چه کسانی می‌توانند با ضوابط جدید خودرو بخرند؟
۹۹۷۶۰۹
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
۱۵۸۰۷ 
سلب حق فروش وکالتی خودرو، عدم قابلیت صلح در قراردادها، عدم ثبت پلاک فعال و خرید خودرو در ۳۶ ماه گذشته، ثبت نام کننده بالای ۱۸سال و دارای گواهینامه از جمله ضوابط فروش ۲۵هزار دستگاه خودرو است.

خبرگزاری مهر: سلب حق فروش وکالتی خودرو، عدم قابلیت صلح در قراردادها، عدم ثبت پلاک فعال و خرید خودرو در ۳۶ ماه گذشته، ثبت نام کننده بالای ۱۸سال و دارای گواهینامه از جمله ضوابط فروش ۲۵هزار دستگاه خودرو است.

جلسه کمیته خودرو ظهر امروز با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان تشکیل شد تا وی به جهت اهمیت موضوع و ابلاغیه رئیس‌جمهور، خود شخصاً در جلسه حاضر شده و شرایط فروش خودروسازان که قرار است در هفته پیش رو، ۲۵ هزار دستگاه از خودروهای تولیدی خود را به فروش برسانند را بررسی کند.

بر اساس خط مشی اعلام شده از سوی سرپرست وزارت صنعت به خودروسازان، تولیدات خودروسازان باید بر اساس مکانیزم‌های تعریف شده، به دست مصرف‌کنندگان واقعی برسد و بر اساس دستورالعملی که تدوین شده، خودروسازان تلاش کنند تا به صورت نظام‌مند و تحت نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دستگاه‌های نظارتی، با حداکثر شفافیت، خودروهای تولیدی خود را به فروش برسانند.

در این میان نظارت مستمر و پویا بر روی فروش‌ها از جمله تاکیداتی است که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز کمیته خودرو داشته است. به گزارش مهر، کمیته خودرو در گذشته در وزارت صنعت و با حضور معاونان این وزارتخانه برگزار می‌شده که امروز حضور سرپرست وزارت صنعت در آن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته خودرو که به منظور بررسی نحوه فروش خودرو در ایام عید سعید فطر برگزار شد، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی بازار خودرو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای سیاست‌های دولت، برنامه‌ریزی‌های منسجمی را برای ساماندهی بازار خودرو طراحی کرده که محور اصلی آن افزایش تولید به منظور پاسخگویی بهینه به تقاضای موجود در بازار است، اما در کنار آن، با مجموعه سیاست‌های تعریف شده، نظارت کافی صورت خواهد گرفت تا علاوه بر ساماندهی موضوع ثبت‌نام فروش و تحویل، زمینه برای عرضه مستقیم محصولات به مصرف‌کنندگان واقعی و حذف تقاضای کاذب از بازار خودرو نیز فراهم شود.

وی افزود: بر اساس سیاستگذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در ایام عید سعید فطر صورت خواهد پذیرفت.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این دوره از فروش‌های خودروسازان، شروط محکمی برای ثبت‌نام کنندگان در نظر گرفته شده که بر اساس آن، ثبت‌نام کنندگان علاوه بر شرایط اختصاصی، باید ظرف ۳۶ ماه گذشته هیچ‌گونه خودرویی خریداری نکرده و پلاک فعال به نام خود داشته باشند.

وی با تاکید بر سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حذف دلالان از بازار خودرو و توجه ویژه نسبت به فروش خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی تصریح کرد: پیش ثبت‌نام و به روز آوری اطلاعات از روز یکشنبه ۴ خردادماه به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و در نهایت ثبت نام قطعی از طریق سایت فروش خودروسازان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شرایط سختگیرانه‌ای در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را تنها به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مراحل قرعه کشی با حضور مراجع نظارتی توسط خودروسازان صورت خواهد پذیرفت و اسامی منتخبان در این فرآیند نیز به صورت رسمی منتشر خواهد شد، گفت: ضوابط فروش به گونه‌ای تعیین شده که به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست؛ این در حالی است که اگر در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی هر بازه زمانی پس از تحویل خودرو مشخص شود که خریدار از ضوابط تعریف شده عدول کرده و سیستم‌های نظارتی تخلفات را کشف نمایند، علاوه بر اینکه امتیاز خودرو از وی سلب خواهد شد، خودروی وی توقیف شده و مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: هیچ‌گونه محدودیتی در ثبت نام بر اساس ضوابط وجود ندارد و مردم نگران نباشند، چراکه در یک هفته مهلت تعیین شده و می‌توانند در مهلت مقرر، برای ثبت نام مراجعه نمایند، اما تقدم یا تاخر ثبت‌نام هیچ‌گونه تاثیری در فرآیند قرعه‌کشی نخواهد داشت؛ به این معنا که تحویل خودرو بر اساس قرعه‌کشی تصادفی و سایر ضوابطی خواهد بود که کمیته خودرو تعیین خواهد کرد.

مدرس خیابانی گفت: هفت محصول سایپا و چهار محصول ایران خودرو در این فروش حضور خواهند داشت و با نرخ قطعی، محصولات خود را به فروش خواهند رساند؛ ضمن اینکه سند در رهن کارخانه باقی خواهد ماند و در عین حال، فروش وکالتی خودرو نیز متوقف خواهد شد که به این منظور، هماهنگی‌های لازم با قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و سازمان ثبت اسناد صورت خواهد پذیرفت.

وی اظهار داشت: در عین حال، هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند فروش تحویل مشتری می‌شود، حداکثر باید ظرف مدت سه ماه برای استفاده از گارانتی به خودروسازان مراجعه نماید؛ در غیر این صورت خودرو مصداق احتکار محسوب شده و برخوردهای قانونی با آن صورت می‌گیرد.

مدرس خیابانی گفت: ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراحل بعدی، اولویت‌بندی‌هایی را نیز برای تحویل خودرو در نظر گیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: علاوه بر ضوابط فروش که به صورت شفاف در زمان ثبت‌نام بر روی سایت خودروسازان درج شده، متقاضی باید در هر یک از مراحل، ضوابط در نظر گرفته شده برای فروش را در سامانه خوداظهاری نماید.

وی اظهار داشت: به موازات فروش، حلقه‌های نظارتی و کنترلی بازار همچنان بدون وقفه و با قدرت بیشتری عمل خواهند کرد و اجازه تخلفات را نخواهند داد، به نحوی که پارکینگ‌های محل نگهداری خودروها تحت کنترل خواهند بود و متخلفان زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی قرار خواهند داشت؛ ضمن اینکه با هماهنگی پلیس راهور ناجا، خودروهای صفر کیلومتر متعلق به خودروسازان حق خروج از کارخانه بدون نصب پلاک را ندارند و به موازات، از تردد خودروهای فاقد پلاک در معابر شهری و محورهای برون شهری نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1399/03/02
اقا منی که ۲۴ ماه پیش ماشینمو فروختم ۲ ساله هیچ ماشینی ندارم پلاکم در رهگشاه داره خاک میخوره پراید لگن میخوام شاملم نمیشه؟؟باید ۳ سال پیش ماشین خریده باشم؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
ما ایرانیها که لیاقتمون همین اشغالهای تولید که اینم براش شرایط گذاشتید من توی عمرم ماشین نخریدم به امید روزی که بهترین رو سوار بشم ولی دارم میبینم دیگه نمیشه شکست خوردم..حالا این شرایط رو فراهم کردیدنمیشه بیایدهمون لحظه خودرو رو تحویل بدید بعید میدونم ۲۵هزار نفر بشیم ...مگر اینکه نقشه داشته باشین نقدینگی رو بگیرید بعدش ماشین رو به دوبرابر قیمت بدید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
گفته خرید خودرو در سه سال گذشته نه فروش آن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
لطفا یک نفر جواب بده
من از ایران خودرو و سایپا ماشین صفر نخریدم حالا می توانم ماشین بخرم البته الان ۳ تا پلاک ماشین به اسمم است
-
16:16 - 1399/03/02
چطوره فقط از مردم پول بگیرید و اصلا خودرو تحویل ندین.همیشه مردم اثیر مدیران نالایق هستند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
بابا این چه مسخره بازی واردات خودرو را آزاد کنید دست از این مافیا خودرو داخلی بردارید چرا اینقدر مردم محدود کردید خدا لعنت کند این مافیا خودرو داخلی
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1399/03/02
ماده ۱۱۹- درآمد نقدی و غیرنقدی که شخص حقیقی یا حقوقی به صورت بلاعوض و یا از طریق معاملات محاباتی و یا به عنوان جایزه یا هر عنوان دیگر از این قبیل تحصیل می‌نماید مشمول مالیات اتفاقی به نرخ مقرر در ماده ۱۳۱ این قانون خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1399/03/02
واقعا حق با آنهای است که ماشین نخریده اند اگر انصاف است
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1399/03/02
زحمت کشیدید واقعا هزارالله اکبر به این همه زحمت فکری به حال مسکن بکنید ماشین پیشکش با خرمیامو میریم
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1399/03/02
اوناییکه قبلا راه های دور زدن را بلد بودن و زمانیکه من نمیتونستم یک ماشین تو سایت ثبت نام کنم اونا ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا میگرفتن و انبار میکردن دوباره یک راهی پیدا می کنند.
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/03/02
اقا کسی خواست بگیره بیاد من کارت ملیم شتمل همه اینها میشه خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1399/03/02
خب این داستان که قیمت بازار ازاد و دیگه حسابی میبره بالا
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1399/03/02
سوال ملت اینجاست چرا ما تو کششور خودمون نمیتونیم راحت با قیمت منصفانه خودرو بخریم اما در کشورهای دیگه حتی عراق شیک ترین با کیفیت ترین خودرو ها را با کمترین قیمت بدون هیچ محدودیتی راحت میخرند حتی فقیر ترین شخص داخل عراق با پایین ترین قیمت ماشین های خوب در حد چند میلیاردی کشور ما سوار می شوند اما مردم ما با داشتن این همه ثروت ملی محروم هستند از خرید ماشین های بی کیفیت ایرانی چرا وچرا حتی عراق هم پراید نود میلیونی یا سی میلیونی ایران را پنج میلیون نمیخردددددد چرا پاسخ گو کیست
پاسخ ها
امین زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
بزرگوار چون ما صاحب نداریم م آدمهای زنده ایم ام وجود نداریم ابهتی برایمان باقی نمانده
بدون نام
France
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
احسنت به شما .
سوال ما هم همینه.چرا؟؟؟؟؟
Kuwait
19:23 - 1399/03/02
پیکانی داشتم مدل۸۱چند سال قبل فروختم حالا نمیاد به اسمش کنه حالا نمی تونم ماشین بخرم چونکه پلاک به اسمم است اونهم پیکان
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1399/03/02
احمقها یی که حاضرند برای گاری پول خودرو بدهند
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1399/03/02
واقعا مردم ایران رو خیلی خار و رذل کردن این ۲ خودرو ساز
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1399/03/02
چهل ساله درهای واردات خودرو رو با امید واهیه خودرو ملی بسته شده و بانکها بارها و بارها با دادن وام‌های کلان کم بهره از ورشکستگی این دو خودروساز جلوگیری کرده و مردم محکوم به خرید خودروهای اشغال گران شده اند. بابا اگه ما صنایع خودروسازی داخلی نخواهیم باید چه کسی رو ببینیم؟ این وسط منافع این شرکت‌ها به کی میرسه که با همه این اوضاع بلبشو بازم دست از این کلاهبرداری شون برنمیدارن و از جیب مردم به نفع خودشون هزینه می کنند؟ شما اگه بفکر مردمی درهای واردات خودرو را باز کنید. این خودروها با این کیفیت و قیمت به درد لای جرز میخوره.
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1399/03/02
خداوکیلی من که ماشین ندارم و با هزار بدبختی یه مقداری برا خرید ماشین قرض کردم و جمع کردم ، به امید اینکه بتونم ماشین بخرم ، شرکت میکنم ، وجدانا مدیونن اونای که ماشین دارن و حق بقیه رو ضایع میکنن ، بزارید ماها هم یه لگن برا بچه هامون بخریم
ایرانی که میخواد زندگی راحت داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1399/03/03
یعنی کسی که پیکان وپراید داره نباید پژو سوار شه وای وای
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج