کد را بگیر، جزئیات کلاهبرداری را ببین و شکایت کن
۹۲۵۲۸۱
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
۵۴۵۷ 
وزیر ارتباطات قول داده بود تا هر جا که توان داشته باشد با کلاهبرداری شرکت‌های خدمات ارزش افزوده مبارزه کند. حتی اگر بگویند او قاتل و فاسد است. همین کار را هم انجام داد و شب گذشته سازوکاری را اعلام کرد که مردم بتوانند با سه حرکت از جزئیات هزینه‌هایی که شرکت‌های "وس" طی سه سال گذشته روی دست آن‌ها گذاشته‌اند آگاه و از آن‌ها شکایت کنند.

ایرنا: وزیر ارتباطات قول داده بود تا هر جا که توان داشته باشد با کلاهبرداری شرکت‌های خدمات ارزش افزوده مبارزه کند . حتی اگر بگویند او قاتل و فاسد است. همین کار را هم انجام داد و شب گذشته سازوکاری را اعلام کرد که مردم بتوانند با سه حرکت از جزئیات هزینه‌ هایی که شرکت‌های "وس" طی سه سال گذشته روی دست آن‌ها گذاشته‌اند آگاه و از آن‌ها شکایت کنند.

کد را بگیر، جزئیات کلاهبرداری را ببین و شکایت کن

عزم وزیر ارتباطات از زمانی برای پایان دادن به «وس» (خدمات ارزش افزوده) جزم شد که حضور ستاره مربع‌ها در صدا و سیما به یک مهمانی تبدیل شد و حتی در نظرسنجی یک برنامه نیز مردم بدون این که خودشان بدانند، به عضویت یک سامانه درآمده و به یک برنامه رای داده بودند. پس از افشاگری از سوی محمدجواد آذری جهرمی، در اسفندماه سال گذشته مبارزه با این قبیل کلاهبرداری‌ها بیشتر شد.

وزیر ارتباطات شب گذشته به مردم اعلام کرد با گرفتن کد دستوری #۶*۸۰۰*می‌توانند از چگونگی دریافت هزینه‌های ارزش افزوده که طی این مدت توسط شرکت‌های مختلف از آن‌ها گرفته شده است، آگاهی پیدا کنند.

آذری جهرمی در توئیتر خود اعلام کرد که امشب، شب تلخی برای کلاهبرداران است و از مردم خواست برای این که بتواند حق آن‌ها را از این شرکت‌ها بگیرد، با گرفتن این کد از میزان پولی که از آن‌ها دریافت شده آگاهی پیدا کنند. مرحله بعدی که مجموعه وزارت ارتباطات برای افرادی که از طریق این خدمات متضرر شده‌اند بازگشت هزینه‌های اخذ شده است.

برای شکایت کافیست یک پیامک رایگان به سرشماره ۸۰۰۷ ارسال کنید تا روند بازگشت هزینه‌هایی که از حساب‌تان کسر شده، به جریان بیفتد و پیگیری شود.

با شماره‌گیری این کد می‌توانید ببینید طی سه سال گذشته، شرکت‌های ارزش افزوده چه میزان هزینه بابت خدماتی که شاید از آن‌ها حتی اطلاع هم نداشته‌اید از شما دریافت کرده‌اند. مردم می‌توانند در صورت تمایل، نام شرکت‌ها و مبالغ تفکیکی که از حساب‌شان کسر شده را درخواست کنند تا در قالب پیامک رایگان برای‌شان ارسال شود.

ستاره هشتصد مربع کدی است که مدتی قبل سازمان تنظیم مقررات برای قطع پیامک‌های مزاحم خدمات ارزش‌های افزوده و تبلیغاتی اعلام کرد و اکنون نیز عدد ۶ به این کد ussd (ارسال پیام از طریق کد دستوری) اضافه شده و قابلیت این را دارد که به کاربر اعلام کند، برای هر خدمت ارزش افزوده چه میزان پولی از او دریافت شده است. پیگیری این شکایات نیز طبعا در سازمان تنظیم مقررات به عنوان رگولاتوری این حوزه دنبال خواهد شد.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/08/13
کد رو زدیم حاجی جوابی نیومده
مطمئنی خط وصله؟
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/08/13
سلام منکه اقدام کردم و هیچ جوابی نگرفتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج