حالِ ناخوش اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در تهران
۹۶۰۵۴۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
۳۳۹۵۶ 
با نزدیک‌تر شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی وضعیت لیست‌های انتخاباتی روشن تر، دعوا‌های جناحی افزایش و اختلافات داخلی عیان‌تر می‌شود. در دو روز اخیر تنش‌های داخلی در میان اصولگرایان و اصلاح طلبان اوج گرفته است.

برترین‌ها: با نزدیک‌تر شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی وضعیت لیست‌های انتخاباتی روشن تر، دعوا‌های جناحی افزایش و اختلافات داخلی عیان‌تر می‌شود. در دو روز اخیر تنش‌های داخلی در میان اصولگرایان و اصلاح طلبان اوج گرفته است.

اصلاح طلبان که وضعیت بغرنجی دارند. هنوز به طور قطعی مشخص نیست شورای عالی اصلاح طلبان لیست انتخاباتی ارائه کند. از طرف دیگر برخی احزاب همچون کارگزاران اعلام کرده اند که لیست انتخاباتی ارائه می‌کنند.

اما در جبهه اصولگرایان اوضاع پر تنش است. شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، لیست ۳۰ نفره خود برای انتخابات مجلس را در حوزه انتخابیه تهران مشخص کرد. دبیرخانه شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اعلام کرد: "با توجه به گمانه زنی‌های مختلف و انتشار فهرست‌های متفاوت با عنوان لیست شورای ائتلاف در تهران، اسامی نهایی ۳۰ نامزد ائتلاف در تهران به زودی از طریق این شورا رسماً به اطلاع عموم خواهد رسید. "

کارگزاران، لیست اصلاح‌طلبان، شعسا، پایداری‌ها قالیباف و...

پیش از اعلام لیست شکاف‌های جدی در میان اصولگرایان به وجود آمده بود. جبهه پایداری حساب خود را از ائتلاف جدا کرد، عدالتخواهان اعلام کردند که لیست مختص به خود را ارائه می‌کنند، احمدی‌نژادی‌ها هم ائتلاف خود را تشکیل داده اند و حالا زمزمه‌هایی هم درباره احتمال انشعاب محمد باقر قالیباف از اصولگرایان به گوش می‌رسد.

در واقع در آستانه یک انتخابات دیگر جبهه اصولگرایان که همیشه بر طبل وحدت می‌کوبند باز هم دچار تفرقه شده است. تنها برگ برنده آن‌ها این است که اصلاح طلبان به واسطه بحران محبوبیت و البته ردصلاحیت‌های گسترده در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند و دستشان برای ارائه لیست قوی بسته است.

در همین رابطه محبی؛ رییس ستاد امر به معروف و فعال اصولگرا در تویتی نوشت:

سسس

تفرقه در میان اصولگرایان به شکل بارزی در نامه2نگاری غلامعلی حداد عادل رییس شورای ائتلاف و مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری نمایان شد.

ابتدا حداد عادل در نامه‌ای گلایه آمیز از رویکرد جبهه پایداری انتقاد کرد. او به مرتضی آقاتهرانی نوشت: «متاسفانه جبهه پایداری هیچ‌گاه در جلسات اولیه شورا و جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نکرد و تا امروز نیز توفیق دیدار شما در جلسات شورا حاصل نشده است.»

اما در واکنش به این نامه افشاگرانه مرتضی آقاتهرانی نامه تندی نوشت. او خطاب به حداد عادل تاکید کرد "جبهه پایداری مدل و روش‌های منسوخ شده گذشته را قبول نداشته و ندارد." آقا تهرانی خطاب به حداد عادل پیشنهاد داده است که پایداری حاضر است با یک لیست واحد ائتلاف کند.

اما ائتلاف جدای از پایداری که مشکل کلان‌ آنها به حساب می‌آید با دو گروه دیگر نیز دچار چالش شده است. دسته اول عدالتخواهان است که ترکیبی از برخی جوانان نزدیک به قالیباف و سعید جلیلی است. این دسته می‌خواهند لیست جداگانه خود را ارائه کنند. لیستی منتسب به این گروه نیز منتشر شد. لیست عدالتخواهان ممکن است چالش‌هایی برای اصولگرایان ایجاد کند. با این حال برخی تحلیلگران اصولگرا معتقدند این انتخابات عیار عدالتخواهان را روشن می‌کند.

عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در این باره نوشته است: «شنیدم عده‌ای محترم قصد دارند با نام و هویت عدالت خواهان لیست انتخاباتی بدهند. در هر دو صورت شکست یا پیروزی به خط پایان عدالت خواهی خواهند رسید. به شرط پیروزی در قدرت و مصلحت هضم خواهند شد و به شرط شکست، وزن اجتماعی آنان هویدا خواهد شد. اولین شرط عدالت خواهی دوری از قدرت و ثروت است.»

دسته دومی که می‌تواند برای اصولگرایان دردسر ساز شود، لیست انتخاباتی مدیران دولت‌های محمود احمدی نژاد است. این گروه نیز امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با لیستی به نام "ائتلاف مردم" وارد عرصه انتخابات می‌شود. فعلا این لیست اعلام نشده است.

محمود رضوی از نزدیکان قالیباف هم در اظهارنظری اعلام کرد:

سسس

در روز‌های گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه محمد باقر قالیباف از تحولات ائتلاف اصولگرایان خورسند نیست منتشر شده بود.

خبرگزاری فارس در این باره نوشت: "برخی افراد با فشار بر روی محمدباقر قالیباف، خواستار ارائه لیست جداگانه توسط وی شدند." البته فارس اعلام کرد که قالیباف این پیشنهاد را نپذیرفته است.

با این حال پس از اعلام لیست ائتلاف اصولگرایان، نارضایتی قالیباف علنی شد. اکانت منتسب به او با انتشار تصویری از لیست ائتلاف در توئیتی نوشت: "من به شما وعده داده بودم که دغدغه مجلس آینده همان دغدغه مردم یعنی اقتصاد است. لیستی که به نام بنده اعلام شده است مورد تایید نیست."

به این ترتیب زمزمه‌های جدایی قالیباف از ائتلاف و ارائه لیست تازه مطرح شده است.

رسایی نیز  که در لیست ائتلاف قرار نگرفته است در تویوتر خود نوشت:

سسس

لیست منتشر شده ائتلاف اصولگرایان برای همه گروه‌های این جریان غافلگیر کننده بود. حذف تعداد زیادی اقتصاد خوانده‌مانند امیر سیاح و خاندوزی اعتراض‌هایی را به دنبال داشت. کنار گذاشتن سلبریتی‌هایی همچون وحید یامین‌پور نیز تعجیب برانگیز بود. در این بین نام‌هایی در لیست قرار دارند که برای بسیاری از بدنه اصولگرایان ناشناس‌اند. نام‌هایی که در جست‌وجوی گوگل هم اطلاعات زیادی از آن‌ها به دست نمی‌آید.

همین وضعیت باعث شد که در شب پیروزی انقلاب فضای مجازی با ناراحتی و ناامیدی بخش زیادی از اصولگرایان همراه باشد. کاری به جایی کشید که حتی حاج منصور ارضی مداح مشهور نیز بیانیه‌ای منتشر کرد و نسبت به لیست منتشر شده انتقاد کرد. او گفته که لیست جداگانه‌ای منتشر خواهد کرد.

کدام احزاب اصلاح‌طلب لیست می‌دهند؟

در حالی که اصولگرایان نیز همچنان سرگرم اختلافات خود هستند، اختلافاتی که این روزها به اوج خود رسیده است. در میانه وضعیت بلاتکلیفی این روزهای اصلاح‌طلبان که البته برخی اصلاح‌طلبان از آن به تکلیف روشن و نبود نامزد خاص، تعبیر می‌کنند آرایش اصلاح‌طلبان و آمادگی آن‌ها در انتخابات یازدهمین دوره مجلس به پرسشی جدی بدل شده است.

کارگزاران، لیست اصلاح‌طلبان، شعسا، پایداری‌ها قالیباف و...

تا اینجای قصه ناتمام انتخابات مجلس یازدهم، مشخص شده است شعسا (شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان) بر خلاف دوره پیشین انتخابات از ارائه یک فهرست انتخاباتی واحد خودداری کرده است و میدان را در اختیار احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب قرار داده است که شعسا دیگر امکانی برای رقابت نمی‌بیند. حالا این احزاب اصلاح‌طلب هستند که باید در فضای بی‌رمق انتخابات مجلس یازدهم ردای رزم بپوشند و آماده بزمی باشند که سور و ساتش را دیگران به خیال پیروزی از پیش مهیا کردند.

علیرغم اینکه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد در انتخابات لیست نخواهد داد، برخی از احزاب همچون اتحاد ملت از این تصمیم حمایت کردند، اما برخی از احزاب دیگر از جمله کارگزاران درصدد حضور موثر و فعال در انتخابات مجلس هستند.

در همین راستا روز گذشته حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه‌ای تصریح کرد: اصلاح‏‌طلبان باید از ر‏أی‌‏دهندگان به جبهه اصلاحات به علت ناکارآمدی، بی‌‏برنامه‌‏گی و عافیت‌‏طلبی و حتی انحصار‏طلبی در درون جبهه اصلاحات پوزش بخواهند. 

کارگزاران، لیست اصلاح‌طلبان، شعسا، پایداری‌ها قالیباف و...

حزب کارگزاران همچنین با تأکید بر اینکه درباره وقایع اخیر، یک بخش حاکمیت را متهم نمی‌‏کند و حتی از اصلاح‏‌طلبان و اعتدال‌‏گرایان نیز انتقاد می‏‌کند،‌ در بخش دیگر از بیانیه خود عنوان کرده است: به عنوان یک حزب پارلمان‌تاریست که با مشارکت در انتخابات و رقابت با محافظه‌‏کاران در مجلس پنجم به ایجاد بالاترین نرخ مشارکت در رقابت‌‏های پارلمانی جمهوری اسلامی کمک کرد، به این دلایل راهبردی تصمیم گرفت انفعال در انتخابات را کنار بگذارد و از «فهرست‏‌های انتخاباتی حداقلی» متناسب با امکان معرفی نامزد اصلاح‌‏طلب (و تا حد ممکن حزبی) در حوزه‌‏های انتخابیه حمایت کند.

محمود صادقی؛ فعال سیاسی اصلاح طلب با انتقاد از بیانیه کارگزاران نوشت:

سسس

در حالی که شورای عالی سیاستگذاری موضع نهایی خود را مبنی بر عدم ارائه لیست انتخاباتی در تهران اعلام کرد اما همچنان در روزهای اخیر فهرست‌های انتخاباتی به نام اصلاح‌طلبان منتشر می‌شوند، فهرست‌هایی که از سوی شخصیت‌ها و احزاب اصلاح‌طلب جعلی خوانده می‌شود. این شورا بار دیگر اعلام کرد: در صورت نبودن کاندیداهای شاخص اصلاح‌طلب در حوزه های انتخابیه، لیستی به مردم معرفی نخواهد کرد.

در همین حال آذر منصوری، قائم مقام حزب اتحاد ملت از عدم ارائه لیست شورای اصلاح طلبان در برخی شهرستان‌ها به دلیل رد صلاحیت کاندیدا‌های خود خبر داد و نوشت: تاکنون علاوه بر تهران، شورای اصلاح طلبان یزد، البرز، زنجان، اصفهان، آذربایجان غربی، چهارمهال بختیاری، خوزستان، فارس، همدان، گیلان و شهار‌های مشهد و ملایر در بیانیه‌های جداگانه اعلام کردند به دلیل رد صلاحیت کاندیدا‌های خود در انتخابات مجلس یازدهم لیستی نخواهند داشت.

سسس

در این میان در حالی‌که حضور احمدی‌نژادی‌ها در انتخابات مجلس یازدهم بر همگان مسجل شده است، اما برخی، چون قنبری بر این نظر هستند احمدی‌نژادی‌ها با این‌که نامزد‌های زیادی دارند، اما یک طیف واحد نیستند. تعدادی از آن‌ها افراد نزدیک به احمدی‌نژاد هستند، تعدادی حامیان او و گروهی دیگر از آن‌ها به جبهه پایداری گرایش دارند.

کارگزاران، لیست اصلاح‌طلبان، شعسا، پایداری‌ها قالیباف و...

اما در میان این طیف، نزدیکان به جبهه پایداری در انتخابات به بازی گرفته خواهند شد و در لیست‌ها نیز خواهند بود. وی همچنین با اشاره به طیف قالیباف اضافه کرد: از حامیان آقای قالیباف نیز افرادی که به جبهه پایداری نزدیک هستند در لیست اصولگرایی خواهند بود. قنبری بر این نظر است که نه احمدی‌نژاد و نه قالیباف به تنهایی قدرت مانور نخواهند داشت و جبهه پایداری در صدد است آرایش انتخاباتی را به نفع خود بچیند.

این در حالی است که اصولگرایان سعی دارند تا از زیر بار پذیرفتن احمدی‌نژاد شانه خالی کنند و از او تبری جویند.

انتشار یافته: 86
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/11/24
تاریخ مصرف اصولگراها واصلاح طلب ها تمام شده بی جهت دست وپانزنند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
تاریخ مصرفشون وقتی تموم میشه که از ملت بخاری دربیاد..
اره
چله دروغ
Germany
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
اصلاح طلب ، اصولگرا ، دیگه تمومه ماجرا !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
واقعا تمام شدن اعتدالگرا هم همینطور همه شون اصولگرا همه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
کی ما اصولگراها و انقلابیون با شما موافق شدیم خودمون خبر نداریم؟
پایبند به اصول انقلاب
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
تفاوت نگاه ما با شما زمین تا آسمونه.از طرف خودتون حرف بزنید
بدون نام
-
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
جانانا از درد دل ما نوشتی
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/11/24
میخوره این نیروها امنیتی باشند.در پوشش کاندیدای مجلس
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/11/24
خودتون به هم دیگه رای بدهید شایدفرجی شدیکی ازشماهابه آرزوش رسید
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/11/24
همتون دروغ میگید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
کفر نکو دورغ توایران داریم مکه اونم نماینده حالا
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/11/24
اگر دسترسی دارین به تمام احزاب بگین خودشونو خسته نکن خخخخ
پاسخ ها
من
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
خدایش مردم یه شکن سیر غذا که میخورن بعد این همه گرسنگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
از طرف امثال خودت حرف بزن خ
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/11/24
او او اوه، عجب انتخابات پر شوری
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/11/24
بیخود شلوغش نکنید مردم شماها رو شناختن!
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/11/24
نمایی بود از مفت خورانِ مال بیت المال خورِ بی خاصیت و بی لیاقتِ مملکت!
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/11/24
چنان از لیست صحبت میکنند که انگار یک تعداد دانشمند ونظریه پرداز هستند که کاندیدای مجاس هستند ،ولی غافلند که دار دسته قالیباف و احمدی و غیره را همه بهتر از خودشون میشناسند
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/11/24
به به گل بود به سبزه اراسته شد چه قدر برا خدمت به مردم تلاش میکنن البته دراصل برا چاپیدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
فقط احمدی نژادوعشق
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/11/24
این همه حرص زدن برای حضور در مجلس آیا واقعا برای خدمت به مردم است یا برای خدمت به ...؟
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/24
ملت دانا=== نمایندگان مجاهد و خدمت گزار
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/24
تازه اولشه حال ناخوششون
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/24
ولش کنید این بازارگرمی رو .این نیز بگذرد بعدشم مردم تاوان پس میدن .بدتر میشه.اینا دیگه کهنه شده
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/11/24
تا ب این امراض دچارید،نمیتوانید دوای درد مردم باشید.
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/11/24
این افای محبی خودش نیاز به نهی منکر دارد با ادبانه خرما خوردنش
پاسخ ها
بدون نام
Luxembourg
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
من گفتم این از خجالتش تا مدتی که مردم یادشون بره حرف نمی زنه
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/11/24
خوب حتماًبرسرمقداروسهم سفره ای که درآینده برایشان پهن خواهدشدوازآن متنفع خواهندشد به توافق نرسیده اندوالامشکل درجای دیگری نیست این ملت هم پشم اگردلسوزملت بودن آخروعاقبت ملت بعدازچهل ویکسال اینچنین نبود
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/11/24
زودتر لیست ها مشخص بشه چون رای نویسان منتظرن.از الان مشخصه کیا درمجلس خواهند بود وصندلیشون رو می شناسند.شما هرگز منتخب مردم نیستید.منتخب نظام هستید.مهندسی انتخابات
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/11/24
با درود به اندیشمندان
عجب خر تو خریه! البته نمی‌توان گفت عجب شیر تو شیریه.!خر تو خر یعنی هرج و مرج بین ابلهان تهی مغز برای منافع خود و خودی. شیر تو شیر یعنی هرج و مرج بین رؤسا و مدیران برای پیشبرد اهداف خود و خودی باز برای منافع خودشان! اما دسته دوم امتیاز شان را از دسته اول می‌گیرند! اگر اتفاق نظر برای ساختن کشور بود با همه کاستی‌ها از طرف شورای نگهبان دو طرف اصول گرا و اصلاح طلب و مستقل از میان نخبگان شان البته اگر داشته باشند! لیست واحد ومشترک ارائه می‌کردند.!؟ برو خوش باش هموطن که اندر خم یک کوچه ایم.!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
کاملا درست می فرمایید
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/11/24
این همه دعوافقط فقط برسرجیب مبارکشانه
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/11/24
ببین اسکناس و قدرت چکار می کنه کجا بهتر از مجلس تمام این دعواها برای همین دوتا است
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/11/24
پناه بر خدا! گربه را از هر طرف که ولش کنید چهار دست و پا روی زمین است.
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/11/24
اینهمه میزنید تو سرخودتون کی میخاد رای بده!!!! مگر خانواده ها و اطرافیانتون!!!! وگرنه من که خود پسر داییمم کاندید ولی از خیلی وقت پیش خانوادگی تصمیم گرفتیم رای ندیم
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1398/11/24
بلا و مشکل مردم همین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هستند. هر دو جناح به فکر موقعیت و منافع خود و دوستان خود هستند. به فکر مردم نیستند. قاچاق، فساد، رانت، بی اخلاقی، مخالفت با شفافیت مالی، منع تعقیب قضایی پرونده های خلاف، در هر دو جناح هست. هر کدوم دیگری رو تخریب میکند. این وسط ملت له می شود.
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/11/24
مجلس فرمایشی یا فرسایشی مملکت را به فنا داده است. تنها راهکار تعطیل کردنشه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
جای لیاخوف خالی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
مثلا عارف که اصلاح طلب هست چه گلی به سر ملت زده با اون ژن خوبش
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/11/24
هردو جناح غارتگر بیت المال هستند
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/11/24
به این بزرگواران اعلام کنید که نه زیاد اظهار نگرانی کاذب کنند و نه دعوای زرگری به راه بندازن برای تهییج مردم!!!

نماینده های مجلس بعد از الان کت و لباس آینده ی خودشون هم سفارش دادند!
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/11/24
به حال ملتی که نماینده اش امثال رسایی باشه، باید گریست.
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/11/24
این همه پول مفت بایدم سرش دعوا باشه
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/11/24
لطفا در مطالبتون ننویسید عدم محبوبیت اصلاح طلبان چون اولا نه در مجلس اکثریت داشتن نه آقای روحانی اصلاح طلب بود بعدشم ما از وضعیت کلی مملکت نامید شدیم
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/11/24
انشاالله خدا همشون با هم مرگ بده. به امید حق هر چه زودتر.
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/11/24
دعوای خانوادگی به ما ربطی نداره :
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/11/24
رسایی که اصلا وقالیباف هم که بدر د نیروی انتظامی میخوره
پاسخ ها
خر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
سردار گاز انبری خجالت بکش
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/11/24
چه دل خجسته ای دارن شیفتگان قدرت از همتون بیزاریم بیزار
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/11/24
احمدی نژاد اصولگرای غیر اصلاح طلبی است که اصولگران را قبلا زیر پا گذاشته به همین خاطر از او دوری میکنند
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/11/24
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/11/24
منتظر اقدام عجیب !مردم با شرف ایران باشید! اختلاس تمام شد!!!!
-
18:53 - 1398/11/24
مسلماً در این انتصابات اصولگران حرف اول را میزنن
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1398/11/24
اصلاح طلب،اصول گرا دیگه تمومِ ماجرا
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/11/24
لعنت به هر دو تاشون!
پاسخ ها
ا.ع
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
مطالبای توهین امیزو خوب پخش میکنید.ولی حرف حق ونه
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/11/24
واقعا خدا به دادشون برسه
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1398/11/24
سلام.خداوندقادرمتعال یکبارِدیگربرای شمانیروهای مذهبی وانقلابی فرصت خدمت مهیافرمود.جدال نکنیددشمن درکمین است.اگراین بارمتحدانه عمل نکنیددشمن برای همیشه برشماغلبه خواهدکردوفاتحه انقلاب واسلام وهمه خوانده است.آنوقت خداخدانکنید!اگرنیت خدمت به این مملکت است جدال نکنید.به خداپشیمان خواهیدشد.شب اول قبر.قیامت و...رافراموش نکنید.عمرکوتاه است.والسلام.یک جانبازصعب العلاج.
Japan
21:16 - 1398/11/24
هیچکدام ازمنصوبین شورای نگهبان توان ارائه راه برون رفت از مشکلات فعلی را ندارند.
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/11/24
خداوکیلی اسامی رو کاملا بررسی کنید همشون فقرایی بودن که ظرف این سالها میلیاردرهای قدرتمندی شدند اگردروغ گفته باشم خداوند همین امشب کورم میکنه !
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1398/11/24
چی میخواین شماها چرا این همه دنبال ثروت وقدرت وپست ومقام هستین شماها؟!
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1398/11/24
دوازده سال هست میخوان قیمت ماشینهای قیمت گذاری کنند هنوز نتوستند چه برسه به امور مملکت
United States
21:34 - 1398/11/24
فقط موندم چرا توییتر برای ملت فیلتره و واسه اینا موردی نداره استفاده کردن ازش
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/11/24
سال 86مردمو با یارانه 55 تومن فریب دادید بسه دیگه تاکی دروغ این وضعیت مردمه مثل اینکه کورید یا کرید
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1398/11/24
حال هر دوحزب همیشه خرابه یکی ازیکی بدتر
Germany
00:06 - 1398/11/25
با درود اصلا چه ضرورتی دارد که مجلس داشته باشیم به نظر بنده وقتی مجلس حتی قدرت اظهار نظر ساده را ندارد همان بهتر که نباشد وقتی مجلس حتی برای طرح نرخ بنزین اختیاری ندارد تعطیلش کنید این اقایان و چند تا خانم هم بروند ماهیانه حقوق بگیرند اینها حالشان خوش است این ملت است که روزگاری ندارد
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/11/25
انتخابات نیست که.چالش چاپیدنه..افراد جدید میارن فک و فامیلاشون بهشون رای بدن که چند نفر برن رای بهشون میدن همون موقع فیلم بگیرن بگن انتخابات پرشور بودولی اطمینان دارین که حتی خواهر و برادر این کاندیدا هم بهشون رای بدهند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/11/25
خواهش میکنم درست انتخاب کنید و به اونی رأی بدید که احتمال میدید خدا و پیغمبر سرش میشه و دلش برای ایران میسوزه
United States
01:19 - 1398/11/25
جانم فدای روحانی بزرگ
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
انشاءالله
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1398/11/25
همه شماهایی ک حرف میزنید تا بگن ۱۰ تومن میدن مثل چی میدویین ک عقب نمونید پ فکرنکنید زرنگ شدین
Iran, Islamic Republic of
04:16 - 1398/11/25
یامین پور ،،خخخخخ،،حتما ایرادی داشته شورای نگهبان قیدشوزده
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1398/11/25
اینا همش سیاه بازی مردم و بکش پای صندوق
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/11/25
مردم دیگه به این حزب و اون حزب ٬این چپیه اون راستی اعتقاد ندارند.مردم فقط به چند تا مرد نیاز دارند که شبانه روزی و بدون استراحت برای مردم کار کنه .به کسی نیاز دارند که برای خدا کار کنه نه برای پول‌
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/11/25
مرد نکونام نمیرد هرگز
جاوید شاه
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/11/25
تمام اینهایی که تو این کشور ایران دارند میخورند و میچاپند و بفکر ادمای این مملکت از پیر و جون زن ومرد بچه وطفل که شبها با شکم گرسنه سر رو بالشت میزارند و تمام خانوادهایی که به هر دلیلی میپاشه و زنهایی که به بیراه میرن تو گردن تمام مسولین و خانوادهاشون و از اهل جهنم هستند و ابولهبند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج