قربانیان کرونا در نیویورک شاید در پارک‌ دفن شوند
۹۷۹۱۶۳
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
۷۱۳۹ 
رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک روز دوشنبه ۶ آوریل (۱۸ فروردین) گفت اگر ظرفیت گورستان‌ها برای حجم زیاد اجساد جدید قربانیان کرونا کافی نباشد، می‌توان از پارک‌های شهر برای دفن آنها استفاده کرد.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک روز دوشنبه ۶ آوریل (۱۸ فروردین) گفت اگر ظرفیت گورستان‌ها برای حجم زیاد اجساد جدید قربانیان کرونا کافی نباشد، می‌توان از پارک‌های شهر برای دفن آنها استفاده کرد.

مارك دی لیواین، مسئول محلی نیویورک با اعلام این که قرار است در پارک‌ها، گورها «ده تا ده تا در هر ردیف» حفر شوند، در توییتر خود نوشت: «این کار به شکلی آبرومندانه، با نظم و برای زمانی موقت انجام می‌شود. با این حال این امر برای نیویورکی‌ها خیلی سخت خواهد بود.»

وی متعاقبا توضیح داد كه استفاده از پارک برای دفن قربانیان کرونا «تنها یکی از گزینه‌هایی است كه نیویورک خود را برای آن آماده می‌کند». دفتر این مسئول محلی نیز اعلام کرد که این یکی از سناریوهای مطرح است و در حال حاضر هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

به گزارش شبکه ان‌بی‌سی آمریکا، مارک دی لیواین گفت هدف مقامات نیویورک از چنین تصمیمی جلوگیری از خلق «صحنه‌هایی مانند ایتالیا» بوده که در آن ارتش مجبور شده برای جمع‌آوری اجساد قربانیان کرونا از کلیساها و حتی در خیابان‌ها وارد عمل شود.

احترام به شئونات مذهبی خانواده‌ها

به گزارش ان‌بی‌سی، بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک گفته است مکانی که تا کنون از نظر تاریخی برای خاکسپاری اجساد زیاد مورد استفاده قرار می‌گرفته، جزیره «هارت» در محله «برانکس» بوده، اما او در مورد آخرین تصمیم برای انتخاب پارک محل تدفین اطلاع‌رسانی می‌کند.

وی گفت: «آغاز خاکسپاری در آن منطقه به تأخیر افتاده، اما ما تلاش‌ می‌کنیم با تمام خانواده‌های قربانیان به شکلی آبرومندانه رفتار کنیم تا به نیازها و شئونات دینی کسانی که باورمند هستند، از جهت برگزاری آئین‌ مذهبی احترام گذاشته شود.»

تریلرهای یخچال‌دار به جای سردخانه

مارک دی لیواین با تشبیه بحران کرونا به حمله یازده سپتامبر به ان‌بی‌سی گفته است که کار پشتیبانی سردخانه‌ها و خدمات کفن و دفن نیز انجام شده است. به گفته او ۸۰ تریلر یخچالدار به بیمارستان‌های مختلف شهر نیویورک ارسال شده تا از انباشته شدن اجساد در این مکان‌ها جلوگیری شود.

هر یک از تریلرهایی که آقای لیواین از آنها سخن گفت ظرفیت حمل ۱۰۰ جسد را دارد، اما بسیاری از این تریلرها در روز دوشنبه پر شده و دیگر جا نداشته‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1399/01/19
بهترازشما که گور دسته جمعی درست میکنید نیست حداقل توی پارک دفن میشن کشته های ماده برابر شما مخفی میکنید .اونا به نسبت جمعیتشونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج