مصاحبه طوفانی مجیدی؛ گوشت قربانی شدیم
۹۵۳۲۸۳
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
۱۱۷۰۱
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: همین دیشب به من خیلی محکم می‌گفتند محال است به دبی برویم اما ناگهان الان می‌گویند خبرخوش!

خبرگزاری فارس: فرهاد مجیدی در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال و همچنین اتفاقات رخ داده طی هفته‌های اخیر صحبت‌های زیر را انجام داد:

*بازی در زمین بی طرف یعنی خبر خوش؟

وی در بخش ابتدایی صحبت‌های خود اظهار داشت: اول هفته صد بار گفتم برای پلی‌اف به زمین بی‌طرف برویم و در جریان مسابقات با رایزنی حق میزبانی را پس بگیریم، اما نخواستند به نظر ما اهمیت بدهند. همه ایران درباره این موضوع نظر دادند، اما به نظر مربیان و بازیکنان تیم‌ها اهمیت ندادند!

فضایی به وجود آوردند که کسی جرات نکند نظر مخالف دهد. تا همین دیشب به من خیلی محکم می‌گفتند محال است به دبی برویم، اما ناگهان الان می‌گویند خبرخوش! خبر پیروزی، کدام پیروزی؟ پیروزی این بود که بازی پلی‌اف استقلال در تهران برگزار می‌شد.

*استقلال گوشت قربانی است، این یعنی خبر واقعی!

وی افزود: چرا از کادرفنی نپرسیدید که برای بازی در زمین بی‌طرف، قطر بهتر است یا امارات که حتما انتخاب من قطر بود، چون مشکل پروازی برای بازی احتمالی با الریان نداشت. پیروزی این بود که یک هفته تمرکز تیم را بهم نمی‌ریختید و ابتدای هفته این موضوع را حل می‌کردید.

خبر واقعی این است که گوشت قربانی، استقلال است. مدام از عزت استقلال حرف زدند، اما نگفتند که آیا عزت استقلال این است که در سه چهار روز گذشته دربه در یک تکه زمین سبز باشد؟ آیا این خفت نیست که تیم من زمین ندارد تمرین کند؟!

*هوادار می‌داند چقدر بدهی کمرشکن در فیفا دارید؟

مجیدی خاطرنشان کرد: به روی مبارکشان هم نمی‌آورند که اگر من نیامده بودم یک میلیون و ۵۰۰ هزار یوروی آقای دی‌بیاسی را از کجا تهیه می‌کردند که الان نتوانستند ۲۰۰ میلیون تومان به پیمانکار زمین باشگاه انقلاب بدهند تا ما دربه در زمین تمرین نباشیم؟! از کجا می‌خواهید شکایت‌ها و طلب‌های بویان و شفر و استراماچونی و پاختاکور و ... پرداخت کنید؟ آیا هوادار می‌داند که شما چند میلیون دلار بدهی کمرشکن در فیفا دارید؟

بودجه ۷۵۰ هزار یورویی استراماچونی که به وکیل او قولش را داده بودند، کجاست که پاتوسی به خاطر ۵۰ هزار دلار بیشتر به تیم دیگری رفت؟! دستگاه جی‌پی‌اس در این باشگاه اجاره‌ای است! دو روز قبل آمده بودند به خاطر ۵۰ میلیون تومان دستگاه را ببرند!

*کدام مربی خارجی این وضعیت را تحمل می‌کرد؟

سرمربی تیم استقلال افزود: ببینید در یک هفته گذشته به دلیل فضایی که ساختند، به دلیل بی‌زمینی و بلاتکلیفی چقدر به تیم ما ضربه زده‌اند؟ کدام مربی خارجی معتبر این وضعیت را تحمل می‌کرد؟ قبل از این هم یک هفته زمان آماده‌سازی را به خاطر جلسه یک‌ساعته در دوحه کشتند و آخرش معلوم نشد که چطور از تلاش برای برگرداندن استراماچونی به گزینه جدید خارجی رسیدند؟! یک نفر توضیح نداد که چطور وکیل هیات ایرانی در مذاکره با وکیل استراماچونی به عنوان نماینده آقای دی‌بیاسی هم بوده؟

*تا به حال وزیر را ندیدم و با او جلسه نداشتم

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: دروغ ساختند که مجیدی با وزیر جلسه داشته و انتخاب نفر اول ورزش ایران است! من تا به حال هرگز آقای سلطانی‌فر را از نزدیک ندیده‌ام. این دروغ بزرگ را اگر همان روز تکذیب می‌کردم هیچکس نمی‌خواست باور کند، چون امید هوادار به بازگشت استراماچونی بود.

من هیچ وقت با وزیر جلسه نداشتم. جالب اینجاست که در همین دو هفته‌ای که به استقلال آمدم افراد زیادی در داخل باشگاه مدعی شدند و باهم دعوا دارند که مجیدی را ما سرمربی استقلال کردیم! غیر از خدا و میلیون‌ها هوادار استقلال کسی نمی‌تواند بر سر من منت بگذارد و این من هستم که باید سر چند نفر از شما منت بگذارم که این ریسک بزرگ را پذیرفتم تا پشت وضعیت اسفناکی که رقم زدید، پنهان شوید.

*مردم گفتند خودت را هزینه این بی کفایت‌ها نکن

وی عنوان کرد: مردم صد‌ها هزار بار برای من در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که نیا و خودت را هزینه این بی‌کفایتی‌ها نکن، اما خدا می‌داند که با چه نیتی آمدم. من هر چه در زندگی‌ام دارم از استقلال است. هیچ وقت آرزوی باختن این تیم را به خاطر منافع خودم نداشتم.

به خاطر چند فالوور بیشتر مدام مصاحبه نکردم و هر روز خودم را نمایش ندادم که برای این تیم حاشیه درست کنم. اگر در همه این سال‌ها یک جدول رده‌بندی از آمار مصاحبه‌ها وجود داشت، اسم من در رده‌های آخر قرار دارد.

* از بیرون می‌خواهند جای خدمت و خیانت را عوض کنند

به گزارش فارس، مجیدی با انتقاد از شرایط فعلی استقلال افزود: آنقدر دروغ گفتند و شعار دادند و هوادار را فریب دادند که انگار فایده ندارد بگویی عاشق این تیم هستی، عاشق پیراهنش و تاریخ پرافتخارش. آبرو و اعتبار فوتبالی‌ام را از استقلال به دست آوردم و نگران این وضعیت بودم.

به همین خاطر آمدم. خودم بهتر از هر کسی می‌دانم چه ریسک بزرگی را انتخاب کردم و کفتار‌ها بیرون از تیم می‌خواهند جای خدمت و خیانت را عوض کنند.

*شب سال نو کدام کلاس مربیگری برگزار می‌شود که من در آنجا باشم؟

وی خاطرنشان کرد: با پول‌هایی که از راه دلالی در استقلال به دست آوردند، دروغ‌ها را در فضای مجازی وایرال کردند. من کجا گفتم برای کلاس مربیگری به فرانسه رفتم؟ بعد هم نوشتند مجیدی کلاس مربیگری را رها کرده و به خاطر نیمکت استقلال فوری به تهران برگشته! من برای یک کار شخصی باید دو روزه به پاریس می‌رفتم.

۲۸ دسامبر (شب سال نو) کجای اروپا کلاس مربیگری برگزار می‌شود،‌ای بی‌وجدان‌ها؟! برای من و بسیاری از پیشکسوتان و هواداران استقلال جای سوال دارد که چرا باشگاه استقلال در چند ماه گذشته با این جریان مخرب برخورد نکرده که هیچ، پشت پرده دوستی هم داشته؟! چرا هیچ واکنشی علیه این افراد صورت نگرفته؟!

*اجازه ندارم مشکلات استراماچونی را بگویم

وی افزود: من با استراماچونی در این مدت ساعت‌ها صحبت کردم. او درباره بسیاری از مشکلات فوتبالی و غیرفوتبالی‌اش در ایران به من گفت، اما اجازه ندارم آن‌ها را مطرح کنم. شاید تنها نقطه مثبتی که خیلی درباره‌اش با من حرف زد، شخصیت، تلاش، انگیزه و از خودگذشتگی بازیکنان استقلال بود.

نکته‌ای که در بحران‌های اخیر فراموش شده که چقدر بازیکنان استقلال، مظلوم بودند و نجیب. تنها امیدم در این شرایط باورنکردنی این است که می‌بینم شاگردانم حتی روی چمن مصنوعی هم احتیاط نمی‌کنند و با همه وجود می‌خواهند به سمت موفقیت و پیروزی حرکت کنند. این واقعیتی است که در آشفتگی تعطیلات نیم‌فصل از بین رفت. شاگردان من لایق بهترین‌ها هستند و خواهید دید که حقشان را در زمین خواهند گرفت.

*خیلی‌ها با یک کت و شوار به استقلال آمدند و پولدار رفتند

تعداد زیادی از افراد با یک دست کت‌وشلوار به باشگاه آمدند و پولدار رفتند، اما استقلال یک باغچه هم به نام خودش ندارد و فقیرتر هم شده. این نتیجه سال‌ها سو مدیریت و بی‌کفایتی و بیسوادی و رانت و فساد و رابطه‌بازی است و روز به روز هم بدتر می‌شود.

*تا زمانی که هستم اجازه نمی‌دهم شارلاتان‌ها اطراف استقلال باشند

آسان‌ترین کار برای من این بود که مثل خیلی‌ها یک لیست رویایی تهیه کنم و نام چهار پنج بازیکن ملی‌پوش را در اولویت اول بنویسم و تحویل باشگاه بدهم. بعدا هم بهانه کنم که بازیکنان مورد نیاز من را نگرفتند. من تا زمانی که اینجا هستم اجازه نخواهم داد این شارلاتان‌ها در اطراف استقلال حضور داشته باشند.

دست همه این افراد را از اطراف تیم کوتاه کردم و خواهم کرد. هر روز هم بیکار نیستم که حرف بزنم. چون استقلال قربانی حرف‌ها و مصاحبه‌های بیش از حد است.

*قرض می‌کردید تا زمین انقلاب زیر برف دفن نشود؟

هیچ قولی به هیات مدیره ندادم و فقط چند شرط داشتم که یکی از آن‌ها به کمک آقای موسوی انجام شده. واقعا نمی‌دانم اگر ایشان نبود پول بازیکنان چطور پرداخت می‌شد و بسیاری کمک‌های دیگر که از آقای موسوی تشکر می‌کنم. متاسفانه ارزش کار خوب دیگران را هم پایین می‌آورند. مثلا می‌گویند قرض داده.

خب می‌رفتید ۲۰۰ میلیون قرض می‌کردید تا زمین انقلاب زیر این همه برف دفن نشود. در این دوره و زمانه چند نفر پیدا می‌شوند که بدون حضور در هیات مدیره به استقلال پول قرض بدهند؟ کلامی خیلی‌ها آماده‌اند، در عمل چند نفر پای پرداخت هستند؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/11/03
ببینید چقدر باشگاه شیر تو شیر است که یک مربی صفر کیلومتر که هنوز امضای قرارداد اش خشک نشده داد و قریاد به مدیریت ارشد باشگاه می زند و آنها را شارلاتان خطاب می کند.در صورتیکه باید زیر نظر آن مدیریت خدمت کند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
اب سربالا برود قورباغه ابوعطا می خواند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
شما که از چیزی خبر نداری لطفا نظر نده .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
به این میگن فرار به جلو.به قول فیروز کریمی،فرهاد میلیونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
به این میگن فرار به جلو.به قول فیروز کریمی،فرهاد میلیونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
به این میگن فرار به جلو.به قول فیروز کریمی،فرهاد میلیونی
علی رضائی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
تو یا لنگی که اصلا مسائل سروتون بهت ربط نداره یا ناآگاهی که بهتر ه یکم بیشتر چشمات و باز کنی فرهاد مجیدی مربی مونه و اسطوره ولی تمام نام ها در برابر استقلال هیچی نیستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
برووو بینم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
تونظرندی بهتره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
ببند بابا
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/11/03
بنازم به شرفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
شرف داشت وسط فصل دو بار تیم را رها نمیکند برودج
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1398/11/03
برو گمشو فرناز خانوم
United States
18:29 - 1398/11/03
دمت گرم..حرف دل همه هواداران رو گفتی
United Arab Emirates
18:36 - 1398/11/03
بهانه های فرناز شروع شد
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/11/03
بذار امضا قرارداد خشک شود بعد جوگیر شو دوباره با لگد بیرونت میکنند
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/11/03
الکی نگوهیچکس نمیتواندسرمن منت بزاردجزء هوادارهوادارواقعی ازتومتنفره
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/11/03
شارلاتان توهستی که بافریب ونیرنگ جای ایتراماچونی روگرفتی توهفت مقدس بودی الان هفت مظلفم نیستی
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/11/03
شاه فرهاد میتونه استقلال رو سر و سامان بده . فقط شاه فرهاد
France
19:24 - 1398/11/03
آقا فرهاد شما فقط فتحی و دارودسته اش را از دوروبر تیم دور کنید بقیه مشکلات خود به خود حل خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1398/11/03
آقا فرهاد فقط خدا کمکت کنه به امید پیروزی استقلال بزرگ و مظلوم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
ازالان داری بهنونه میگیری توشرایط استقلالو میدونستی بس دهنتو ببند وای به حالت اگه تیم نتیجه نگیره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
ازالان داری بهنونه میگیری توشرایط استقلالو میدونستی بس دهنتو ببند وای به حالت اگه تیم نتیجه نگیره
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/11/03
چقد دروغ چقد تزویر."من هر چه دارم از استقلال دارم"در این شکی نیست.ولی بعدشو نگفتی که بخاطر پول استقلال تو مقطع بحرانی ترک کردم رفتم امارات.از الانم داری بهانه میاری که اگه استقلال نتیجه ی نگرفت "که مطمئناً نمیگیره"تقصیر رو به گردن دیگران بندازی.آخه تو که با رانت و پارتی بازی سرمربی شدی خودت فکر نکردی با کدام تجارب تیم بزرگ استقلال رو از این وضعیت نجات میدم.به هر حال تو پولتو تا ریال آخر میگیری مهم نیست تیم نتیجه بگیره یا نگیره.در این بلبشو فوتبال ما تو هم بهره مالی ببری همین طور که دیگران بردن.
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/11/03
اون حرفها روکه شما اول گفتید فایده نداشت خریدار نداشت حال که همون حرفها رومدیران تکرارکردن درسته چون حرف خودشون بوده شما بااونها فرق میکنید شما بزرگ شده استقلالی وروی تیم تعصب داری ولی اونها هم از شما بیشتر تعصب دارتن خیلی هم بیشتر شما به استقلال اونها به پول استقلال
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/11/03
فرهاد جان شما ازسرمایه های استقلالی .خودت وتیمت را با رفتن به دبی بی آبرو نکن.بزارهمانهایی که شرفشان راحراج کردن جواب بدن.
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/11/03
همش زیرسروزیرورزش هدفش نابودی فوتبال ایران
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/11/03
دمت گرم به عنوان یک پرسپولیسی از شجاعتت خوشم اومد
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/11/03
وقتی ندارید ،چرا قرارداد میلیاردی میبندید؟همتون سزو ته یه کرباسید،چه تو چه علی کریمی و ..‌‌.،
لنگی بودن عیب نیست یک نوع بیماریس..بیاید ازش دروی کنیم ..
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1398/11/03
مجیدی اگه نتونی الکویت آریان نبری حذو بشی ورزشگاه رو برات گورستان میکنیم استراماچونی استقلال رو به جایگاه واقعیش رساند و امثال تو فتح الله زاده دلال استقلال رو نابود کردید..مجیدی فکر نکن با این حرف مظلوم نمایی می‌کنی....ما بیدار هستیم ..
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/11/03
تو که وضع استقلال میدانستی غلط کردی سرمربی استقلال شدی که الان کاسه چکنم دستت بگیری فردا هم نتیجه نگیری بی لیاقتی خودت را گردن مدیریت بندازی
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/11/03
همه چی انصافا صادقانه گفته
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/11/03
آقا فرهاد 1خواهشن دیگه شما تند نرو این حرفها جاش درون خانواده هست نه توی رسانه شما که استقلالی هستی شما چرا همه این شرایط رو میدونستی اومدی دیگه لطف کن بهانه نیار
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/11/04
طفلك اينها رو نمي دونسته و اومده
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/11/04
کمال بی غیرتی است اگر قبول کنید و بروید
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1398/11/04
دوست دارم فرهاد . همه حرفات از این دور هم مشخصه نیاز به اثبات نداره .
واقعا اوضاع استقلال افتضاحه . ازت می خوام شرایط استقلال رو دوباره ایده ال کنی . ممنون که هستی .
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1398/11/04
تا یکی مثل امثال فتحی حلق به گوش وزیر هستند استقلال به جای نخداهد رسید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج