بدون رونالدو بهشتی وجود ندارد
۹۶۴۳۱۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
۲۳۹۱ 
رئال مادرید هنوز نتوانسته است پس از جدایی مهاجم پرتغالی مشکل گلزنی‌اش را حل کند.

ایسنا: به نقل از آس، اغلب آمارها نشان می‌دهد که مشکل گلزنی رئال مادرید به غیبت کریستیانو رونالدو برمی‌گردد. مهاجم پرتغالی در ۴۳۸ بازی برای سفیدپوشان ۴۵۰ گل به ثمر رساند. مادرید پس از جدایی رونالدو از ۹۳ بازی رسمی در ۲۱ دیدار گلزنی نکرده است (۲۳ درصد). این در حالی است که با این بازیکن سفیدپوشان از ۴۳۸ بازی در ۳۶ دیدار نتوانستند گلزنی کنند (هشت درصد). بدون رونالدو بهشتی وجود ندارد.

در این هفته اتفاق عجیبی رخ داد. پیش از این که برگزار شدن بازی‌ها، مادرید برترین گلزن تاریخ لالیگا محسوب می‌شد. پس از آن و با پنج گلی که بارسا به ثمر رساند آبی اناری ها از سفیدپوشان عبور کردند. اکنون بارسا ۶۱۵۱ گل به ثمر رسانده و یک گل بیشتر از مادرید وارد دروازه حریفانش کرده است. دوباره نام رونالدو بر سر زبان‌ها آمد. زمانی که او تیم اسپانیایی را ترک کرد ۴۲ گل مادرید بیشتر به ثمر رسانده بود. این برتری پس از ۶۲ بازی بدون رونالدو به پایان رسید.

زین الدین زیدان از نبود مهاجم پرتغالی رنج می‌برد. به نظر می‌رسید این فقدان با گذشت زمان بهبود یابد اما این اتفاق رخ نداد. سرمربی فرانسوی در نخستین دوران از ۱۴۹ بازی تنها در ۹ دیدار تیمش در گلزنی ناکام بود. در دومین دوران از ۴۷ بازی در یازده دیدار گلی به ثمر نرسید.

بهترین گلزن رئال مادرید در این فصل کریم بنزما است که ۱۸ بار گلزنی کرد. بعد از او سرخیو راموس و رودریگو با هفت گل در رتبه دوم جای دارند. تونی کروس و لوکا مودریچ (پنج) و کاسمیرو در جایگاه‌های بعدی دیده می‌شوند. یوویچ، مهاجمی که مادرید برای امضای قرارداد ۶۰ میلیون یورو هزینه کرد تنها دو گل به ثمر رسانده است. در فصلی که سفیدپوشان دو گانه را فتح کردند (۱۷-۲۰۱۶) میانگین ۲.۸ گل در هر بازی را به ثبت رساندند اما در این فصل به میانگین یک گل هم نمی‌رسد. این تیم برای به ثمر رساندن یک گل به ۶.۸ ضربه نیاز داشت. در فصل گذشته بدون رونالدو به ۶.۹ ضربه نیاز داشت. با حضور مهاجم پرتغالی هرگز برای گلزنی به میانگین شش ضربه نیاز نداشت. بدون رونالدو بهشتی وجود ندارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج