رشد ۱۰۰۰ درصدی فروش کتاب برنده بوکر
۹۲۱۵۱۰
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۲۵۶۴ 
طبق آمار اعلام‌شده، در هفته‌ای که نام «برناردین اِواریستو» به عنوان یکی از برندگان جایزه بوکر ۲۰۱۹ اعلام شد، تقریبا شش‌هزار نسخه از رمان «دختر، زن، دیگری» این نویسنده به فروش رفت.

خبرآنلاین: طبق آمار اعلام‌شده، در هفته‌ای که نام «برناردین اِواریستو» به عنوان یکی از برندگان جایزه بوکر ۲۰۱۹ اعلام شد، تقریبا شش‌هزار نسخه از رمان «دختر،‌ زن، دیگری» این نویسنده به فروش رفت.

رشد ۱۰۰۰ درصدی فروش کتاب برنده بوکر

پنج روز پس از انتخاب «اواریستو» به عنوان یکی از برندگان جایزه بوکر ۲۰۱۹، تعداد نسخه‌های فروخته‌شده رمان «دختر، زن، ‌دیگری» به ۵,۹۸۰ رسیده است. این رقم یعنی آمار فروش این کتاب نسبت به هفته گذشته با افزایش ۱,۳۴۰ درصدی روبه‌رو بوده است. در پنج ماه گذشته، تنها ۴,۳۹۱ نسخه از رمان «دختر، زن، دیگری» فروخته شده بود.

در رمان‌ «‌دختر، زن، دیگری» داستان ۱۲ شخصیت را که بیشتر آن‌ها را زنان سیاه‌پوست بریتانیایی تشکیل می‌دهند، می‌خوانیم.

«پیتر فلورنس»، رئیس هیات داوران جایزه بوکر ۲۰۱۹ هفته گذشته اعلام کرده بود، برخلاف قوانین این جایزه، اعضای هیات داروان پس از پنج ساعت مشورت نتوانستند تنها یک نویسنده را از بین شش نامزد نهایی امسال انتخاب کنند و در نهایت تصمیم گرفتند «اتوود»‌ و «اواریستو» را مشترکا به عنوان برندگان این دوره از جایزه بوکر معرفی کنند.

این تصمیم هیات داوران موجی از انتقادها را نیز به دنبال داشت. منتقدان این موضوع را که «اولین نویسنده سیاه‌پوست برنده جایزه بوکر باید جایزه خود را با فرد دیگری تقسیم کند» یا «ترس از این‌که شهرت «‌اتوود» می‌تواند بر برنده شدن «‌اواریستو»‌ سایه بیاندازد» به عنوان دلایل خود برای انتقاد از این تصمیم داوران جایزه بوکر مطرح کردند.

برخی از خوانندگان نیز با انتشار تصاویری از میزهای مملو از کتاب «‌وصیت‌ها»، از کم بودن تعداد نسخه‌های رمان «دختر،‌ زن، دیگر» در برخی از کتاب‌فروشی‌ها انتقاد کردند.

پس از انتخاب «اواریستو» به عنوان یکی از برندگان جایزه بوکر ، ناشر کتاب «دختر، زن، دیگر» حدود ۹۰ هزار نسخه دیگر از این رمان را چاپ کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج