آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده در «قهرمان» چه می‌کند؟
۱۰۰۳۷۹۰
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
۱۶ 
انتخاب یک بازیگر از فضای طنز‌های تلویزیون برای اثری از اصغر فرهادی که غالبا سینمای جدی و عبوس دارد، می‌تواند از آن ریسک‌های خطرناک باشد که هر دو طرف را متضرر کند.

برترین‌ها: انتخاب یک بازیگر از فضای طنز‌های تلویزیون برای اثری از اصغر فرهادی که غالبا سینمای جدی و عبوس دارد، می‌تواند از آن ریسک‌های خطرناک باشد که هر دو طرف را متضرر کند، با امیر جدیدی به واسطه نقش‌آفرینی‌های متنوعش می‌شود کنار آمد، گر چه او هم آن چند لایه بودن کاراکتر‌های سینمای فرهادی را حداقل در ظاهر ندارد، اما تنابنده! خدا به خیر کند. به نظر می‌رسد که فیلم جدید اصغر فرهادی بیشتر برای اکران داخلی و به قصد فروش بالا ساخته می‌شود، هر چند که او با اغلب فیلمهایش به فروش بالا در گیشه دست یافته، اما این بار، انتخاب بازیگرانش به طور مستقیم این رویکرد را نشان می‌دهد. به همین بهانه مروری کرده‌ایم بر همکاری‌های عجیب سینمای ایران.

همکاری مهدویان با معادی و مدیری - درخت گردو

آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده و جدیدی در قهرمان!

حاصل همکاری: «درخت گردو» فیلم خوبی از آب درآمد، معادی‌اش خوب بود و مدیری‌اش به طور کامل مصداق یک همکاری ناموفق، ریسکی که جواب نداد.


همکاری بهرام بیضایی با حسام نواب صفوی - وقتی همه خوابیم

آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده و جدیدی در قهرمان!

دلیل شگفتی: پیگیران سینما می‌دانند که بهرام بیضایی موقع انتخاب بازیگر حساسیت دارد. وقتی ترکیب بازیگران «وقتی همه خوابیم» رسانه‌ای شد، اشاره‌ها به سمت حسام نواب صفوی بود. اینکه بیضایی قرار است با او چه کند؟!

حاصل همکاری: حسام نواب صفوی به خواست خود کارگردان بازی اغراق شده‌ای دارد. الزام وقتی همه خوابیم که فیلم توی فیلم است، این اغراق را می‌طلبد. بعضی معتقدند او به خوبی از پس کارش برآمده و شمایلی که مد نظر کارگردان بوده ارائه کرده است. عده‌ای دیگر عکس چنین نظری دارند.


همکاری بهمن فرمان‌آرا و محمدرضا گلزار - دلم می‌خواد

آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده و جدیدی در قهرمان!

دلیل شگفتی: گلزار را دائماً در نقش جوانی خوش تیپ می‌بینیم و خبری از خط و خش روی صورت او نیست! در چنین شرایطی وقتی خبر آمد بهمن فرمان‌آرا از او در فیلم «دلم می‌خواد» استفاده کرده، کنجکاوی‌ها شکل گرفت. فرمان‌آرا به عنوان کارگردانی که سبک فیلم‌هایش مشخص است، چرا سراغ بازیگر محبوب گیشه رفته؟

حاصل همکاری: قابل قبول بود، با این‌حال بازی‌اش آنقدر درخشان نیست که تحسین همه‌جانبه منتقدان را به همراه داشته باشد.


همکاری رخشان بنی‌اعتماد با بهرام رادان - گیلانه

آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده و جدیدی در قهرمان!

دلیل شگفتی: بهرام رادان خیلی زود تبدیل به بازیگری محبوب شد که این محبوببیت به قرابتش با سلیقه بصری مخاطب دهه هشتاد برمی‌گردد. در چنین شرایطی رخشان بنی‌اعتماد سراغ او رفت و نقش کلیدی گیلانه را به بهرام رادان سپرد.

حاصل همکاری: می‌دانید که رادان در گیلانه نقش جوانی را بازی می‌کند که قربانی شیمیایی جنگ است و قادر به انجام هیچ کاری نیست. گیلانه مورد توجه خاص و عام قرار گرفت و به همین نسبت بهرام رادان هم بیش از پیش دیده شد.


همکاری داریوش مهرجویی با امیرعلی دانایی - اشباح

آغازِ پایانِ فرهادی؟ تنابنده و جدیدی در قهرمان!

دلیل شگفتی: یک تجربه ناموفق در سریال کلاه‌پهلوی داشت و در سه درجه تب هم موفق ظاهر نشده بود. در چنین شرایطی داریوش مهرجویی او را برای نقش اصلی اشباح انتخاب کرد.

حاصل همکاری: فیلم اشباح جزء‌آثار ضعیف کارنامه داریوش مهرجویی است. او بعد از اشباح فیلم نساخت!

پی‌نوشت: در تهیه این مطلب از بخش‌های مطلبی مشابه در روزنامه «هفت صبح» برداشت شده.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1399/03/20
همین نقی رو کم داشت اصغر.از بعد از فیلم جدایی رو به افول گذاشته.تعریفهای الکی و فیلم خارجی ساختن هم فایده ای براش نداره.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1399/03/20
بهتون پیشنهاد میکنم حداقل فیلم هفت دقیقه تا پاییز ویا فیلم شکستن همزمان بیست استخوان رو ببینید بعد درباره بازی تنابنده اظهار نظر کنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج