واعظی: مراسم اربعین نباید دولتی شود
۹۱۷۱۹۷
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
۳۳۴۰ 
رئیس دفتر رئیس جمهوری اقدامات انجام شده برای ایجاد تسهیل در تردد زائرین اربعین حسینی و تأمین نیازمندی ها و مایحتاج آنان را به رغم افزایش بیش از ۳ برابری جمعیت زائران نسبت به سال گذشته قابل تقدیر دانست و گفت: مسوولان با برنامه ریزی دقیق و با تمام وجود در صحنه خدمت به زائران اربعین حسینی حضور و مشارکتی فعال دارند.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: محمود واعظی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد اربعین استان خوزستان در شهر خرمشهر با بیان اینکه از سفر به استان خوزستان و پیگیری امور زائرین اربعین حسینی روحیه و انرژی می گیرد، گفت: خوشبختانه امسال با همت مسوولان اقدامات مناسبی برای زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) انجام شده و وظیفه خود می دانم از طرف دولت و رئیس جمهوری از همه دستگاه هایی که در قالب ستاد اربعین مشغول خدمت به زائرین هستند، قدردانی کنم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: انصافاً بسیج این همه امکانات و تدارکات عظیم برای زمان کوتاه از لحاظ اجرایی بسیار دشوار است، اما مسوولین با انگیزه حسینی توانستند شرایط نسبتاً مناسبی را برای زائران فراهم سازند.

واعظی افزود: خدمتگزاری به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) افتخار برانگیز است و همه مسوولین در کنار مردم در این مسیر گام برمی دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تجلیل از روحیه ایثار و فداکاری مردم استان خوزستان، گفت: این استان از ظرفیت های غنی انسانی و طبیعی برخوردار است و با فعال کردن این ظرفیت ها می تواند در مسیر توسعه و آبادانی روزافزون قرار بگیرد.

واعظی خاطر نشان کرد: خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) افتخاری بزرگ و موجب تقویت روحیه معنویت در وجود انسان می شود و همه باید آن را قدر بدانیم و از این فرصت برای خودسازی و تقویت روحیه وحدت و همدلی استفاده کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه گام های زیرساختی مهمی برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی برداشته شده است، گفت: در این راستا هم باید توجه داشته باشیم که نباید مراسم اربعین دولتی شود، البته دولت وظیفه دارد انواع زیرساخت ها را ایجاد کرده و تمام وظایف و هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهد، اما ارزش این مراسم به خودجوش بودن و مردمی بودن آن است که باید حفظ شود.

واعظی گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا کنگره بزرگ اربعین به کنگره ای برای عظمت همه مسلمانان تبدیل شود و این کنگره عظیم مکمل کنگره عظیم مراسم حج است و این دو را در کنار هم می بینیم و در کنار هم باعث عظمت جهان اسلام هستند و باید مراقبت کنیم که خدشه ای در این زمینه وارد نشود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: زائران هر کدام سفیران فرهنگی کشورمان هستند و در این زمینه نیز علما و خطبا شایسته است برای تقویت آموزه های فرهنگی فعالیت مضاعفی داشته باشند.

واعظی با اشاره به افزایش بیش از ۳ برابری جمعیت زائران نسبت به سال گذشته گفت: به رغم این افزایش چشمگیراقدامات فوق العاده ای برای ساماندهی امور زائران از سوی ایران انجام شده است، اما طرف عراقی در تأمین امکانات لازم بویژه در نقل و انتقال با محدودیت هایی مواجه است و این موضوع باعث آزار و اذیت زائران شده است، لذا زائران عزیز در جریان سفرهای خود باید نسبت به این موضوعات توجه داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: ستاد اربعین باید تدبیر کند که چگونه می توان بازگشت این حجم از جمعیت را در زمان کوتاهی به داخل کشور مدیریت کرد تا زائران با کمترین سختی و دشواری مواجه باشند.

واعظی افزود: باید تلاش کنیم برای سال آینده کمیته مشترک اربعین با کشور عراق داشته باشیم تا دو طرف هماهنگی ها و همکاری های لازم را درراستای مدیریت بهتر امور زائران انجام دهند.

در این جلسه اعضای ستاد اربعین گزارشی از اقداماتی که در حوزه های مختلف مدیریتی خود برای تسهیل تردد اسکان و تأمین نیازمندی های زائران انجام داده اند، ارایه کردند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/07/18
اره خصوصی شود اقازاده بیشترچپاول کنن؟؟؟؟
پاسخ ها
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
این خبر نگار ها بیکار هستین پیش این واعظی میروند.
بابا ول کنید
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1398/07/18
آقای واعظی اگه مراسم اربعین دولتی نیست پس اسمش چیه، 60 تن دارو فرستا ن به کشور عراق برای مراسم اربعین خود جوش بوده یا دولت تدارک دیده؟ آقای واعظی
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/07/19
هر سال همین رو بلده بگه
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/07/19
خواهشاََ دولتی ها سیاسیون و نمایندگان مجلس و کاندیداهای عزیز کاری به این مراسم نداشته باشند
مردم فقط همین اربعین رو دارند از مردم نگیرید
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1398/07/19
البته منظورشمااین است هزینه هانبایددولتی شودولی بهره برداری سیاسی که خیلی شیرین است وحق دولت
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/07/19
فعلا که کاملا سیاسی و دولتی شده و نقش مذهبی آن کم رنگ است
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/07/19
دولت روحانی دولتی کرد.
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/07/19
الان که بریز و به پاش از کیسه بیت الحال روال عادی در کشور شده .
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/07/19
کاش بتونیم بودجه کشور و بیت المال رو در راه صحیح و واجب اسنفاده کنیم...
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/07/19
وظیفه دارین که به ۳ میلیون زائر رسیدگی کنید،اگه نکنید نبایستی به شیوه عملکرد عربستان هم خرده بگیرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج