عمر ساختمان‌ها باید حداقل ۸۰ سال باشد
۹۲۰۸۲۶
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
۴۵۸۸ 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد که ساخت و سازها در کشورمان باید به گونه‌ای باشد که ساختمان‌ها حداقل ۸۰ سال عمر مفید داشته و دوام بیاورند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد که ساخت و سازها در کشورمان باید به گونه‌ای باشد که ساختمان‌ها حداقل ۸۰ سال عمر مفید داشته و دوام بیاورند.

اسماعیل نجار در حاشیه نشست تخصصی بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره اینکه بر اساس چه قانونی می‌توان بر کیفیت ساخت و سازها نظارت کرد، گفت: آئین‌نامه ۲۸۰۰ بر این موضوع نظارت داشته و اگر این آئین‌نامه و دستورات آن به طور کامل اجرا شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد چرا که نظارت‌ها نیز ارتقاء خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در ارتقای ایمنی ساختمان‌ها نقش مصالح و نظارت حائز اهمیت است گفت: حدود ۷۰ درصد از ساختمان‌ها در شهر تهران کمتر از ۴۰ سال عمر دارند. عمده همین ساختمان‌ها نیز طی دو دهه اخیر ساخته شده‌اند پس سوال این است که چرا ما باید نگران باشیم و چه عاملی سبب شده که ساخت و سازهای ما ایمن نباشد.

نجار افزود: بنابراین لازم است که به مسئله ایمنی و رعایت استاندارد مصالح در ساخت و سازها توجه کنیم. چرا باید ساختمانی با عمر کم در برابر زلزله آسیب ببیند و بعد بگویند چون درست ساخته نشده. بیایید حداقل از امروز رویکرد جدیدی اتخاذ کنیم.

نجار با بیان اینکه ساخت و سازها در کشور ما باید به گونه‌ای باشد که حداقل ۸۰ سال دوام بیاورد گفت:‌ این ۸۰ سال حداقل است و می‌تواند حتی تا ۱۰۰ سال و بیشتر از آن نیز دوام داشته باشد. کما اینکه در کشور خودمان و بسیاری از کشورهای جهان نیز می‌توان ساختمان‌هایی را پیدا کرد که با قدمت بیش از ۱۰۰ سال و ۸۰ سال همچنان فعالند. چرا ما باید با این دانش و تجهیزاتی که داریم باز هم نگران ساخت و ساز باشیم؟ این نگرانی یعنی یک جای کار ایراد دارد.

وی با بیان اینکه اگر زلزله‌ای با بزرگی بیشتر از ۶.۵ ریشتر در پایتخت رخ دهد دچار بحران خواهیم شد گفت:‌ البته من معتقد نیستم که همه چیز کن فیکون می‌شود اما بالاخره بحران‌هایی خواهیم داشت که باید از همین حالا به فکر برنامه ریزی برای آن باشیم.

نجار افزود: یکی از این راهکارها بحث آموزش است که متولی اصلی آن صدا و سیما است. ما دیدیم که در زلزله ملارد شهروندان تهرانی رفتاری از خود نشان دادند که مناسب نبود و این نشان از عدم آموزش‌های لازم داشت به همین دلیل نیز از صدا و سیما می‌خواهیم که با توجه به شرایط کشورمان بیشتر به این موضوع توجه کند.

نجار افزود: متاسفانه علی رغم تمام اقداماتی که در حوزه آموزش انجام شده سهم آموزش در بحران همچنان کم و حدود ۱۰ درصد است که باید ارتقاء پیدا کند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/07/29
اقای نجار با این بتون ها و نظارت بر جوش کاری ها؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/07/30
باید قانونی وضع بشه که بساز بنداز ها نتوانند پولی راکه خریداران عمری با زحمت فراهم نموده اند با بزک کاری ساختمان های سست بنیاد از چنگشان بربایند و در آرامش و خیال راحت خود را به هیچ کس و مقامی پاسخگو نبینند.
باید ساخت و ساز توسط شرکت های ساختمانی و تضمین دهنده ساخته شود ، در آن صورت آن شرکت از مهندسین کم تجربه و اهمال کار و نبروی کار غیر مجرب و مصالح غیر استاندارد استفاده نخواهد کرد .
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1398/07/30
زرشک تخت جمشید سه هزارسال است دوام داشته که ازمصالح معمولی بوده اونوقت تو باعلم مدرن ومصالح روز هشتادسال دوامش کنی خیلی خنگی عقب مونده کجا درس خوندی ...
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
درایران فکرکنم دوسه سال بیشترنمیتونه باشه بااین مصالح وساخت وسازها
بدون نام
United States
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
درایران فکرکنم دوسه سال بیشترنمیتونه باشه بااین مصالح وساخت وسازها
Iran, Islamic Republic of
05:17 - 1398/08/01
وقتی ناظر یاختمان بخاطر وضع بد اقتصادی از خیلی چیزا چشم پوشی کنه (بجای میلگرد25از میلگرد16) ی خانه سست ساخته میشه اونوقت شما انتظار داری 100سال هم عمر مفید کنه

نمونه اش بیمارستانی ک ت کرمانشاه تازه تاسیس بوده ک تو زلزله فرو ریخت اما بیمارستانی ک در زمان.پهلوی ساخته شده بود سالم ماند
چرا؟؟؟چون زمان پهلوی ناظر ساختمان کارشو درست انجام داد تازه اون وقت اینهمه امکانات نبود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج