقلاب و حتی مردم شکل گرفته بود.

وی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه دیپلماسی خاطر نشان کرد: این دولت با اقتدار در فضای بین المللی ظاهر شد و کشور را از شرایط انزوا خارج کرد و حتی امروز که آمریکا با تمام قدرت فشارهایی را علیه ملت ایران اعمال می کند، دنیا با سیاست های آمریکا همراه نیست و همگان اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین بین المللی عمل کرده و به برجام پایبند بوده است و نتیجه آن شده که امروز بر خلاف گذشته این آمریکاست که در انزوای بین المللی قرار دارد.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: با تلاش های دولت تدبیر و امید مسائل سیاسی در داخل کشور تا حد زیادی حل و فصل شد و نیروهای انقلاب دور هم جمع شدند و دوگانگی از بین رفت به طوری که امروز زمینه فعالیت به نحوی برای همه جناح ها فراهم شده است.

جهانگیری همچنین با اشاره به عملکرد خوب دولت تدبیر و امید تا پیش از خروج آمریکا از برجام در حوزه اقتصادی تصریح کرد: تا زمانی که آمریکا دشمنی جدیدی را علیه ملت ایران آغاز نکرده بود، برنامه ریزی های دولت با یک رقمی شدن نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی همراه بود و مدیران دولت در حال برنامه ریزی برای بهبود معیشت و رفاه مردم و برنامه ریزی جهت برداشتن گام های بلند اقتصادی و برنامه های توسعه ای برای بودند.

 

وی با اشاره به تلاش های گسترده آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران از طریق کاهش درآمدها و ممانعت از فروش نفت، اضافه کرد: دشمنی آمریکا و اقدامات خصمانه این کشور علیه ملت ایران امروز تا حدی افزایش یافته که آنها با استفاده از تمام امکانات، نفتکش جمهوری اسلامی ایران را در دریا و بنادر تعقیب می کنند.

معاون اول رییس جمهوری گفت: امروز با اعمال تحریم ها و فشارهای آمریکا منابع درآمدی حاصل از فروش نفت کاهش یافته است با این وجود با تدابیر اتخاذ شده و کاهش هزینه ها تلاش کرده ایم اوضاع اقتصادی کشور را مدیریت کنیم.

جهانگیری با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا برای اعمال فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران، افزود: خوشبختانه با تلاش مدیران کشور توانستیم در شرایطی که از صادرات نفت کشور کاسته شده است، ‌ بر اوضاع مسلط شویم. امروز از شوک اولیه تحریم های ظالمانه آمریکا عبور کرده ایم و با کنترل نرخ تورم شرایط به گونه ای رقم خورده که مردم نیز از نظر روانی در وضعیت بهتری هستند که آثار آن در صعود شاخص های بورس به عنوان دماسنج اقتصاد مشاهده می شود.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت با ایشان در خصوص حمایت از فعالان اقتصادی گفت: باید فعالان اقتصادی را رزمندگان جنگ اقتصادی بدانیم و اگر با این نگاه از تولید کنندگان، بخش خصوصی و فعالان اقتصادی حمایت کنیم بسیاری از توطئه های دشمن نقش برآب خواهد شد. البته پیش نیاز این امر انسجام داخلی و حمایت از دولت است.

معاون اول رییس جمهور یکی از جهت گیری های دولت را توجه به طبقات ضعیف و اقشار کم درآمد جامعه عنوان و خاطر نشان کرد: دولت تلاش کرد در سال ۹۵ میزان پرداخت ها به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی را از ۲ تا ۶ برابر افزایش دهد و هر سال حدود ۷، ۸ هزار میلیارد تومان برای این برنامه پیش بینی کرد و در سال جاری نیز تلاش شد هم برای کارمندان دولت و هم کارگران افزایش حقوق مناسبی متناسب با تورم اعمال شود.

وی در ادامه با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، با یادآوری اینکه خانه کارگر همواره حامی دولت ها و خدمتگزار قشر ضعیف جامعه بوده است، افزود: تشکیلات خانه کارگر از ابتدا توانسته نقش نمایندگی جامعه کارگری را به خوبی ایفا کند و در قضاوت ها و رویکردها نیز موضع انصاف، ‌ اعتدال و میانه روی را داشته است.

جهانگیری همچنین با قدردانی از عملکرد مسئولین تشکیلات خانه کارگر، ‌افزود: شما با زحمتکش ترین افراد جامعه در ارتباط هستید و همواره پرچم حمایت از کارگر و مبارزه با فساد را در دست خود داشته اید که امیدوارم این رویه با قدرت هر چه بیشتر ادامه یابد.

علیرضا محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر نیز در این جلسه با تبریک هفته دولت گفت: یک سال و نیم اخیر یک دوره بسیار سخت و دشواری برای دولت بود و با وجود تلاش هایی که در جهت تخریب دولت صورت می گیرد، خوشبختانه نحوه اداره کشور مناسب بوده است که باید از دولت قدردانی شود.

وی با تاکید بر اینکه امکان ندارد هیچ دولتی بتواند بدون حمایت سایر قوا و نهادها شرایط سخت فعلی را مدیریت کند، افزود: خوشبختانه دولت توانسته در شرایط سخت و دشوار فعلی رو سفید باشد و در برابر تخریب ها نیز بردباری و صبر قابل ملاحظه ای از خود نشان داده است.

معاون اول رییس جمهوری افزود: باوجود مشکلات و کاستی ها، امروز زمان انسجام و وحدت است و نباید با گله گذاری و تخریب، امید مردم به آینده را از بین ببریم. بدون تردید دولت به پشتوانه سرمایه اجتماعی می تواند مشکلات را حل کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/06/02
شما که از شفافیت زیادی داربد چشم ملت رو کور میکنید.
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/06/02
شما که از شفافیت زیادی داربد چشم ملت رو کور میکنید.
France
21:27 - 1398/06/02
مهندس .هزینه نشد که .اختلاس شد .
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/06/02
فقط حرف بزن مرد عمل که نیستید.خدا وکیلی آقای جهانگیری من از تو خیلی بهتر سخنرانی میکنم.
پاسخ ها
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
داداش مهدی جونت کجاست اقای شفاف..رفته گل بچینه یامواد شفاف سازی باعرص دولتی وارد کنه شفاف سازی با مواد چینی .ببخشید به خود کفای رسیدیم.کدر سازی بهتره خرج نداره فعلا که همجا کدر سازی صورت میگیره نه شفاف سازی که نمیشه اختلاس کرد.پس پیش به سوی کدر ساری
France
21:27 - 1398/06/02
مهندس .هزینه نشد که .اختلاس شد .
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1398/06/02
این سوال رو ما ملت هم داریم
شماها که نشستید اون بالاها باید پیگیری کنید و جواب بدید نه ما اقای جهانگیری
۷۰۰ میلیارد دلار چی شده خداااااااااا؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/06/02
اگر مردی با دکتر احمدی نژاد مناظره کن تا به همه سوالاتت جواب بده. اما حیف مردی نمی بینم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
گل گفتی گل دمت گرم....خداروشکر که نظرت راچاپیدن
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/06/02
نه که دولت شما خیلی گل و بلبل است و هیچ فسادی نیست راستی از اخوی چه خبر
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1398/06/02
تو واقعا تو این دهها سال چه خاصیتی داشتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/06/02
تو هم فقط همین یک جمله رو بلدی به تو چه که کجا خرج شد تو تو این شش سال چه کار کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
بخور بخور به راه افتاده . مملکتمون را غارت کردند .
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
عجب ادمی هستی چه کار کرده اندکی بیچاره رانت ایجاد کرد بشکنه رانتی که نمک نداره
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
عجب ادمی هستی چه کار کرده اندکی بیچاره رانت ایجاد کرد بشکنه رانتی که نمک نداره
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/06/02
اميدواريم در جريان فسادهاي مربوط به رانت ارز ٤٢٠٠ تومني و شركت هاي خصولتي نبوده باشيد كه بدجوربايد حساب پس بديد
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/06/02
تو اول بگو ۱۵۰ میلیارد رو کجا خرج کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
اصلا مگه میشه شفافیت باشه ، منافع مافیای هزار فامیل نمی زارند .
ش
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
به نظر اهالی محل ۷۰۰میلیارد دلار در آمد ' ناگهان گم شد' و یا گم گشته است !
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1398/06/02
700 میلیاردلار احمدی نژاد صرف ساخت اتوبانهای مهم مثل خرم آباد پل زال ومسکن مهر شد تو چه کردی جهانگیری؟
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/06/02
حقانیت فیلم ها و افشاگری های احمدی نژاد حالا داره ثابت میشه . چه بسا که قوه قضاییه به همت یاران احمدی نژاد داره مدیران فاسد را به دام عدالت می اندازه. چقدر فریا می زد که ای ملت قوه قضاییه ضعیفه. ولی..
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/06/02
آقای جهانگیری اشتباه نکن ۷۰۰ میلیارد تومن خرج هزینه تشویق نمایندگان عزیز و محترم استان زنجان جهت اخلال در قیمت ماشینهای ایران خودرو شده است
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/06/02
از،تو و روحانی باید پرسید شاید دست داداش تو و داداش روحانی باشد
United Arab Emirates
22:35 - 1398/06/02
اگر زیر ذره بین نبودی و تخلف نکردی پاک هستی .

اگر شرایط دزدی فراهم نباشد که دزد نمیشی

اگر شرایط فراهم باشه و دزدی نکردی دزد نیستی .
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/06/02
آتشی که ارز جهانگیری به اقتصاد کشور زد/ رانت‌خواران ارز جهانگیری؛ از مش‌قربونعلی بی‌سواد تا واردکننده کابل برق به جای تجهیزات پزشکی
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/06/02
اسحاق جان ا.ز برادر خودت و برادر رئیس جمهور و برادر عراقچی سوال کن میگن 700 میلیارد دلار کجارفته
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/06/02
آقای جهانگیری دوباره کم آوردی. چسبیدی به دولت قبل. ؟دنبال پشت پرده میگردی. از داداش خودت و داداش رئیست بپرس !دنبال کسی دیگه نگرد ! اول خودت بگو تفاوت دلار 4200 و بیست هزارتومنی سال 97 رو کجا هزینه کردی بعد دنبال هزینه هفت سال دولت قبل باش. این حناها دیگه رنگی نداره !!!اقای مههههههعندس !
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/06/02
اسحاق دستش رو پیش گرفته که پس نیفته
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/06/02
راستی اسحاق خان، از اختلاس‌های چندهزار میلیاردی برادرت چه خبر؟
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/06/02
آقای جهانگیری صحبتهای شما خوب است شاید از درون دولت خودتان مخالفت کنند به این صحبتها آنیکه درست کار کند شفاف سازی کند وپطه بعضیها را رو کند مثل مدیر عامل صندوق بازنشستگان زود عزل میکنند بعد هزارتا ماده تبصره میگویند که فلان اداره که سوابق کمتری دارد بخاطر همین است هزارتا از اینجور آدمها در پست های داریم چرا وقتیکه در موقع که مدیر عامل شد آنقدر از فعالیت اش گفتند پس یک دفعه چه شد چون پای خیلیها در خطر بود مشهد حسن روحانی زود عزل کرد چون این دولت پشتیبان فساد است
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/06/02
دود هواشد...پر پر زد و رفت کانادا...
United Arab Emirates
23:14 - 1398/06/02
برای این طرز تفکر متاسفم . اگر شرایط فساد و گناه فراهم نباشد عصمت از گناه معنی ندارد .
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1398/06/02
خوب آستین بالا بزنین پشت پرده را نشان دهید .
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/06/03
به این میگویندردگم کنی وبه کوچه علی چپ زدن
United Kingdom
00:14 - 1398/06/03
با چه رویی هنوز میگی دولت تدبیر و امید ؟ خجالت که نمیکشید حداقل برید بمیرید
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/06/03
هان چی شده.... ؟؟؟ داره بوی احمدی نژاد میاد خودتون رو باخته اید؟؟؟؟
...
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/06/03
نمیدونم چرا هرچی دشمنهای محمود بذ علیه او دروغ میگن باز اون توی دل امثال من عزیزتر میشه...

مرد حسابی اگه ریگی تو کفشت نباشه ، خوب برو پیش قاضی و افشاگری کن....
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1398/06/03
جای دوری نرفته احتمالا در خو اب خوش بودید توی جیب اقازاده ها رفته
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1398/06/03
مهندس ..تو1200ميليارد دلار راچکارکردي ..که مسکن و خوراک وپوشاک وماشين و لوازم خانگي و کودشيميايي و ووووووووووووبيش از 400درصدگرانتر شدن ..ميگم اگر همين زبان رانداشتين گرگ ميخوردتون ها ...
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/06/03
اینا تا دارن مثلا انتقاد میکنن بدونین خودشون گندی زدن میخان حواس مردم پرت بشه شما میخای با فساد مبارزه کنید چرا تو این مدت کم این همه مسیول بازداشت شدن مگه اینا کارمندای دولت شما نبودن؟ واقعا وقاحت تا این اندازه؟
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/06/03
پس برید که بنیادهاتون حسابی به خطر افتادن
Iran, Islamic Republic of
06:53 - 1398/06/03
آقای جهانگیری خوب سرت را کردی تو برف و فکر می کنی مردم چیزی نمی فهمند
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1398/06/03
عجب ؟ نکنہ ملت بدبخت برداشتہ
آقای جھانگیری باخودتان روراست باشید
یانہ دوبارہ سرکوفت بزنید بہ احمدی نژاد
یانہ ایناھم آمریکادزدیدہ مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/06/03
اگه شما راست میگید چرا فساد تو دولت شما داره هر روز بیشتر و بیشتر میشه
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/06/03
نمیدونی ؟ یا میدونی و نمی گی؟ تو هم مخزن الاسرار شدی؟ ...
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/06/03
هر وقت کم میاری بعد هشت سال هنوز بابک زنجانی برای دور کردن اذهان مردم پیش میکشد به فرض نصفی از مملکت او برد تو هشت سال از خودت بگو فیش نجومی مدیران چه خبر بیشترین فساد در مدیران شما بود به جون مردم رحم نکردی دارو وارد کردی چند صد مردم کشت چیزی خودت ا اعتراف کردی ووووووووو هزارها دیگه ...
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/06/03
در جیب شما مسئولین اقای معاون... مردم عزیز یادتان هست؟!...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج