پاسخ دستگاه قضا به ادعای وزارت ارتباطات
۹۲۲۴۹۶
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
۹۱۰۸ 
در پی طرح اظهارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ارائه اطلاعاتی در خصوص شرکت‌های ارزش افزوده به دستگاه قضایی، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور بیان کرد: موضوع عنوان شده ارتباطی با جوابیه ساعتی پیش ندارد. سال گذشته پنج شرکت متخلف توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده‌اند که پرونده این موضوع در حال رسیدگی است.

ایسنا: در پی طرح اظهارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ارائه اطلاعاتی در خصوص شرکت‌های ارزش افزوده به دستگاه قضایی، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور بیان کرد: موضوع عنوان شده ارتباطی با جوابیه ساعتی پیش ندارد. سال گذشته پنج شرکت متخلف توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده‌اند که پرونده این موضوع در حال رسیدگی است.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای احراز تخلفات باید ادله موجود فنی مورد بررسی قرار گیرد، نیاز به بررسی تخصصی داریم، آنچه که از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده ادعای تخلف گسترده و ۹۰ درصدی حدود ۵۰۰ شرکت است که با توجه به معرفی پنج شرکت آن هم در سال گذشته از سوی این وزارتخانه، این پنج شرکت، ۹۰ درصد شرکت‌های مذکور نیست و بسیار کمتر است. چیزی که عنوان و بر آن تاکید هم می‌شود این است اسناد تخلفات ادعایی ۹۰ درصدی را ارسال نمایید.

اسناد تخلفات شرکت‌های ارزش افزوده ارائه نشده

وی گفت: درخواست روشن این است که مستندات تخلفات ادعایی هرچه زودتر ارائه شود این مستندات هم مربوط به همین موضوع ادعا شده باشد اگر واقعا مستنداتی وجود دارد که ۹۰ درصد این ۵۰۰ شرکتی که اعلام شده تخلفات گسترده‌ای دارند، قطعا پس از بررسی فنی و جمع‌آوری مستندات، مورد بررسی و برخورد قضایی فوری قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که در آن زمان که نامه معرفی پنج شرکت ارسال شده پیامک تایید دو مرحله‌ای وجود نداشته و امکان اینکه افراد بدون اطلاع عضو این سرویس‌ها شوند بیشتر بوده اما از آن زمانی که پیامک تایید دو مرحله‌ای فعال شده است، مستندات در خصوص این موضوع وجود دارد، این نکته حائز اهمیتی است.

جاویدنیا تصریح کرد: سئوال اینجاست که اگر وزارت ارتباطات در همان زمان به کلاهبردار بودن شرکت‌های ارزش افزوده پی برده بوده چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات ۹۰ درصدی ٥٠٠ شرکت فعال این حوزه دریافت نکردیم.
البته تعداد این شرکت‌ها تا ۷۰۰ شرکت و اشتغال ایجاد شده آنها حدود ۳۰ هزار نفر اعلام شده است که دستور داده شده است تعداد دقیق این شرکت ها و تعداد شاغلان آنها به همراه مستندات تخلفاتشان ارسال گردد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1398/08/04
کل نفس کتراین شرکت هاکلاهبرداری است حالاشمااسم قانونی دیگری بگذاریدچیزی تغییرنمی کند من مدتهاگرفتارچندشرکت بودمذومجبورشدم یک سال ازتلفنم استفاده نکنم تاخلتص شدم پیامک می دهد مثلا وقتی سرماخوردید استراحت کنیدوپانصدتومان می گیرد اگراین کلاهبرداری نبست پس چیست خداپدروزیرمحترم رابیامرزدکه دست این ناپاکان حرامی راازجیب مردم ضعیف خارج کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج