افزایش مخالفت‌ها با مصوبه توزیع متادون
۹۰۹۶۲۵
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
۳۱۱۳ 
رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد سازمان بهزیستی استان یزد، گفت: مصوبه توزیع دارو‌های مصرفی در درمان اعتیاد در داروخانه ها، باید بازبینی شود.

خبرگزاری مهر: امیر رضا چمنی، با اشاره به افزایش مخالفت‌ها با مصوبه اخیر جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر، اظهارداشت: این مصوبه سبب بازگشت صدها هزار نفر به چرخه اعتیاد، افزایش جرائم و آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

افزایش مخالفت‌ها با مصوبه توزیع متادون در داروخانه‌ها

وی درباره فعالیت سردار منتظر المهدی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: سال ها حضور در رده های بالای انتظامی و همچنین تحصیل در رشته پزشکی و PHD سلامت روان، وی را فردی صاحب نظر و کم نظیر در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مواجهه علمی با بیماری اعتیاد کرد. وی به رویکرد علمی و استفاده از نظریات کارشناسان و نخبگان حوزه اعتیاد اعتقاد عمیق داشته و بارها بیان کرد که با توجه به تغییرات پدیده های اجتماعی، مدیریت آنها نیز باید به تناسب تغییر یافته و به روز شود.

رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد سازمان بهزیستی استان یزد، ادامه داد: وی همچنین درمان اعتیاد را بسیار پیچیده و چند وجهی دانسته که به هیچ وجه نمی‌شود بر سر آن خطر کرد و معتقد است اقدامات در این حوزه باید کاملا علمی، عقلانی و عملی باشد. مسلما با رفتن وی کارهای نیمه تمام بسیاری برای انجام باقی مانده و به جرات می توان گفت که کسی غیر از او نیز قادر نیست آنها را به سرانجام مطلوب برساند.

چمنی یادآور شد: چندی قبل بود که در ستاد مبارزه با مواد مخدر، مصوب شد که بیماران، داروهای آگونیست را از داروخانه ها دریافت کنند. مصوبه ای که به نظر کارشناسان و اساتید به نام حوزه اعتیاد سبب ایجاد مشکلات اساسی در درمان اعتیاد و کاهش آسیب بیماران خواهد شد.

وی افزود: پس از این مصوبه بود که دکتر منتظر المهدی در بازدید از مرکز جامع نگهداری زنان و کودکان در جواب سوالی در خصوص توزیع داروی متادون بیان کرد که از عقبه اقدامات و جلسات و مصوبات کمیته درمان در گذشته خبری ندارم ولی در دوران مسئولیتم اجازه اقدامی مغایر با اصول علمی و پزشکی در حوزه درمان اعتیاد را نمی دهم و مطمئن باشید اگر کاری غیر علمی باشد و زورم نرسد که جلوی اجرای آن را بگیرم، لحظه ای بر مسند مسئولیتم نمی مانم و آن را ترک می‌کنم.

چمنی خاطر نشان کرد: از سردار مومنی، انتظار می‌رود ضمن دستور کارشناسی مجدد این مصوبه، اسامی طراحان و پیشنهاد دهندگان طرح واگذاری عرضه داروهای مصرفی در درمان اعتیاد به داروخانه ها را اعلام تا این اشخاص در آینده نتوانند از زیر بار مسئولیت ایجاد یک فاجعه اجتماعی شانه خالی کنند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/06/30
مثل قدیم تریاک رو کوپنی کنند در داروخانه‌ها
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1398/06/30
این همه دم ازمتادون میزنید میدونید اعتیادبه متادون از هرگونه مواد مخدر بدتره مشکل ترک اعتیاد بامتادون نیست نظری به امارا بنگرید نود درصدافرادیکه با متادون ترک کردند دوباره به چرخه اعتیاد برگشتنداین وسط مراکز ترک اعتیاد کاسبی راه انداختند تاحالاهیچ کشوری نتونسته جامعه خودشانرا از معتاد نجات بدهند
پاسخ ها
ی بوشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
دوست عزیز..لطفا فقط جنبه خالی لیوان رو نگاه نکنید...من خودم چون مبتلا ب این بیماری هستم و امروز ب کمک خداوند بزرگ بمدت ۱۴سال و ۷ و ۲۴روز از قطع مصرفم میگذره و پاک هستم..بااطمینان میگویم ک برای پاک شدن نام جنس و مقدار مصرف و کی بوده و این چیزا اصلا کارایی ندارد فقط یک پرسش میماند و آن اینست ک شما میخواهید درموردمشکلتان چ بکنید وماچطورمیتوانیم ب شما کمک کنیم؟تنها راه قطع مصرف و پاک زیستن هم فقط وفقط((قطع مصرف مواد مخدر))میباشد حالا خواه یک پک تریاک باشد یا نسخه های خودپیچانده متادون ودیگر داروها....ب امید روزی ک هیچ کجای دنیاهیچ بیماری از ناآگاهی از بیماری اعتیاد جانش رو ازدست ندهد...آمین... من نمیتوانم ما میتوانیم ....من نمیدانم ما میدانیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
الان متادون از طریق مرکز های ترک نشت پیدا می کند و کاسبی شده برای عده‌ای از....
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/06/30
کمی امار را نگاه کنید چند نفر در مراکز ترک اعتیاد درمان شدند؟ باور کنید هیچ .
این مراکز به مکانی برای فروش متادون با چند برابر قیمت تبدیل شدند
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/06/30
متادون یک درمان نگهدارنده خیلی خوب است هرکسی که میگه ترک متادون سخت است یک حرف مفت است مگرمتادون موادمخدراست که شخص استفاده کننده بایدبه این زودی متادون راترک کنه الان خودمن سیزده سال هست که متادون مصرف میکنم اصلا هم هیچ مشکلی ندارم خیلی راحت هم به کارهام میرسم پس لطفا نظر چرت ندید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
قرص ب2 خیلی گرون میدن کوپنی کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
با سلام:
اگه راست میگی: مصرف کننده‌ای؟
خوب مصرف متادون رو قطع کن دیگه!!!
ببینیم: اعتیاد داره، یا مثل چاکلت و ویفر بوده!!!
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1398/06/30
دیگه مونده اعلامیه بزنید هر کی معتاد نشه جاش ایران نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج