تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
۹۲۱۴۷۶
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
۲۸۶۲ 
بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پایتخت‌نشینان طی مهر ماه ۲۷ روز هوای مطلوب تنفس کردند.

خبرگزاری ایسنا: کیفیت هوای پایتخت طی مهر ماه امسال ۲۷ روز در شرایط سالم و سه روز ( اول، دوم و هشتم مهر) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. علت آلودگی هوای تهران طی این سه روز افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون اعلام شد.

تهرانی‌ها در مهرماه چند روز هوای سالم تنفس کردند؟

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی اولین ماه پاییز سال گذشته دو روز در شرایط پاک و ۲۸ روز در شرایط سالم قرار داشت همچنین در مهر ماه سال ۹۶ تهرانی‌ها یک روز هوای پاک و ۲۹ روز هوای سالم تنفس کردند.

در مهرماه سال ۹۵ نیز کیفیت هوای پایتخت تفاوت چندانی با سه سال اخیر نداشت، به طوری‌که کیفیت هوای تهران در این‌بازه زمانی ۲۸ روز در شرایط سالم و دو روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. در مهر ماه سال ۹۴ نیز کیفیت هوا در تهران ۲۶ روز در شرایط سالم و چهار روز در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس بود.

ذرات معلق از آلاینده‌های مهم در ایجاد بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند. این ذرات بسیار کوچک ممکن است وارد ریه شوند و چندین هفته یا ماه و سال در آنجا بمانند همچنین آلودگی هوا بر عملکرد ریه اثر دارد و افرادی که در معرض ذرات بسیار ریز آلودگی هوا قرار داشته باشند کاهش محسوسی را در جریان خون عروق تغذیه کننده قلب و قدرت انقباضی آن تجربه می‌کنند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰، هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می‌شود، شرایط کیفیت هوا مناسب است و خطری برای سلامت انسان ندارد. در هوای سالم که به رنگ زرد شناخته می‌شود، کیفیت هوا قابل قبول و غلظت آلاینده‌ها کمتر از حدی است که بر سلامت انسان تاثیر منفی داشته باشد اما در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس که به رنگ نارنجی نشانه‌گذاری می‌شود، مقدار AQI بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می‌گیرد که در نتیجه آن گروه‌های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.

در هوای ناسالم که به رنگ قرمز است، کلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند و حتی ممکن است گروه‌های حساس دچار عوارض شدیدتری شوند. افزون بر این در هوای بسیار ناسالم که به رنگ بنفش نشان داده می‌شود و عدد AQI بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ قرار می‌گیرد، احتمال بروز عوارض جدی برای سلامت افراد جامعه افزایش می‌یابد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:06 - 1398/08/01
'''' شاید برای دریافت عوارض ' مصرف هوای پاک' از طرف شهرداری ' برنامه ریزی میشود' تا از شهروندان دریافت کنند''' لطفا در این زمینه آگاه شوید'!
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1398/08/01
خب مگه مجبورین همه بریزید یه جا؟
والا بلا بغیر از دو سه تا منطقه بقیه جای تهران در حد همون دهاته. اگه بخاطر کاره که خب لازم نیست کل طایفه رو جمع کنید با خودتون ببرید. خودمم تهران دو سه روز هستم برای شیفت اورژانس بعدم برمیگردم شهر خودم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج