ماجرای خوراندن تریاک به مرغ‌ها
۹۶۰۵۳۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
۱۹۶۳۵
رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در واکنش به خبر خوراندن تریاک به مرغ‌ها اعلام کرد که خوراندن تریاک به مرغ هیچ توجیهی ندارد و مرغ‌داریها تحت نظارت دامپزشک هستند.

خبرگزاری ایسنا: رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در واکنش به خبر خوراندن تریاک به مرغ‌ها اعلام کرد که خوراندن تریاک به مرغ هیچ توجیهی ندارد و مرغ‌داریها تحت نظارت دامپزشک هستند.

به تازگی خبری در فضای مجازی منتشر شد که برای افزایش وزن مرغ‌ها و مقاوم کردن آنها در برابر بیماری، تریاک به آنها خورانده می‌شود. خبری که واکنش‌های بسیاری را در پی داشت و سازمان دامپزشکی نیز آن را سراسر کذب و بدون منبع موثق دانست و خواستار پیگیری این دست اخبار از سوی منابع معتبر و موثق شد. در این راستا رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نیز این موضوع را شایعه دانست و اعلام کرد که مرغ‌داری‌ها تحت نظر دامپزشک بوده و می‌توان برای افزایش وزن مرغ و مقاوم سازی آنها در برابر بیماری از مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده کرد.

محمد یوسفی، رییس هیات مدیره انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با رد خبر خوراندن تریاک به مرغ ها به ایسنا گفت: ممکن است در بین حدود ۲۷ هزار واحد مرغداری در یک یا دو واحد که قدیمی بوده و به صورت سنتی هم کار می‌کنند، این اتفاق رخ داده باشد ولی در مرغداری‌های صنعتی قطعا نبوده است و به طور کل هیچ توجیهی هم ندارد. از طرفی اگر فرض را بر این بگیریم که در یک مرغداری ۱۰۰ هزار مرغ وجود داشته باشد، در این صورت باید حجم زیادی تریاک تهیه و به مرغ‌ها خورانده شود که طبیعتا منطقی نیست.

وی ادامه داد: همه مرغداری‌ها تحت نظر دامپزشک متخصص هستند و در واحدهای مرغ مادر یعنی تولیدکنندگان جوجه یکروزه، سلامت جوجه‌ها تا ورود به بازار و حتی در کشتارگاه هم کنترل می‌شود. از طرفی برای افزایش وزن مرغ‌ها و کنترل بیماری آنها می‌توان از مکمل و ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه مخصوص استفاده کرد.

به گفته رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، تریاک تاثیری بر وزن مرغ ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/11/24
به حق چیزای نشنیده
پاسخ ها
عندالمومنین
Germany
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
در دین ما همه چیز امکانپذیر است و ما مسلمانان هیچوقت متعجب نمیشویم .
یاشار
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
اره من دیدم
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1398/11/24
این کار اکثر جاها انجام میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
کاربر عندالمومنین موافق هستن همه با شما چون مصلحت است که به مرغها تریاک بدهند،
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/11/24
دوست خودم مرغ داری ۴۰هزار قطعه داره من خودم ب چشم خودم دیدم ب جوجه تریاک میدند
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1398/11/25
شیره خوب جواب میده هیچی بعید نیست از اینا.
Netherlands
11:48 - 1398/11/25
آره جدی خروس همسایه ما اویل قوقولی قول میکرد الان دیگه اولی اول میکند پس مال همان تریک هست دورسته یکی میگفت بهش تریاک میدد
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/11/25
یا خدا!!!!!! اخه چرا مرغای زبون بسته..ووووی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج