قربانیان کرونا در پنتاگون به ۴ نفر رسید
۹۷۷۰۷۲
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
۶۰۰۹ 
وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه با اعلام ابتلای دست کم 1259 نفر از کارمندان این وزارت به ویروس کرونا از مرگ چهارمین مبتلا به کرونا در پنتاگون خبر داد.

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع آمریکا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این وزارتخانه را 1259 نفر و قربانیان این ویروس را نیز 4 نفر اعلام کرد.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا،‌ از تعداد مبتلایان، 673 نفر نظامی بوده و 247 نفر از اعضای غیر نظامی پنتاگون هستند. همچنین 212 نفر نیز از نزدیکان کارمندان پنتاگون بوده و 72 نفر نیز بازنشستگان این وزارتخانه هستند.

دوشنبه هفته پیش پنتاگون از مرگ اولین کارمند این وزارتخانه خبر داد که وی یکی از اعضای سازمان امنیت ملی آمریکا بود.

پنتاگون باید از سویی خطر ابتلای بیشتر این بیماری میان نیروهایش را مهار کند و از سوی دیگر امنیت ملی آمریکا را تأمین کند، از این رو به ۲۵ هزار نیروی خود دستور داده به صورت دورکاری وظایف خود را انجام دهند. همچنین فرماندهان نظامی اکثر تمرینات نظامی را لغو کرده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا از روز چهارشنبه تحرکات نظامی خود در سراسر جهان را به مدت ۶۰ روز متوقف کرده است و هزاران نیروی نظامی خود را زمین‌گیر کرده است. همچنین به شماری از نیروهای آمریکایی اجازه خروج از افغانستان داده شده است که با خواسته ترامپ برای پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا همسویی دارد.

به اذعان ارتش آمریکا از میان ۸۰۰ هزار سرباز سابق این کشور که پنتاگون از طریق ایمیل دعوت به همکاری کرد، تنها ۹۰۰۰ نفر برای ملحق شدن مجدد به ارتش اظهار آمادگی کردند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج