انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری
۹۰۳۱۱۳
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
۹۳۶۵ 
اسناد بدهی‌های محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران به ریز منتشر شد. معاون مالی اقتصادی وقت شهرداری رقم بدهی‌ها را ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان و تأکید کرد که ۴۴ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان هم منابع قابل مصرف برای مدیریت جدید بر جا گذاشته‌ایم.

خبرگزاری فارس: مریم گلباز:شورای پنجم شهر تهران معتقد است که مدیریت سابق شهرداری تهران بدهی 69 هزار میلیارد تومانی برای آنها به جا گذاشته است و به همین دلیل آنها نمی‌توانند بسیاری از کارها را در شهر انجام دهند و شهرداری وضعیت مالی خوبی ندارد.

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران یکی از منتقدین جدی به این موضوع است و بارها اعلام کرده است که شهرداری سابق بدهی هنگفتی روی دست مدیریت شهری گذاشته است. حتی در خصوص اظهارات میرلوحی محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران شکایت کرد و در دادگاه میرلوحی محکوم شد.

محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته به خبرنگار اسناد بدهی‌های شهرداری را به صورت یک جدول 2 ستون و 4 ردیفی داد که فقط در آن کلیات بدهی شامل دیون و تعهدات ثبت شده، دیون و تعهدات بانک‌ها و اوراق مشارکت، بیمه و مالیات ثبت نشده و سایر دیون ثبت نشده ، که از سوی حناچی شهردار تهران در پی تذکرات متعدد شورایی ها ارسال شده بود، داد.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

اما مدیریت سابق شهرداری اسناد تمامی بدهی‌ها را به ریز در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.

قالیباف چقدر از بانک ها تسهیلات گرفت

در گزارش آخرین وضعیت تسهیلات ارزی و ریالی تا روز 16 مرداد 96 میزان بدهی شهرداری تهران به بانک ملی، تجارت، ملت، سپه، شهر، سرمایه، صنعت و معدن، صادرات و سامان به ریز آمده است و حتی اعلام شده است که این تسهیلات برای پروژه صدر - نیایش، خطوط مترو، نوسازی بافت فرسوده، امام علی، خط 4 مترو، خرید واگن و سایر پروژه‌های شهری مورد استفاده قرار گرفته شده است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

دیون تفکیکی شهرداری تهران

همچنین مجموع کلی بدهی‌ها شامل دیون، تسهیلات بانکی شهرداری تهران طی 12 سال گذشته 15.511 میلیارد تومان است که به تفکیک دیون مناطق 22 گانه 6.351، سازمان‌ها و شرکت‌ها 2.168 و تسهیلات بانکی 6.992 بوده است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

قالیباف چقدر برای مدیریت جدید شهری منابع گذاشت؟

قدرت‌الله گودرزی معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس، گفت: در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف شهردار تهران، تا تاریخ 17 مرداد 96 کل بدهی‌ها 15 هزار و 511 میلیارد تومان بوده است و همچنین تا تاریخ 17 مرداد 96، 44 هزار و 609 میلیارد تومان منابع قابل مصرف برای آقای نجفی از دوران قالیباف بر جای مانده است.

به گفته گودرزی، مطالبات شهرداری از دولت از سال 86 تا پایان 95 به ارزش 19000، املاک قابل فروش تهاتر یا واگذاری به ارزش 10000، پروژه‌های مشارکتی آماده فروش سازمان سرمایه‌گذاری سهم شهرداری 9171، طلب از ارگان‌ها 3903.5، اصل و جریمه مطالبات شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی تهران و جریمه بابت درآمدهای پایدار به ارزش 1500، چک‌های برگشتی به ارزش 750 و پروژه‌های مجتمع ایستگاهی قابل بهره‌برداری 400 میلیارد تومان بوده است و در جمع 44.609.5 میلیارد تومان برای مدیریت جدید منابع قابل مصرف بر جای مانده است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

دولت چقدر به شهرداری بده کار است؟

وی به جدول فوق اشاره کرد و گفت: مبلغ 1080 میلیارد تومان ارزش املاک خام است که بارگذاری ارزش این املاک قریب به 10000 میلیارد تومان است مبنای محاسبه قرار گرفته است. اگر مبلغ 16000 میلیارد تومان بدهی شهرداری در دوران مدیریت قبلی را از منابع قابل مصرف به جا مانده برای شهردار جدید کسر کنیم باز مبلغ 33326 میلیارد تومان منابع قابل مصرف از دوره قالیباف برای آقای نجفی شهردار جدید تهران بر جا مانده بود.

بر اساس این گزارش، مطالبات ریالی شهرداری تهران از دولت طی سال‌های 84 تا 96 به ریز اعلام شد.عوارض مستمر در مناطق 22‌گانه 320، عوارض مستمر در مالیات بر ارزش افزوده 1000، عوارض ویژه ساختمان استانداری تهران 65، آرای کمیسیون ماده 100، ماده 77 و سایر دعاوی حقوقی 1273، سهم دولت در تخفیفات بافت فرسوده 50 درصد 575، سهم دولت در تملک و ساخت‌وساز ایستگاه‌های مترو 50 درصد 3128، سهم دولت در یارانه بلیط اتوبوسرانی تهران (یک سوم بهای تمام شده) 1381، سهم دولت در یارانه بلیط شرکت بهره‌برداری مترو تهران (یک سوم بهای تمام شده) 714، سهم شهرداری از محل تخلفات رانندگی وصول شده شهر تهران 60 درصد 972، سهم دولت در شرکت مترو مخارج طراحی و تجهیز 50 درصد 5710 بوده است که جمع آن 15138 میلیارد تومان است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

دولت یک میلیارد دلار توسعه مترو را نداد

همچنین بر اساس قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال 1385 و بر اساس ماده واحده ذیل آن دولت مکلف بود مبلغ یک میلیارد دلار بابت تأمین تجهیزات و احداث خطوط مترو از محل حساب ذخیره ارزی به شهرداری تهران پرداخت کنند که این امر رخ نداد.

بر اساس این گزارش منابع قابل حصول از پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری مشخص است و همچنین نام پروژه، منطقه، ارزش کل، قدرالسهم شهرداری و ارزش برآوردی قدرالسهم شهرداری تهران (میلیارد تومان) به تفکیک در جدول زیر آمده است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

بر اساس این گزارش، منابع قابل حصول از مجتمع‌های ایستگاهی مترو به تفکیک آمده است.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری

3 برابر بدهی منابع گذاشته ایم

بر اساس گزارش، با توجه به بدهی شهرداری و منابع بر جای مانده بیش از 3 برابر بدهی‌های، منابع قابل مصرف برای مدیران جدید بر جای مانده است.

حاضر به مناظره هستیم

همچنین گودرزی معاون قالیباف از مدیران شهری خواست که اگر سوءتفاهمی دارند حاضر به پاسخگویی است و همچنین می‌تواند به صورت مناظره پاسخ آنها را با سند و مدرک بدهد.

مدیریت فعلی شهری بارها و بارها کم‌کاری‌های خود را بر گردن مدیران سابق انداخته است و معتقد هستند که به دلیل انباشت بدهی‌ها، شهرداری قفل شده است. این در حالی است که مدیران قبلی این موضوع را رد می‌کنند و با سند اعلام می‌کنند که صحبت‌های آنها کذب است البته محمدباقر قالیباف شهردار تهران در یک برنامه تلویزیونی تمامی موضوعات را رد کرد و گفت که این حرف ها فقط یک دروغ بزرگ است و وقتی شورای چهارم تمام شد ما گزارش‌های بدهی‌ها و اموال شهرداری را ارائه کردیم و این موضوع به صورت مصوبه شورا در آمده است و در نهایت این مصوبه به شورای پنجم ارائه و در حال حاضر نیز اسناد آن موجود است و در آن مصوبه میزان بدهی‌ها 16 هزار میلیارد تومان بود که رقم 14 هزار میلیارد آن مربوط به طلب شهرداری از دولت است.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/06/11
میشه درب شهرداری رو گل بگیرین و امور مربوطه رو به مردم واگذار کنین‌. اقلا ماها دل میسوزونیم و دزدی نمیکنیم .
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/06/11
الان ک میبینن داره نزدیک احمدی نژاد میشه میخوان گندکاریاشو در بیارن. چرا تا الان نمیگفتین احمقا
پاسخ ها
mojtaba khazaee
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
عزیز دلم تمام اخبار با اغراص سیاسی هست مگه قالیباف یا احمدی نژاد یا ایکس و ایگرگ برای خودشون گرفتن که تیتر خبر به بدهی قالیباف یا هر شهرداری اشاره کرده بدهی مربوط به شهرداری هست
ولی وای به حال شهرداری ها که با پول یا مفت و عوارض مردم نتونن کاری بکنن و رو به وام بانکی و پولهای دیگه بیارن این اوج بیمبالاتی و عدم مدیریت صحیح رو میرسونه
United Arab Emirates
12:47 - 1398/06/11
خوب استعفا بدن برن کنار البته اگر واقعا میخوان صادقانه خدمت کنن برن کنار خود سردار سازندگی بیاد فقط قالیباف میتونه این کلان شهرو به مقصد برسونه کار هر بز نیست خرمن کوفتن مرد کهن میخواهد
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/06/11
بهر حال ضعف مدیریت شهری در گذشته و نبود بیلان مالی مورد تایید حسابرسان منتخب بر کسی پوشیده نیست آنچه در مدیریت گذشته شهرداری بوده فقط حرف و شعار و عوامفریبی و بعضا" اجرای بعضی پروژه ها تاثیری در بهبود وضعیت ترافیک نداشته و بنظر میرسد قیمت تمام شده با لای آن توجیه پذیر نیست و تاسف بیشتر آنجاست که شورای شهر بجای برخورد صحیح و منطقی و قانونی بیشتر مماشات می کند انگاری هزینه ها از جیب آنها پرداخت میشود حال آنکه مردم شهر تهران حق دارند برای ریال به ریال آن سوال کنند هر چند کسی پاسخگو نیست
United Kingdom
12:53 - 1398/06/11
اقای قالیباف جنابعالی وابسته به هر قدرتی.کخ هستی باش لدا اول بدهی هاتو به شهر داری پرداخت و بهتر است فکر کاندیدا شدن از سرتان بیرون کنید حقیقت هیچ شانسی جمابعالی برای برنده شدن ندارید
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/06/11
دیدی گفتم آقای قالیباف ، اسرائیل رو ولش بچسب به توجیه بدهی هات!
United Arab Emirates
12:55 - 1398/06/11
گند زده به تهران...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
من آنچه می بینم قضاوت می کنم آقای قالیباف و آقای کرباسچی بیشترین سهم در آبادانی تهران داشتند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
دقیقا اینها بهترین شهردارهای تهران بودن و بیشترین کارها در زمان اونا انجام شد. بدترین و ضعیفترین اونا هم نجفی بود.
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/06/11
مسئولین دو دسته اند:
اهل کار#
اهل بهانه#
مسئولین انقلابی همیشه اهل جهاد و کارند حتی در دوران جنگ و دست خالی
غالب مسئولین اصلاح‌طلب همیشه اهل خوشگذرانی و بهانه تراشی، پول نیست اختیارات نیست تعامل با دنیا نداریم!!!
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اهل چپاول
اهل رانت
اهل عوامفریبی
زمین خواری
پرورش ماهی و شتر مرغ و دامداری
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/06/11
بدهی به بانک شهر بابت پیمانکاران چقدراست
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/06/11
جالبه تو ایران هر که بیشتر خون مردم و تو شیشه میکنه، از همه بیچاره تره نمونه اش شهرداریها و خودرو سازها و بانکها !
الحق که پول حرام برکت نداره
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/06/11
سردار لوله باید توضیح دهد
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1398/06/12
باکفایت ترین شهردار تهران فقط قالیباف است و بس.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج