مذاکرات فراکسیون امید با شورای نگهبان ادامه دارد
۹۵۵۲۹۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
۴۳۲۲
چند روزی بیشتر تا اعلام نتیجه تایید صلاحیت نامزد‌های مجلس یازدهم باقی نمانده است و از قرار معلوم بررسی‌های اعضای شورای نگهبان هم در حال اتمام است. اعلام نظر شورای نگهبان بیش از آنکه برای اصولگرایان اهمیت داشته باشد تا حدود زیادی تکلیف اصلاح‌طلبان را روشن خواهد کرد.

رویداد 24 نوشت: چند روزی بیشتر تا اعلام نتیجه تایید صلاحیت نامزد‌های مجلس یازدهم باقی نمانده است و از قرار معلوم بررسی‌های اعضای شورای نگهبان هم در حال اتمام است. اعلام نظر شورای نگهبان بیش از آنکه برای اصولگرایان اهمیت داشته باشد تا حدود زیادی تکلیف اصلاح‌طلبان را روشن خواهد کرد.

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر رد صلاحیت‌ها مجددا بررسی نشود، در انتخابات شرکت نخواهند کرد. در این بیانیه آمده است: «هشدار می‌دهیم که چنانچه دایره انتخاب مردم همچنان بسته بماند ما نمی‌توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم و به دلیل سلب امکان معرفی فهرست نامزد‌ها از ما، لیست قابل قبولی برای معرفی به مردم نخواهیم داشت.»

خبر‌ها حکایت از این دارد اصلاح طلبان در تلاش هستند با سیاست‌های مختلف نتیجه تایید صلاحیت‌ها را به نفع خود برگردانند و عده‌ای از فراکسیون امید مجلس در حال رایزنی برای گرفتن تایید صلاحیت همفکران سیاسی‌شان هستند. البته به نظر می‌رسد این رایزنی‌ها یکی یکی در حال نتیجه دادن است؛ آنچنانکه خبر رسیده امروز دو نفر دیگر از اصلاح طلبان مجلس تایید صلاحیت شده‌اند. با این حال عمده افراد شناخته شده تایید صلاحیت نشده‌اند و شرایط نشان می‌دهد امیدی هم به تغییری وضعیت نیست.

سید ابوالفضل بیوکی نماینده یزد در مجلس دهم گفته عارف به‌عنوان رییس فراکسیون امید مجلس پیش از اینکه نظر هیات‌های نظارت برای صلاحیت نامزد‌ها اعلام شود، مذاکراتی را با شورای نگهبان داشته، اما براساس صحبت‌هایی که من با ایشان داشتم احساس کردم که خود عارف هم برداشتش این بود که این مذاکرات به‌خوبی پیش نرفته است.

وی افزود: در حال حاضر همه در تلاشند که فضایی به‌وجود بیاید که انتخابات رنگ و بوی رقابتی‌تری به‌خود بگیرد. از این‌رو کارگروهی از سوی فراکسیون امید برای رایزنی با شورای نگهبان شکل گرفت که اعضای آن آقایان محمد رضا عارف، مصطفی کواکبیان، محمدرضا تابش و احمد مازنی هستند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به اینکه تاکنون چند جلسه بین این کارگروه و اعضای شورای نگهبان شکل گرفته است؟ گفت: حقیقت امر از اینکه همکاران ما چند بار با اعضای مختلف شورای نگهبان دیدار داشتند، ندارم و فقط می‌دانم که این دوستان رایزنی‌هایی داشتند تا ان‌شاالله با گرفتن تایید صلاحیت همفکران خود، فضای انتخابات را پرشورتر کنند.

موسوی‌بیوکی می‌گوید: ما به بررسی و اعلام نظر شورای نگهبان امیدوار هستیم و بی‌شک این امیدواری تا لحظه آخر ادامه خواهد داشت. روز گذشته هم از طریق دو نفر از همکاران خود باخبر شدم که دو تن از اعضای فراکسیون امید که در انتخابات پیش‌رو از حوزه تهران نام‌نویسی کرده بودند، تایید صلاحیت شدند.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/11/09
چرا با ادمی که اختلاس کرده ومردم نمیدانند تایید شود
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/11/09
حالا یک پرسش از آقایان اصلاح طلب ...چه کسی هست که سنگ لای چرخ نظام می اندازد ....و چه کسانی دارند تهدید میکنند که فرای قانون .هرکس را هرچه هست به مجلس که نمایندگان ملت هستن وباید دل برای مردم بسوزانند ..بفرستند تا وکیل الدوله شوند ...چه کسانی هستن که راه فتنه ۸۸ را گرفتند و میگویند یا ما یا هیچ کس .
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/11/09
چپ وراست نداره هر کی فساد و مشگلی داشته باید رد بشه .الحمدوا... این دوره مجلس اکثرا فاسد بودند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج