هزینه ۴.۵ تا ۷.۵میلیونیِ خانوار‌ها به روایت آمار
۹۲۰۳۱۳
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
۴۸۲۵ 
نتایج نظرسنجی ایسپا نشان داد که حداقل هزینه مورد نیاز خانوار در امسال در استان تهران برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۵.۳ میلیون و ۷.۵ میلیون تومان و در دیگر استان‌ها برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۴.۵ میلیون و ۶.۲ میلیون تومان بوده است.

روزنامه خراسان: نتایج نظرسنجی ایسپا نشان داد که حداقل هزینه مورد نیاز خانوار در امسال در استان تهران برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۵.۳ میلیون و ۷.۵ میلیون تومان و در دیگر استان‌ها برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۴.۵ میلیون و ۶.۲ میلیون تومان بوده است.

 در اواخر شهریور امسال نظرسنجی به صورت مصاحبه حضوری با موضوع «دیدگاه مردم در خصوص حذف یارانه پردرآمدها» انجام داده است. این نظرسنجی با حجم نمونه ۴۵۰۹ نفر در نقاط شهری و روستایی کشور انجام شده و قابل تعمیم به کلیه شهروندان بالای ۱۸ سال سراسر کشور است.

۵۱ درصد نمونه مرد و ۴۹ درصد زن بوده‌اند. ۳۰.۸ درصد پاسخ گویان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۴۲.۵ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ ساله و ۲۶.۶ درصد نیز در رده سنی بالای ۵۰ سال بوده‌اند. در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «با توجه به مخارج و هزینه‌ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟».

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد در سناریویی که فرد مالک منزل مسکونی باشد شهروندان به طور میانگین مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در سناریویی که فرد مستأجر باشد مبلغ شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای اداره یک زندگی چهار نفره مناسب دیده‌اند. شایان ذکر است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی پنج میلیون و ۳۰۰ هزار و در سناریوی مستأجر هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

هزینه ۴.۵ تا ۷.۵میلیونیِ خانوار‌ها به روایت آمار

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/07/28
به این میگن زندگی . دخل 19 و خرج 20
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/07/28
دست همگیتون درد نکنه با این مملکت داری
اینم بگید چند میلیون از جمعیت ما، تنها منبع درآمدشون یارانه 45 هزارتومنیه!
...
خوشم میاد نه ما غیرت داریم نه شما!
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/07/28
بعدحقوق اداره کارچنده؟دقیق نمیدومم ولی بنظرم ماهی 1و500باشه..بقیه مخارج ازکجابایدتامین بشه
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
داداش حقوی اداره کار یک وپانصدو هجده هزاره بقیه رو پناه میبریم به خدا..
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/07/28
با ۱/۵ میلیون درآمد چکونه ۵/۵ میلیون خرج گرده ....چه دروغهایی ...
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/07/28
تو آمارها همیشه خانواده ۴ نفره ملاک هست نه بیشتر انگار اینجوری استاندارد شده ولی تو حرفهای مسئولین تراز اول کشور فرزند اوری وازدیاد جمعیت شنیده میشه این یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/07/28
چطوراینهمه افغانی بازم میان ایران وراهشون میدین راه نابودی ایران وایرانی پیداکردین وادامه میدین بااینکار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج