استقبال ایران از توافق ترکیه و روسیه درباره سوریه
۹۲۱۴۷۲
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
۲۵۵۸ 
سخنگوی وزارت خارجه گفت: از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می‌کنیم.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی وزارت خارجه گفت: از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می‌کنیم.

 سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توافق سران روسیه و ترکیه در خصوص تحولات شمال سوریه اظهار داشت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند و در این راستا تفاهم حاصله میان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه برای پایان دادن به درگیری ها در شمال سوریه را قدم مثبتی برای بازگشت ثبات و آرامش به منطقه می داند.

سید عباس موسوی افزود: امیدواریم رسیدن به این تفاهم موجبات رفع نگرانی های امنیتی ترکیه از یک سو و حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه از سوی دیگر را فراهم نماید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار گفتگو و روش های مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بوده و بر همین اساس همواره طرفین اختلافات را به مذاکره برای رسیدن به تفاهم ترغیب کرده و در همین راستا توافق آدانا را مبنای مناسبی برای رفع نگرانی های ترکیه و سوریه می داند و در این راه از هرگونه مساعدتی برای گفتگو و ایجاد تفاهم میان آنکارا و دمشق دریغ نمی نماید.

موسوی حضور نیروهای خارجی در شمال سوریه را موجب تامین امنیت در منطقه ندانست و تاکید کرد راه حل مشکلات منطقه، درون منطقه‌ای است و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه موجب بازگشت امنیت و آرامش خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه اثرات سازو کار روند آستانه در تامین صلح و امنیت در سوریه با تشکیل کمیته قانون اساسی در آینده نزدیک نمود بارزتری پیدا کرده و اطینان داریم قدمی بزرگ در بازگشت ثبات و آرامش دائمی در سوریه محسوب می شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/08/01
هیچ فکر کردین ایران سیاست کلی گویی دارد و با اینکه اقدامات ترکیه به نفع ایران بوده ولی با زرنگی تمام اقدام ترکیه را نه در سطح بالا ولی در سطح متوسط محکوم می کند ولی در دل از شکست پ ک ک و ی پ گ خوشحال است چرا که قدرت گرفتن این گروه ها بر خلاف امنیت ملی ایران است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
چش بسته غیب گفتی ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
چیزی زدی!!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج