سورپرایز جهرمی این بار جایزه هم دارد
۹۶۰۶۴۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
۱۱۹۹۷
جهرمی نوشت: برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم.

برترین‌ها: آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتر خود درباره سورپرایز جدیدش نوشت:

برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم.

می‌توانید وضعیت پوشش وکیفیت وشکایات مردم را ببینید.

به همراه روزانه یک سال اینترنت رایگان به 50 نفر از مشارکت کنندگان در نظارت بر سامانه و شبکه!

وزیر ارتباطات از نت‌سنج پلاس رونمایی کرد

محمدجواد آذری جهرمی امشب در پخش زنده اینستاگرام، درباره دسترسی کاربران در کشور به اینترنت اظهار کرد: در پنج سال اخیر تلاش زیادی به وسیله دولت انجام شد که مجموعه ارتباطات مردم و دسترسی آنها به اینترنت توسعه یابد. در ابتدای دولت یازدهم مجموع مشترکان اینترنت موبایل در کشور بیش از 300 هزار نبود و تنها یک اپراتور خدمات 3G ارائه‌ می‌داد، اما امروز هر سه اپراتور موبایل در سراسر کشور این امکانات را فراهم کردند.

وی ادامه داد: امروز بیش از 70 میلیون ایرانی در 1242 شهر کشور و بیش از 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به خدمات پهن باند موبایل دسترسی دارند. سرمایه‌گذاری زیادی توسط دولت و اپراتورها به ویژه در چهار سال اخیر انجام شده که کمیت ارتباطات توسعه جدی پیدا کند اما همیشه خواسته کاربران دو مقوله مهم کیفیت و قیمت بوده است و همواره نظراتی در این زمینه داده می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کاربران نگرانی‌های خود در این حوزه دارید را با ما به اشتراک می‌گذارند، افزود: بهترین راه مدیریت این درخواست‌ها و نیازهایی که مطرح می‌شود این است که ما نظارت دقیقی بر اپراتورها داشته باشیم و از کاری که انجام می‌دهند ارزیابی داشته باشیم. ما امروز سه اپراتور موبایل و بیش از 17 شرکت در حوزه ارتباطات ثابت داریم که با هم رقابت می‌کنند. البته در حوزه ارتباطات ثابت هنوز هم انحصار داریم و صرفا اپراتور مخابرات قابلیت ارائه خدمات را دارد اما در عمده شهرهای کشور ظرفیت رقابت وجود دارد.

جمع‌آوری اطلاعات 6000 سنسور در نت‌سنج پلاس

آذری جهرمی ادامه داد: بیش از 1242 شهر و همه روستاهای کشور در طول دو سال گذشته پایش شدند، در تمام جاده‌ها و محله‌ها، گام‌به‌گام مناطق کشور کیفیت ارتباطات اندازه‌گیری شده و بیش از 6000 سنسور در سراسر شبکه قرار دادیم که به‌صورت آنلاین کیفیت ارتباطات را مورد رصد قرار می‌دهد. تمامی این اطلاعات در سامانه نت‌سنج پلاس جمع شده است. علاوه بر آن شکایاتی که در سامانه 195 طرح شده هم در نت‌سنج پلاس مطرح شده است.

وی با برشمردن ویژگی‌های سامانه نت‌سنج پلاس توضیح داد: در نت‌سنج پلاس هر ایرانی در هر مکانی می‌تواند ببیند که چه شرکت‌هایی خدماتشان ارائه می‌شود؟ کیفیت پوشش چیست؟ میزان سرعتی که می‌تواند دریافت کند چقدر است؟ شکایات مردم در آن منطقه چه بوده؟ و اندازه‌گیری‌های کیفی ما چه می‌گوید؟ یعنی هم اطلاعات ما و هم اطلاعاتی که کاربران منعکس می‌کنند در این سامانه وجود دارد. بنابراین در هر نقطه از کشور می‌توانید انتخاب کنید که کدام اپراتور چه سرویسی می‌دهد و از نظرات سایر مردم هم مطلع شوید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این کار برای اولین بار در دنیا انجام می‌شود،‌ افزود: هیچ یک از رگولاتورها و سازمان‌های تنظیم مقررات دنیا چنین سامانه‌ای را برای نظارت بر اپراتورهایشان نداشتند. ما این سامانه را به سازمان جهانی مخابرات عرضه و به‌عنوان اولین کشوری که این کار را کرده ثبت می‌کنیم. این سامانه کیفیت را برای شما شفاف می‌کند و به واسطه آن حقوق مشترکان به رسمیت شناخته می‌شود، اعتراض کاربران به فعالیت اپراتورها ثبت می‌شود و همه آنلاین آن را می‌بینند.

امکان ثبت‌ آنلاین شکایات

وی خاطرنشان کرد: در سامانه نت‌سنج پلاس می‌توانید سرعت ارتباطات داخلی و سرعت اینترنت را در منطقه‌ای که هستید اندازه‌گیری کرده و آن را در نقشه ثبت کنید؛ افراد دیگر می‌توانند از نتایج تجربیات شما مطلع شوند و ببینند سرعت شما در آن منطقه چقدر است. همچنین می‌توانید شکایتتان را به‌صورت آنلاین ثبت کنید. شکایتتان از اپراتورها اعم از کیفیت، یا عدم پاسخگویی اپراتورها، گران فروشی یا کم فروشی آنها و سایر مشکلات به‌صورت آنلاین در اختیار همه افراد در مناطق مختلف کشور قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشاهده آمار به‌معنای شفافیت است، افزود: این موضوع برای اپراتورها رقابت‌ ایجاد می‌کنند تا برای بهبود کیفیت تلاش کنند. ما هم شاخص‌هایی به عنوان حداقل‌ها داریم و از این پس با نظرات کاربران به اپراتورها نظارت می‌کنیم. اپراتورها باید به‌ درخواست‌های شما در هر منطقه پاسخ دهند که به چه میزان توانستند نظرات را جلب کنند و سامانه‌های سنجشی و گزارش‌های دوره‌ای سازمان تنظیم مقررات هم به این فیدبک‌ها برمی‌گردد.

آذری جهرمی با بیان اینکه شما کاربران به‌صورت مستقیم با ما برای نظارت در مشارکت هستید، گفت: ما این نظارت را به یک نظارت همگانی تبدیل کردیم و از همه شما دعوت می‌کنیم که در آن شرکت و نظراتتان را ثبت کنید، بر اپراتورها و نظارت‌های ما هم نظارت کنید. درنهایت نتیجه این اقدام یک مکانیزم خوب برای افزایش کیفیت ارتباطات در کشور است. بارها عنوان کردیم کیفیت حق‌الناس است و وظیفه ما به عنوان مسوولین، گزارش دادن به شما و تامین نظرات شماست.

اهدای جایزه به مشارکت‌کنندگان در نت‌سنج پلاس

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه نت‌سنج پلاس از امشب بیان کرد: برای قدردانی از کسانی که در این نظرات مشارکت حضور دارند، جوایزی اهدا می‌کنیم و به‌صورت روزانه به 50 نفر از کسانی که در این فرآیند همگانی مشارکت کنند، یک سال اینترنت رایگان از طرف اپراتوری که استفاده می‌کنند ارائه می‌دهیم. این سامانه می‌تواند بخش زیادی از مطالبات را شفاف کند و بهبود کیفت، بهبود کسب‌وکار را به دنبال خواهد داشت و نتایج نهایی آن هم رضایت شماست و امیدواریم با راه‌اندازی این سامانه به فهم مشترکی از موضوع کیفیت برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فرقی بین مناظق محروم و شهری وجود ندارد، در نت‌سنج پلاس همه مناطق حضور دارند، اظهار کرد: اگر کیفیت اپراتوری که از خدمات آن استفاده می‌کنید خوب نیست، این حق را دارید که از خدمات اپراتور دیگری استفاده کنید و یا شکایت خود را ثبت کنید تا اپراتور آن را بررسی کند. از این پس با اطلاعات سامانه نت‌سنج پلاس، می‌توانید اپراتورها را مورد خطاب قرار دهید و کیفیت و سرعت ارتباطات در منطقه خود را در شبکه‌های اجتماعی با منشن کردن بنده یا اپراتورها مورد مطالبه قرار دهید.

وی با تایید این موضوع که سرعت اینترنت خانگی در بعضی از استان‌ها به‌دلیل مشکلات در ارائه خدمات پایین است، خاطرنشان کرد: بنا بود امسال VDSL را جایگزین‌ ADSL کنیم؛ در دزفول این اتفاق افتاد، ظرف 10 روز آینده هم بخش زیادی از مشترکان ADSL شهر قم، به VDSL منقل می‌شوند و این سرعت اینترنت خانگی را تا چهار برابر افزایش می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سازمان تنظیم مقررات و اپراتورهای ثابت در تلاش هستند تا به اهداقی که برای پایان سال تعیین‌شده برسند، البته با اطلاعاتی که از کنترل پروژه‌ها دارم، فکر می‌کنم تا پایان سال کمی تاخیر داشته باشند اما تلاش می‌کنیم تا پایان خرداد سال آینده، حداقل 25 درصد مشتریان اینترنت خانگی را به آن چهار برابر سرعت مجهز کنیم و تکنولوژی‌شان را به VDSL ارتقا دهیم.

بهبود در پینگ 40 بازی‌ رایانه‌ای

آذری جهرمی درباره کیفیت بازی‌های اینترنتی که یکی از مطالبات کاربران است، اظهار کرد: همان‌طور که همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گزارش دادند، نزدیک به دو روز پیش برای 40 بازی رایانه‌ای بهبود جدی کیفیت داشتیم، بخشی از بازی‌ها مانده که در دست اقدام است و دوستان در شرکت ارتباطات زیرساخت قول دادند که موضوع پینگ بازی‌ها تا پایان دو هفته آینده بهبود جدی پیدا کند.

وی درباره اینترنت نسل پنج‌ نیز توضیح داد: مقدمات پیاده‌سازی 5G در ایران انجام شده، سازمان تنظیم مقررات هم فراخوان داده و از صاحب نظران دعوت کرده که در تنظیم مقررات شرکت کنند. فکر می‌کنم اولین نسخه 5G را بتوانیم سال آینده در ایران اجرا کنیم و خدمات آن را ارائه دهیم، به‌عنوان یک مطالبه جدی و نیازمندی کسب‌وکارها در کشور.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره خدمات ارزش افزوده نیز اظهار کرد: ما در حال جمع‌بندی پیشنهاداتمان با مرکز ملی فضای مجازی هستیم. اگر این جمع‌بندی به نتیجه برسد، در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات در روز یکشنبه، تعیین تکلیف نهایی کلاهبرداری‌های ارزش افزوده انجام می‌شود و در غیر این صورت در جلسه دو هفته بعد بررسی شده و تا قبل از پایان سال 1398، کلاهبرداری‌های ارزش افزوده حتما تعیین تکلیف خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/11/24
خخخ ..سایتش رو باز کردم نوشت مشکل فنی داره !
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1398/11/24
برو بچه تو هم با این همه رونمایی کردندهای چرت و پرتت
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/11/24
یه والله بسه.....
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/11/24
گند زدی با این سوپرایزات
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/11/24
خدا کنم این دروغ راست باشه
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/11/24
اولین بار در جهان!!!!!!
دروغ رو ی جوری بگو قابل باور باشه
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1398/11/24
2 بار وارد سایت نت سنج پلاس شدم که نظر بدم عین 2 بار از سایت پرید بیرون و ضد که سایت مشکل دارد
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/11/24
خدا به ما رحم کنه. شنیدم اینترنت میلی می خوای راه بندازی وزیر جوان. فقط می خوام ببینم اون سورپرایز اصلیت بعد از این مهربون بازیا چیه.
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/11/24
به نظر من خیلی عالی میشه
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1398/11/24
حتما این سایت را برادر خانومت اداره میکنه دست از این سورپرایز بازیهات بردار
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/11/24
قبلا دیدیم ازولخرجیهایتان باز هم دروغ
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1398/11/24
سلام ، ظاهرا سایت فیلتر است.
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/11/24
یکی بیاداینوازبرق بکشه
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/11/24
مثل بحث شکایت و برگشت پول مردم ازاپراتوزها.خخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/11/24
اینکه کلا از دسترس خارج شده
اقای وزیر ؛جیگری البته در زمینه بلوف زدن
نابودمون کردی بازم با این خلاقیتت
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/11/24
این سایته که ارور میده خالی بند
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/11/24
کشورا چیزی به اسم حجم دزدی ندارن ایران داره پول در میاره باهاش
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/11/24
فیلترینگ زشت رو بردار توهین به مردمه
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/11/24
واقعا ۱۰۰سال دیگه از تو به عنوان چه وزیری یاد میشه حداقل به فکر ما نیستی به فکر تاریخ بعد باش
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/11/24
جناب وزیر همه میدونن دومین موشک ماهواره بر ظرف این مدت کوتاه منفجر شد حالا چی داری بگی،
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/11/24
نظارت مردمی یکی ازحقوق شهروندی است مثل اینکه پس ازگذشت سالها بلاخره ازطرف وزیر جوان داره محقق میشه برای شروع اجرای گام اول حقوق شهروندی جای تبریک دارد
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1398/11/25
اینم ما رو گیر آورده... والا...
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1398/11/25
اتاق فکر وقتی سوژه برای سرگرم کردن مردم نداره این بنده خدا را میاندازه
جلو
خسته نباشی دلاور
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/11/25
وزیر جان چرا تا این حد باخودت دشمنی چرا ؟
هرچه میگی دروغ از آب در میاد حواست هست؟
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/11/25
اون از ماهواره و لباس فضانوردیتون اینم از سایتتون. مینویسه در فراخوانی سرویس مشکلی پیش امده است. لطفا مجددا تلاش نمایید.
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/11/25
خدایا چه کردیم که اینها با این هوش شدن وزیر و ما هم به زیر
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/11/25
آقای جهرمی وجود شما واسه ما به نعمته اگه تو نبودی اخه ما به کی می خندیدیم. بخدا به ۱۰۰گیگ اینترنت نامحدود می ارزی
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/11/25
سایتت هم مثل خودت و اینترنتت قطعه
Australia
00:27 - 1398/11/25
یک بیمار قلبی ساکن کرج که یک گوشی عهد بوق دارم
پول اینترنت برای من بدبخت اومده 700هزار تومن به مخابرات مراجعه کردم میگن همسایه ها حک کردن نمیدونم میگن 45 تا فیلم دانلود کردن یک هفته فرصت دادن تسویه کنم وگرنه خط تلفن ثابت را تخلیه میکنیم رفتم 5تا چک دادم بخاطر اینکه تلفنم قطع نشه لعنت به این وزیر ودولت بی تدبیر که از آب کره میگیرن
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1398/11/25
اینم فهمیده میشه ملت رو سرکار گذاشت.از مسول جوون یه جور میکشیم از پیراش یه جور.گل و بلبله
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/11/25
اینم فکر کرده آدم حسابی هستش به جای این کارها حق مشتری را درست بدید نه اینکه جیب مردم را خالی کنید
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1398/11/25
سایت که مشکل داره آنالیزش اشتباه هست مثل قدرت سیگنال برلی ما حدود منفی ۱۱۵ بود و اینترنت نابود ولی این سایت میزد منفی ۹۱ و همه چی خوبه و ... لوکیشن هم با اینکه روشن بود سایت پیدا نمیکرد و باید خودمون دستی ثبت میکردیم برای ثبت شکایت هم اینهمه اطلاعات فردی برای چی لازمه وقتی معلومه دقیقا کدوم منطقه مشکل وجود داره
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/11/25
لباس تاناکورایی آدم گریش میگیره اصلا خنده دار و با مزه نبود. خودش هم مطلع بوده صدرصد.
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1398/11/25
با این اینترنت لاک پشتی .........................
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/11/25
اینترنت ایرانسل دائم قطع میشه هیچکی هم پاسخگونیس
-
09:06 - 1398/11/25
این جهرمی فقط خودنمایی میکنه با بلف زدنش میخواد مطرح باشه کمبود توجه داره بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/11/25
اینقدرولخرجی نکن ورشکست میشی وزیربی تجربه
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/11/25
برو بابا! وقتي همه ي سايتا فيلتره اينترنت به چه دردي مي خوره؟
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/11/25
ای دروغو که میگی راستن؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/11/25
ما جایزه میدیم بهت که تو کلا بشینی سرچات هیچکاری نکنی مخصوصا از نوع سورپرایز.والاااا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج