تلف‌شدن ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر در میانکاله
۹۵۳۳۵۸
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
۴۶۵۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از جمع آوری لاشه بیش از ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان خبر داد.

خبرگزاری مهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از جمع آوری لاشه بیش از ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان خبر داد.

حسینعلی بابایی با اشاره به تلف شدن شماری از پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان اظهار داشت: امروز همکاران محیط زیست و دامپزشکی لاشه بیش از ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر را که به دلایل نامعلومی تلف شده‌اند، را جمع آوری و دفن بهداشتی کرده‌اند.

وی به بیان اینکه پایش برای دلایل مرگ پرندگان ادامه دارد گفت: بیشتر گونه‌های تلف شده از نوع چنگر معمولی، کشیم بزرگ، فلامینگو و اردک سرحنایی است.

وی افزود: با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات جمع آوری لاشه‌ها، دفن بهداشتی و نمونه گیری برای بررسی علت یا علل تلفات با همکاری اداره کل دامپزشکی استان در دست اقدام است.

بابایی از شکارچیان شرق استان خواست تا مشخص شدن علت دقیق تلفات از ورود به عرصه‌های تالابی و شکار پرندگان مهاجر جدا خودداری کنند.

نمونه‌ها در دست بررسی است

سید حسین رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز با تأیید تلف شدن غیرعادی پرندگان مهاجر، افزود: به محض اطلاع، همکاران برای نمونه برداری به میانکاله اعزام شدند و نتایج آن پس از بررسی اعلام می‌شود.

رضوانی اظهار داشت: در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی تلف شدن پرندگان به دلیل آنفلوانزا در استان گزارش نشده است و نتیجه آزمایش درباره علل مرگ پرندگان مهاجر پس از بررسی اعلام می‌شود که آیا به دلیل بیماری است یا دلیل دیگری دارد.

وی از هم استانی‌ها خواست تا از خرید پرندگان مهاجر در بازارها برای مصرف خودداری کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج